24 січня о 14.00 в приміщенні обласної Ради (каб.303) відбудеться засідання комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Природні багатства Роздрукувати

 

 

На Вінниччині з’явиться новий природний заказник

Природний заказник місцевого значення може з’явитися на межі Барського та Муровано-куриловецького районів.
Так звана «долина ірисів» розкинулася майже на 10 гектарах між селами Долиняни, Снітків та Супівка. Вид дикоростучих квітів півник болотяний росте у цій місцині вже багато років, однак цікавість туристів вона почала привертати тільки нещодавно.
29 травня голова обласної Ради Сергій Татусяк з керівниками районів-сусідів та екологами виїхав у «долину ірисів», аби на місці порадитися щодо подальшого розвитку оригінального природного явища.

Як повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Володимир Крисько, іриси у долині не є рідкісним видом рослин і не занесені до Червоної книги, але ареал їх розповсюдження є унікальним.
– Ми будемо порушувати питання про створення на цьому місці природного заказника місцевого значення. Але спочатку ми залучимо спеціалістів, які мають вивчити територію і зробити необхідні експертні висновки, – зазначив Володимир Крисько.
Голова обласної Ради Сергій Татусяк підтвердив, що є всі підстави зробити «долину ірисів» заповідною зоною.
– Ми відкрили природний скарб. І не тільки для вінничан, а й для України. А згодом, можливо, і для світу! – наголосив Сергій Татусяк.
Він додав, що на сьогодні вже є домовленості з керівниками Барського та Мурованокуриловецького районів щодо подальших спільних заходів зі створення заказника. Очільник облради вважає, що подільська «долина ірисів» може стати гідною конкуренткою «Долині нарцисів» у Закарпатській області.
– Ми маємо тут природний, людський потенціал, але для туризму ще потрібна інфраструктура. До її розвитку ми будемо залучати міжнародні фонди, екологічні організації, – сказав С.Татусяк.
Крім того, голова підкреслив, що вже сьогодні, не чекаючи офіційного створення заказника, необхідно вжити заходів, аби туристи не виривали квіти.
Директор Барського автомобільно-дорожнього технікуму Йосип Кібітлевський повідомив, що землевпорядний відділ, який існує при технікумі, візьметься за вимірювання параметрів місцевості та створення карти «долини ірисів».

 

Повернутись Створено: 29 травня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1085

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація