03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Про новий український правопис говорили на онлайн-семінарі Роздрукувати

Для працівників виконавчого апарату обласної Ради та депутатів обласної Ради провели короткостроковий семінар з питань дотримання нових вимог в українському правописі.

Навчальний семінар організований Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області.

Семінар проведений в онлайн режимі за допомогою програми ZOOM за участю доцентки кафедри української мови Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, кандидатки філологічних наук Ніни Кухар.

Зокрема, Ніна Іванівна розповіла про те, що в Україні минулого року було введено посаду мовного омбудсмена  – уповноваженого із захисту державної мови. ­

У законі про мову зазначено, що мовний омбудсмен повинен направляти до уряду пропозиції щодо покращення державної політики із захисту української мови, моніторити виконання законодавства про державну мову та розглядати скарги на дії влади стосовно мовних питань.

Повноваження та обов’язки мовного омбудсмена тісно пов’язані із законом про мову, прийнятим у травні 2019 року, згідно з яким українською мовою мають володіти і розмовляти усі державні службовці: чиновники, судді, а також військові, медики, освітяни.

Загалом своєю роботою омбудсмен має захищати українську мову як державну, права українців на отримання українською мовою інформації та послуг та усувати перешкоди у користуванні державною мовою.

Окрім цього, Ніна Кухар розповіла, що Національна комісія зі стандартів державної мови залучатиме фахівців для написання, укладання і упорядкування словників.

Основний меседж онлайн-навчання –  обговорення нової редакції українського правопису та аналіз мовних змін.   

    

Повернутись Створено: 14 травня 2020 року, 16:02
Оновлено: 14 травня 2020 року, 16:08
Переглядів: 352

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація