23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Особистий прийом громадян – один із пріоритетних напрямів діяльності керівництва обласної Ради Роздрукувати

23 липня  голова обласної Ради Сергій Свитко провів особистий прийом громадян, в межах якого було розглянуто 30 звернень, серед яких два  колективні, а інші - з різних питань життєдіяльності мешканців Вінницької області.

В переважній більшості питання стосувалися земельних відносин, соціальних виплат, допомоги з працевлаштування, судових спорів, матеріальної допомоги, порушення прав громадян, добровільного обєднання громад.

Серед найбільш актуальних питань, які розглядалися головою обласної Ради на особистому прийомі, було питання добровільного об’єднання громад. Сільський голова села Писарівка  Вінницького району повідомила, що на етапі погодження в районі Перспективного плану формування територій громад, їхня громада була центрального, а в  остаточному варіанті, який поданий Кабінету Міністрів України - центральною стала територіальна громада села Сокиринці. Жителі Писарівки вважають таку заміну неправомірною, оскільки, на їх думку, інфраструктура їхньої громади розвинута краще ніж сусідньої. Очільник обласної Ради пояснив, що формуванням Перспективноного плану займалася обласна державна адміністрація, а  законодавча база передбачає 20 послідовних кроків у процедурі добровільного об’єднання громад: починаючи від ініціювання, обговорення громадськістю, ухвалення на сесіях рішень з даного питання депутатським корпусом. Сергій Свитко запропонував представникам громади внести обґрунтовані пропозиції робочій групі при облдержадміністрації для врахування і внесення змін до Перспективного плану формування територій громад області сесією обласної Ради, засідання якої планується у вересні  цього року.

До керівника обласної Ради звернулися із колективним листом представники   громади села Вінницькі Хутори Вінницького району. Селяни скаржаться  на непрозорі схеми надання земельних ділянок. Зокрема, вони стверджують, що сільська рада має намір незаконно передати 6,9 га землі фірмі «Сарафан» та просять встановити законність продажу 2 га землі з будівлями, яка належала колгоспу ім. Шевченка. Аналогічне звернення  поступило із села Писарівка Вінницького району, де 13 га пасовищ було виділено невідомим особам без погодження з територіальною громадою.

Сергій Свитко наголосив, що підтримує справедливі вимоги людей і сприятиме у їх задоволенні та запросив представників громад на наступному тижні  взяти участь у зустрічі, яку він зініціює, з керівниками Вінницького району, Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області та  сільськими головами для  роз’яснення статусу земельних ділянок, про які йде мова у зверненні.

Слід зазначити, що голова обласної Ради Сергій Свитко двічі звертався до керівника Вінницької райдержадміністрації Віктора Шмігеля з проханням надати інформацію щодо виділення земельних ділянок у Вінницькому районі фізичним та юридичним особам для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва, тощо за межами населених пунктів - але відповіді не отримав. 

Під час особистого прийому також були заяви щодо надання матеріальної допомоги, коштів  на лікування та вирішення інших соціальних питань наших громадян.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розглянув всі письмові звернення і вислухав озвучені проблеми мешканців Вінниччини, які приїхали на прийом з усіх куточків області. Окремі питання він вирішив в ході прийому, давши доручення відповідним службам, а інші – пообіцяв вирішити в межах своєї компетенції та у відповідності до чинного законодавства.

Довідково.

За перше півріччя 2015 року (станом на 1 липня 2015 року) керівництвом обласної Ради розглянуто на особистому прийомі громадян 143 звернення, 211 звернень надійшли поштою, 9 - через органи влади, 229 - прийнято сектором з організації роботи із зверненнями громадян.

Зареєстровано 83 колективних звернень (14%), всього підписалось  4422 громадянина.

Найбільше звернень надійшло від жителів м. Вінниці (305 звернень) та Вінницького району (67 звернень), а також з Шаргородького (24 звернень) та Барського (17 звернень) районів.

Найменше питань порушено громадянами Оратівського, Теплицького та Чечельницькиого районами (1 звернення).

Серед усіх категорій населення, які зазначили свій соціальний статус, до обласної Ради найчастіше зверталися пенсіонери (212), працівники бюджетної сфери (36), інваліди 1 групи та селяни (19).

Аналіз заяв, пропозицій та скарг свідчить, що громадянами області порушуються питання різної тематики, але домінуючими є проблеми соціального захисту (221 звернення), а саме: надання матеріальної допомоги, перерахування пенсії, забезпечення соціальних виплат. Відтак, для вирішення питання про надання матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення протягом січня - червня поточного року із фонду депутатів обласної Ради використано коштів на загальну суму понад 1 300 тис. грн.

На другому місці аграрні питання та питання земельних відносин (59 звернень), зокрема: реалізація права власності на землю, виділення земельних ділянок громадянам та учасникам АТО, вирішення земельних спорів.

Досить часто піднімаються питання охорони здоров’я (45 звернень), а саме: безкоштовного забезпечення засобами лікування, реорганізації лікарняних установ, діяльності працівників медичних установ, надання путівок на лікування та зміна чи підтримка керівництва комунальних закладів – лікарень.

Мешканців обласного центру та інших міст області також турбують такі проблеми комунального господарства (35 звернення), а саме: неправомірні тарифи, робота ЖЕКів, розрахунки за комунальні послуги, та житлової політики (19 звернень) - поліпшення житлових умов, надання житла громадянам, що мають право на його одержання, порушення норм житлового законодавства.

Актуальними залишаються питання працевлаштування та дотримання законності під час звільнення, поновлення на роботі (17 звернень).

Протягом першого півріччя 2015 року до обласної Ради надійшло 13 звернень, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема, почастішали скарги жителів сіл на правомірність дій та рішень посадових осіб місцевих рад.

 

 

 

Повернутись Створено: 23 липня 2015 року, 18:17 Переглядів: 965

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація