5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Про екологічну політику України говорили на парламентських слуханнях Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та депутат обласної Ради, секретар постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Людмила Головашич взяли участь у парламентських слуханнях Верховної Ради України на тему: «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років». Попередні слухання проводилися 2018 року і на них обговорювалися реалізації в Україні міжнародних документів щодо запобігання змінам клімату.

Слухання ініційовані Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

– Верховна Рада минулого скликання прийняла Закон «Про основні засади стратегії державної екологічної політики України на період до 2030 року», який вводиться в дію з 1 січня 2020 року, – поінформувала народний депутат Олена Кондратюк. – Одна із основних цілей Стратегії є вкрай актуальною – це формування у суспільстві сталих європейських екологічних цінностей, зокрема, шляхом освіти та виховання, здійснення широкої просвітницької діяльності.

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зупинився на екологічних проблемах, які є в Україні, серед яких: зростання кількості побутових і небезпечних відходів, парникових газів, забруднення підземних вод та повітря. Він запевнив, що з усіма цими проблемами Міністерство почало роботу, як і з питаннями розвитку відновлюваної енергетики, енергоефективності.

Заступник голови Комітету презентував п’ять кроків до забезпечення сталого розвитку, який характеризується спроможністю передати наступним поколінням умови проживання не гірші ніж ті, що ми маємо зараз.

Крок перший – почати з себе. Це проведення слухань, зелений офіс в Комітеті, МФО «Енергетика та довкілля»;

Крок другий – виконати міжнародні зобов’язання України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС;

Крок третій – консолідація усіх для всебічної взаємодії: Комітет, міністерства і відомства, громадські організації та бізнес-асоціації. Проведення регулярних комітетських слухань;

Крок четвертий – вирішити запущені проблеми: відходи, фосфати, забруднення пестицидами, корупційні схеми при  розподілі ресурсів, екологічний моніторинг і контроль, відповідальність за нанесення шкоди довкіллю; захист тварин та біорізноманіття;

Крок п’ятий – забезпечити сталий розвиток. Зберегти запаси прісної води, захист та розвиток рибної галузі, тваринного світу, біорізноманіття, розширення парків та природоохоронних зон, ефективне використання ресурсів, комунікація та просвіта з екологічних питань.

У Верховній Раді України закликають депутатів усіх рівнів до спільної розробки бачення розвитку і захисту життя, здоров’я кожного та на наступні покоління.

– Кліматичні зміни спричиняють зміни в укладі життя кожної людини, країни, світу в цілому, – прокоментував заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Хміль. – Найвпливовіші країни розробляють екологічну політику на основі цих змін і екологічну політику ставлять в топтему.

Секретар постійної комісії з питань охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Людмила Головашич на своїй сторінці у фейсбук написала: «На мою думку точно не можна робити наступне: підвищувати екоподаток за нинішньої системи його використання. Не можна екологічні кошти віддавати в загальний бюджет. Бо із загального фонду на екологічні потреби грошей не вистачить. Систему покарань та механізми контролю сьогодні малоефективні. Якщо їх не змінити, то ніяких коштів не вистачить. Не можна проповідувати гасла «почни із себе», «економ..», тощо, допоки розкрадають ліси, не сплачують мільярди за водні ресурси, підпільно добувають корисні копалини.

За результатами проведення парламентських слухань буде підготовлено проєкт із рекомендацій, відповідний проєкт Постанови Верховної Ради України та підготовлено до видання матеріали парламентських слухань.

Повернутись Створено: 28 листопада 2019 року, 12:57 Переглядів: 309

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація