Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Представники семи районів області дізнались про створення ресурсно-інформаційних центрів Роздрукувати

8 серпня в селищі Крижопіль відбувся семінар «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад». Він став першим із запланованої Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування  та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» серії кущових семінарів.

Участь в семінарі взяли 80 представників органів місцевого самоврядування з Крижопільського, Бершадського, Піщанського, Теплицького, Томашпільського, Тростянецького, Чечельницького та Ямпільського районів. У його роботі  також взяв участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. Він  виступив з вітальним словом перед присутніми та наголосив на важливості співпраці задля кращого майбутнього територіальних громад.

Присутніх привітали заступник голови Крижопільської районної ради Іван Русін та заступник голови райдержадміністрації Валентина Круць.

Перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей розповів про діяльність Асоціації в плані створення грантової вертикалі у Вінницькій області та про навчання грантовій діяльності представників органів місцевого самоврядування у кожному районі Вінниччини.

В ході семінару координатор Вінницького осередку реалізації проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна виступила з доповіддю про розвиток та мобілізацію громади, де наголосила, що лише активна позиція громади дозволяє її членам вільно розвиватися та відстоювати спільні інтереси. 

- Коли люди об’єднуються навколо болючої проблеми, вони  можуть залучити всі необхідні кошти та ресурси для її вирішення - зауважила пані Анастасія Ланіна. - Чим більше людей буде залучено до написання стратегії  розвитку громади, тим більшу якість вона матиме.

Значна частина виступу Анастасії Ланіної була відведена висвітленню нюансів успішної діяльності громадської організації, етапів створення стратегії розвитку громади  та основних типових помилок при подачі грантових проектів зарубіжним донорам. 

З висвітленням діяльності Ресурсного Центру розвитку громад Крижопільського району виступила начальник відділу економічного аналізу прогнозування головного управління регіонального розвитку райдержадміністрації керівник Центру Катерина Астапенко. Вона розповіла про основні моменти роботи Центру та поділилася порадами щодо успішної роботи Центру.

Про успішну діяльність зазначеного напрямку, на прикладі Ресурсного Центу з сталого розвитку при ВТЕІ КНТУ, розповіла координатор Центру.

- Хоч у нас і різна специфіка діяльності, проте, мета у нас одна – це успішний розвиток Вінниччини, усієї країни і кожної, окремо взятої, територіальної громади, - зазначила Наталія Махначова.

Про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад розповів адміністратора конкурсу  Віктор Іщук. Повідомив про різні підходи роботи над грантовою діяльністю, на прикладі Крижопільського, Тростянецького, Калинівського і Тиврівського районів. Віктор Іщук звернувся до учасників семінару з проханням, при наявності пропозицій щодо методики створення ресурсних центрів та пропозицій щодо положення про 15 Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад – звертатися безпосередньо до нього. Крім цього було акцентовано увагу на тому, що проекти на 15 обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад потрібно писати вже зараз.

– Це дасть змогу більш детально та виважено його опрацювати, що стане запорукою успіху,  - наголосив Віктор Іщук.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей виступив з темою розвитку виробничо-закупівельних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі. Розповів про наявні кооперативи та їх створення, а також особливості їх розвитку. Повідомив про пільгове кредитування фермерських і особистих селянських підприємств та необхідний пакет документів для кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

Начальник юридичного відділу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Артур Бойко розповів про практику вирішення земельних спорів,  висвітлив нюанси врегулювання питань погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у користування або у власність з органами місцевого самоврядування, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки.

Про поводження з твердими побутовими відходами розповіла заступник начальника управління житлово-комунального Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА - Тетяна Бурковська. Повідомила про різні методи сортування сміття і зазначила, що завдяки сортуванню можна отримати найбільш ресурсоцінний компонент. Також, в ході виступу, було висвітлено нюанси утилізації відходів у сільській місцевості та наголошено на тому, що кожна громада має обрати свій, найбільш прийнятний, варіант збору сміття.

- Саме екологічна свідомість громадян є основною проблемою при зборі сміття, - зазначила Тетяна Бурковська.

Начальник відділу комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА Марія Зонова повідомила присутніх про нормативні акти щодо тарифоутворення.

В ході семінару презентовано відео-ролик із започаткованої ВОАОМС серії репортажів щодо висвітлення кращих практик із залучення коштів на розвиток громад. Відеоматеріал висвітлив інформацію про створення та діяльність СОК «Вільшанський колосок» (с. Вільшанка Крижопільського району).

Підсумки заходу підвів Володимир Репей та подякував всім учасникам семінару від імені Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та висловив надію, що результатом цього семінару стане пожвавлення роботи щодо залучення грантових ресурсів та загального покращення інвестиційного клімату в громадах Вінниччини.

Повернутись Створено: 9 серпня 2017 року, 12:55 Переглядів: 575

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація