30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Прем’єр-міністр України попросив єврокомісара допомоги на імплементацію положень Угоди про асоціацію Роздрукувати

2 жовтня голова Вінницької обласної Ради, уповноважений Національного конгресу місцевого самоврядування Сергій Татусяк взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України.

Головуючий Прем’єр-міністр України Микола Азаров розповів учасникам засідання про свою зустріч із Єврокомісаром з питань торгівлі Карелом де Гюхтом.

– У нас відбувся ґрунтовний обмін думками щодо перспектив торгово-економічного співробітництва між Україною і Європейським Союзом. Єврокомісар поставив питання, у вирішенні яких зацікавлений Євросоюз, я висловив позиції, в яких зацікавлена Україна, – повідомив Глава уряду.

Він зауважив, що поглиблене співробітництво з об’єднаною Європою, яке має піднятися на вищий рівень з підписанням Угоди про асоціацію, ставить нові питання перед обома сторонами. Адже асоціація і зона вільної торгівлі – це шлях з двостороннім рухом. Тому Україна повинна вирішувати питання, які турбують наших партнерів, але і Євросоюз повинен робити кроки, які усувають дискомфорт для української зовнішньої торгівлі.

Микола Азаров вважає, що перспективи роботи українських компаній на європейському ринку вже питання не умоглядне, а цілком практичне. Уряд взявся за адаптацію нашої економіки до умов цього ринку. Бо, за словами Прем’єра: не можна згаяти переваг, які надає Україні перехідний період. Адже тимчасове застосування більшості положень Угоди почнеться буквально після її підписання і схвалення Європейською Радою цього питання.

– Я поставив перед комісаром де Гюхтом питання про надання фінансової і технічної допомоги на імплементацію положень Угоди про асоціацію, перш за все, на запровадження в Україні стандартів і технічних регламентів, які діють у Європейському Союзі. Ще я поставив питання про сприяння інвестиціям в українську економіку, доступу до європейських програм і агенцій з розвитку, які раніше були закриті для України. А також про сприяння системному промоушену українських товарів у країнах Євросоюзу. Зокрема, і щодо вільного доступу до державних закупівель у цих країнах. Все це спрямоване на те, щоб створити українським виробникам найкращі можливості для відкриття європейського ринку. В свою чергу Україна створює рівні можливості для роботи у нас компаній з країн ЄС.Тобто, ми окреслили досить широке коло питань, вирішення яких  зміцнює рівноправне партнерське співробітництво, – сказав М.Азаров.

За результатами зустрічі з єврокомісаром Глава уряду дав відповідні доручення Віце-прем’єр-міністру Юрію Бойку, а також Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству промислової політики, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству доходів і зборів.

 

Повернутись Створено: 2 жовтня 2013 року, 13:18 Переглядів: 803

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація