Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

При розрахунку розміру субсидії до уваги братимуться доходи за останні чотири квартали Роздрукувати

Надання та перепризначення субсидій на сьогоднішній день є одним з найбільш актуальних питань, якими цікавляться громадяни, відтак, депутат обласної Ради Сергій Ткачук надав роз’яснення з питань призначення субсидій.

– До моєї депутатської приймальні люди часто звертаються за консультаціями стосовно надання субсидій,– зауважив Сергій Ткачук. –Найчастіше запитують про умови перепризначення субсидій на наступний період, монетаризацію коштів зекономлених субсидій, вплив наявної заборгованості на процес перепризначення субсидій, оформлення реструктуризації боргів. По-перше, хочу звернути увагу на те, що в громадян, які мають субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, але не використовують їх в повному обсязі, залишилося менше місяця, щоб скористатися своїм правом на отримання «живих» грошей за економію енергоресурсів. Максимальна сума, яку можна отримати - 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений газ. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня звернутися до відповідного підрозділу Мінсоцполітики за місцем проживання із заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти.

Стосовно перепризначення субсидій на новий період, то, за словами Сергія Ткачука, станом на середину липня рівень переоформлень становив у середньому 75-76%. Затримки в деяких областях відбуваються через відсутність у місцевих органів самоврядування реєстрів щодо складу офіційно зареєстрованих членів сім’ї.

– Громадяни мають пам’ятати, що для перепризначення субсидій на новий період не повинно бути заборгованості за комунальні послуги, накопиченої до лютого 2017 року, – наголосив Сергій Ткачук. – Поточна заборгованість, тобто несплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період.

За словами депутата, основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто, у період отримання субсидії заборгованості не повинно виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.

– Надаючи субсидію, держава дає громадянам можливість протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги, – пояснив Сергій Ткачук. – Якщо за рік заборгованість не сплачено, то є можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018 р.р.). Невеликі борги – 100-500 гривень - можуть бути сплачені протягом двох місяців. У випадку, коли люди не погоджуються із заборгованістю, вони можуть це оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто, з травня 2017 року. На нових субсидіантів це не поширюється.

Стосовно ж розрахунку розміру субсидії, до уваги братимуться доходи за останні чотири квартали.

– Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік – з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року враховуються доходи за останні чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, – зауважив Сергій Ткачук. – Тобто, у травні-червні, в процесі перепризначення субсидій на новий період – 2017-2018 рр., – субсидіантам врахують їх доходи не за ввесь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації. Такий підхід є соціально справедливим, адже якщо цьогоріч людина з якихось причин звільнилася з роботи і потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, то брати до уваги минулорічні доходи при перепризначенні субсидій на новий період було б недоцільно.

Якщо субсидію призначено, то протягом місяця субсидіанти зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про зміни складу зареєстрованих в будинку; про зміну соціального статусу членів сім’ї; про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень тощо.

Сергій Ткачук наголосив, що громадянам, які претендують на субсидію та подали необхідні відомості, хвилюватися не варто.

– Субсидію отримають всі, хто її дійсно потребує, – підкреслив депутат обласної Ради.

Повернутись Створено: 14 серпня 2017 року, 14:03 Переглядів: 625

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація