9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На особистому прийомі в голови обласної Ради Сергія Свитка порушили гострі питання соціального захисту працівників медицини Роздрукувати

23 вересня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко провів особистий прийом громадян, в межах якого було розглянуто 20 звернень жителів Вінницької області та міста Вінниці з різних питань.

Переважна більшість питань, з якими звернулися громадяни на особистому прийомі, стосувалися таких проблем: соціального захисту, земельних спорів, виділення землі для учасників АТО, об’єднання територіальних громад, виділення матеріальної допомоги на лікування, отримання житла, працевлаштування, допомоги переселенцям з Донбасу тощо.

Так, до очільника обласної Ради звернулися працівники станції швидкої медичної допомоги м. Хмільник та Відділкової лікарні станції Жмеринка Південно-Західної залізниці, з проханням захистити їхні соціальні права, як працівників сфери охорони здоров’я.

Зокрема, у Хмільнику, як стверджують медичні працівники, проводиться скорочення штату станції швидкої медичної допомоги. Відповідальні посадовці заявляють працівникам, що це наслідок реформ в медицині екс-міністра Раїси Богатирьової. Хмільничани стверджують, що уже кілька років поспіль намагаються достукатись до влади міста й області щодо вирішення питання доукомплектування штату станції швидкої медичної допомоги. У структурі катастрофічно не вистачає необхідної кількості фахівців для ефективного і доступного надання швидкої медичної допомоги мешканцям міста. Це, у свою чергу, позначається на якості надання послуг жителям територіальної громади.

Працівники станції розкритикували пілотний проект медичної реформи, впроваджений на рівні області, заявивши, що він знищує медицину і урізає соціальні права медичних працівників та пацієнтів. Звернення профспілки працівників станції швидкої медичної допомоги ігноруються, а жителі й лікарі, щоб відстояти своїх соціальні права, готові вдатися до акцій протесту. Вони кажуть, що зібрали близько тисячі підписів мешканців Хмільника за збереження станції швидкої медичної допомоги і недопущення скорочення штату структури.

Із подібними проблемами звернулись і працівники Відділкової лікарні станції Жмеринка Південно-Західної залізниці, які забрали 2 тисячі підписів городян за збереження закладу. Працівники стверджують, що їхній заклад хочуть ліквідувати під приводом реорганізації, а працівників, яким затримують заробітну плату, з різних причин звільнити. Трудовий колектив і керівництво закладу за підтримки громадських організацій міста звернулися до голови обласної Ради Сергія Свитка з проханням сприяти передачі цілісного майнового комплексу лікарні у комунальну власність територіальної громади м. Жмеринка.

Слід зазначити, що згідно рішення 38-ї чергової сесії обласної Ради 6 скликання № 910 від 24 червня 2015 року, вирішено надати згоду на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісних майнових комплексів із зобов’язанням використовувати за цільовим призначенням і не відчужувати у приватну власність, зокрема, державний заклад “Відділкова лікарня станції Жмеринка Південно-Західної залізниці”. А також створено на базі цієї лікарні комунальну установу „Жмеринська лікарня відновного лікування”.

Голова обласної Ради Сергій Свитко запевнив працівників медичної галузі, що скличе нараду з усіх вищезазначених проблемних питань за участю усіх зацікавлених сторін, з метою їх позитивного вирішення та захисту соціальних прав працівників медичних закладів та пацієнтів.

Жителька м. Немирова Олена Шрамко звернулась з проханням допомогти отримати її родині земельну ділянку, так як її чоловік служить військовослужбовцем у зоні АТО. У міській раді відповіли, що вільної землі у межах населеного пункту немає, а іншого варіанту не запропонували. Сергій Свитко зазначив, що звернеться до Немирівського міського голови з проханням посприяти у позитивному вирішенні зазначеного питання.

Крім того, в межах прийому до керівника обласної Ради звернулися переселенці з Донбасу, які мешкають у Жмеринському районі і гостро потребують дров на обігрів помешкань. А громадянка Тетяна Такташова – пенсіонерка, переселенка з м. Первомайськ Луганської області повідомила, що у її родини, яка тимчасово проживає у с. Медвеже Вушко, практично не залишилось засобів для існування. Чоловік у неї має серйозні проблеми із здоров’ям, діти і внуки (15-17 років) вимушені працювати, щоб прогодуватися. Усе майно, включно із будинком, на попередньому місці проживання втрачені у зв’язку із бойовими діями. Тому вона просить допомогти її родині із пошуком постійного помешкання та надати фінансову підтримку.

Інші питання, з якими звернулися мешканці нашого краю до голови обласної Ради Сергія Свитка, потребують додаткового вивчення та поетапного вирішення. Сергій Свитко сказав, що відреагує на кожне звернення вінничан в межах своїх повноважень та чинного законодавства.  

Повернутись Створено: 23 вересня 2015 року, 18:00 Переглядів: 1107

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація