Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

При розрахунку розміру субсидії до уваги братимуться доходи за останні чотири квартали Роздрукувати

Надання та перепризначення субсидій на сьогоднішній день є одним з найбільш актуальних питань, якими цікавляться громадяни, відтак, депутат обласної Ради Сергій Ткачук надав роз’яснення з питань призначення субсидій.

– До моєї депутатської приймальні люди часто звертаються за консультаціями стосовно надання субсидій,– зауважив Сергій Ткачук. –Найчастіше запитують про умови перепризначення субсидій на наступний період, монетаризацію коштів зекономлених субсидій, вплив наявної заборгованості на процес перепризначення субсидій, оформлення реструктуризації боргів. По-перше, хочу звернути увагу на те, що в громадян, які мають субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, але не використовують їх в повному обсязі, залишилося менше місяця, щоб скористатися своїм правом на отримання «живих» грошей за економію енергоресурсів. Максимальна сума, яку можна отримати - 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений газ. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня звернутися до відповідного підрозділу Мінсоцполітики за місцем проживання із заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти.

Стосовно перепризначення субсидій на новий період, то, за словами Сергія Ткачука, станом на середину липня рівень переоформлень становив у середньому 75-76%. Затримки в деяких областях відбуваються через відсутність у місцевих органів самоврядування реєстрів щодо складу офіційно зареєстрованих членів сім’ї.

– Громадяни мають пам’ятати, що для перепризначення субсидій на новий період не повинно бути заборгованості за комунальні послуги, накопиченої до лютого 2017 року, – наголосив Сергій Ткачук. – Поточна заборгованість, тобто несплачені комунальні послуги у березні, травні та червні, не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період.

За словами депутата, основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто, у період отримання субсидії заборгованості не повинно виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.

– Надаючи субсидію, держава дає громадянам можливість протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги, – пояснив Сергій Ткачук. – Якщо за рік заборгованість не сплачено, то є можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2017-2018 р.р.). Невеликі борги – 100-500 гривень - можуть бути сплачені протягом двох місяців. У випадку, коли люди не погоджуються із заборгованістю, вони можуть це оскаржити. На підставі рішення суду про анулювання боргу дія житлової субсидії відновлюється з моменту призупинення, тобто, з травня 2017 року. На нових субсидіантів це не поширюється.

Стосовно ж розрахунку розміру субсидії, до уваги братимуться доходи за останні чотири квартали.

– Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік – з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року враховуються доходи за останні чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, – зауважив Сергій Ткачук. – Тобто, у травні-червні, в процесі перепризначення субсидій на новий період – 2017-2018 рр., – субсидіантам врахують їх доходи не за ввесь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації. Такий підхід є соціально справедливим, адже якщо цьогоріч людина з якихось причин звільнилася з роботи і потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, то брати до уваги минулорічні доходи при перепризначенні субсидій на новий період було б недоцільно.

Якщо субсидію призначено, то протягом місяця субсидіанти зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про зміни складу зареєстрованих в будинку; про зміну соціального статусу членів сім’ї; про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень тощо.

Сергій Ткачук наголосив, що громадянам, які претендують на субсидію та подали необхідні відомості, хвилюватися не варто.

– Субсидію отримають всі, хто її дійсно потребує, – підкреслив депутат обласної Ради.

Повернутись Створено: 14 серпня 2017 року, 14:03 Переглядів: 724

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація