Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Про події Голодомору на Вінниччині говорили в педуніверситеті Роздрукувати

20 листопада у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського пройшла науково-практична конференція, присвячена пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Участь у пленарному засіданні взяли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Розпочалась конференція з перегляду фрагменту документального фільму про події геноциду на Вінниччині. Ректор ВДПУ ім.М.Коцюбинського Наталія Лазаренко розповіла про дослідження трагедії Голодоморів в Україні науковцями Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Історик Микола Дорош презентував студентам та викладачам свою книгу «Барвінковий шепіт. Спогади очевидців голодного мору 30-х років», де описані масштаби трагедії у Хмільницькому районі Вінницької області. Дослідник розповів присутнім про спогади, коли у селах Війтівці та Уланові вимирали селяни від голоду цілими вулицями.

– Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили репресії, переселення, тюрми, табори, – зазначив заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Це штучно спланована трагедія більшовицькою владою. Вмирали 17 людей щохвилини. Тисячу – щогодини. 25 тисяч – щодоби. Понад дев’ять мільйонів українців померло, а скільки не народилося науковців, лікарів і вчених. Це небачений масштаб злочину проти українського народу, який довгий час старанно приховувався. Переконаний, голодомору не сталося би, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття. Кожен мусить відчути трагедію тих часів, бо сьогодні в Україні війна, нова війна за незалежність. Ви – молодь, ви – наша надія, майбутнє нації, не дозвольте повторити подібного злочину проти українського народу сьогодні. Не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України.

Науковці разом з присутніми обговорили доповіді про демографічні наслідки Голодомору 1932-1933 рр. на Вінниччині, про досвід збирання усно-історичних свідчень за матеріалами етнографічних експедицій студентів-істориків, про спогади очевидців, які збереглися у фондах Державного архіву Вінницької області.

Повернутись Створено: 20 листопада 2018 року, 17:06 Переглядів: 540

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація