Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Про підвищення престижу військової служби сьогодні говорили у Вінниці Роздрукувати

Національно-патріотичне виховання є важливим засобом громадянської освіти. Сьогодні питання організації національного, військового та патріотичного виховання дітей та молоді обговорювали на розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради.

– Вінниччина у трійці перших регіонів України, де на обласному рівні було затверджено Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2020 роки, – сказав голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогоднішня тема наштовхнула мене пригадати народну мудрість: «Народ, який планує на один рік – вирощує хліб. Народ, який думає на 10 років – вирощує сади. Народ, який думає на 100 років вперед – вирощує молоде покоління». Ще Теодор Рузвельт говорив: «Важливо, щоб ти був готовий померти за свою країну, але важливіше, щоб ти був готовий прожити життя заради неї». Маємо результати соціологічного дослідження за минулий рік з цієї тематики.

За результатами соцопитування 92,6% молоді вважає Україну своєю Батьківщиною, 77,4% – знає текст Державного гімну України, 76,4% – пишається тим, що є громадянином України, 75,3% – позитивно оцінює своє знання історії країни. Більше половини молоді вважає, що громадяни України повинні обов’язково вільно володіти українською мовою (66,5%) та використовує у побуті речі з українською символікою (59,4%).

За результатами опитування 19% молоді готові захищати Україну зі зброєю в руках у разі мобілізації та 1,5% молоді серед усіх опитаних вже брали або беруть участь у військових діях.

– Найбільшу довіру в Україні серед молоді мають соціальні мережі – 37,6% та сайти інтернет-новин – 24,3%, – продовжив Анатолій Олійник. – Вважаю необхідним зосередити більшу увагу регіональних засобів масової інформації на висвітлення проектів з національно-патріотичного виховання, які реалізовуються в області, зокрема, і в соціальних мережах.

У Вінницькій області програма національно-патріотичного виховання молоді працює з 2017 року. Здійснюють реалізацію Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, а також Департамент освіти і науки ОДА.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів та інших передбачених законом джерел. В обласному бюджеті на 2019 рік заплановано 1 млн 613 тис. 400 грн на виконання заходів з національно-патріотичного виховання.

– Це одна із перших обласних програм, яка була прийнята на сесії обласної Ради, – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Пов’язана вона з великим колом питань, що стосуються системи національно-патріотичного виховання. Ми багато ведемо розмов про патріотичне виховання дітей та молоді, але коли переходимо в практичну площину, то до прикладу, минулого року у травні в області роздали 15 тисяч повісток на строкову службу. По факту до військкомату прийшли дві тисячі людей з цих 15 тисяч, а придатними стройовими виявилися лише 500. Тоді виникає питання якості патріотичного виховання.

Директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна відзначила, що Обласна цільова соціальна програма – це лише перші кроки в напрямі патріотичного виховання. Вона презентувала спільну роботу Департаменту з органами влади на місцях протягом трьох років.

– Три роки ми займаємося питанням національно-патріотичного виховання, – сказала Наталя Заболотна. – Починаючи з 2017 року, на території області діє Положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації, як тимчасового консультативно-дорадчого орган. Вже маємо певні результати. Координаційна рада є тим органом, який впливає на розбудову системи в області, розгляд пропозицій, поданих від інституцій громадянського суспільства. Ці координаційні ради діють майже в усіх районах та містах обласного значення. Виключенням на сьогодні є Тульчинський, Оратівський райони, міста Ладижин, Могилів-Подільський та Вінниця, де координаційні ради не утворені, або перебувають в стадії утворення. Це інформація станом на 30 травня 2019 року. Однак, вони повинні діяти в усіх без виключення районах та містах. Діяльність Вінницької обласної координаційної ради при облдержадміністрації оцінена центральними органами виконавчої влади, як одна з найкращих в Україні.

Про проведену роботу з  національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Барському районі розповів голова районної ради Михайло Піддубний, на території Дашівської об’єднаної територіальної громади – представниця методичного кабінету Світлана Резніченко.  А про заходи у Тиврівському районі повідомив голова районної ради Ярослав Красовський.

– Робота з національно-патріотичного виховання не може бути помітною зараз, – пояснив Ярослав Красовський. – Але вона проводиться в кожному селі нашого району. Районна цільова соціальна програма «Молодь Тиврівщини» на 2017-2019 роки була прийнята в Тиврівському районі у травні 2017 року. До того ж у нас є ще низка програм, які мають аспекти національно-патріотичного виховання. На сесіях районної ради неодноразово порушувалось питання національно-патріотичного та військового виховання зокрема.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур ініціював створення в області молодіжного центру, як єдиного стаціонарного ресурсного комплексу.

– Я переконаний, що сучасна молодь є рушійною силою позитивних змін в Україні, – прокоментував Геннадій Федорович. – У нас на комісії постійно відбуваються дискусії щодо розгляду заходів і прозорого використання коштів, що направляються на програму національно-патріотичного виховання. На сьогодні, як на мене, ми фінансуємо здебільшого історичну площину – буклети, фільми, заходи, приділяючи менше уваги військово-патріотичному вихованню. Програма національно-патріотичного виховання не має чіткої системності. Пропоную внести мої пропозиції щодо військово-патріотичного виховання.

Свої ідеї щодо ефективності реалізації програми у Вінницькій області висловив голова громадської організації «Козацьке товариство «Вовковинецька Січ» Тарас Кушнір:

– Протягом шести років я працюю з дітьми Хмельницької та Вінницької областей, – розповідає Тарас Кушнір. – Практика останніх років показала, що системна робота в Україні ніде не ведеться. Єдина область, яка трохи більше проводить роботи з національно-патріотичного виховання, це Запорізька. Та робота, що там проводиться, допомогла боротися з проявами сепаратизму в їхньому регіоні. Я пропоную на Вінниччині об’єднати зусилля освіти, молоді та спорту й організувати заняття з територіальної самооборони, оскільки Вінниччина вважається колискою козацтва. Це була би постійна робота в школах, пов’язана з практичних навчань історичного досвіду оборони свого рідного краю. Переконаний, поступово залучаючи батьків та решту дорослих, ми змогли би згодом організувати загони тероборони.

Депутат обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось, зазначає, що дуже важливо що на засіданні ради сьогодні є представники органів місцевого самоврядування, які реалізують державну політику на місцях. Він ініціював внести до програми патріотичного виховання, яку затвердять на сесії, дві зміни.

– Вінниччина – одна із лідерів у напрямі національно-патріотичного виховання дітей і молоді, – сказав Володимир Барцьось. – Завдяки нашій спільній з громадськими лідерами ініціативі й праці, 2016 року розроблено і ухвалено Обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей і молоді до 2020 року. Вже третій рік поспіль програма фінансується з обласного бюджету і виконується. Звісно, потребує вдосконалення і більш якісного виконання усе заплановане, але в порівнянні з іншими регіонами і попередніми роками – це великий крок уперед. Є проблеми з організацією проведення патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на місцях. Обов’язковість її проведення потрібно затвердити в проекті рішення координаційної ради. Другий важливий пункт – рекомендувати керівникам органів місцевого самоврядування підготувати пропозиції, щоб у кожному районі, на рівні кожної громади провести хоча б раз на рік влітку вишкільний табір національно-патріотичного виховання. Бо на сьогодні тільки кілька районів, де проводяться такі таборі силами волонтерів. Це все жива робота з дітьми, вона цікава і необхідна для молоді.

Голова громадської ради при обласній Раді Наталія Морозова запропонувала створити Центр національно-патріотичного виховання з відділеннями в області, аби моніторити виконання програми та аналізувати діяльність.

– На завершення хочу подякувати вам, що ми  обмінялись думками, адже роботи у цьому напряму вкрай багато, але найосновніше – цю роботу треба систематизувати, – підсумував голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Ми бачимо приклади Ізраїлю та Швейцарії в плані національно-патріотичного виховання молоді. Нам не потрібно зараз зосереджуватися на загальнодержавних питаннях, необхідно навести лад у своїй області. Ми готуємо рішення, де врахуємо усі ваші пропозиції. А найголовніше у цьому – необхідно нести свою персональну відповідальність.

Усі напрацювання та пропозиції, які прозвучали від учасників засідання, були оформлені у відповідний проєкт рішення.

Повернутись Створено: 12 червня 2019 року, 17:53 Переглядів: 822

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація