Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Про події Голодомору на Вінниччині говорили в педуніверситеті Роздрукувати

20 листопада у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського пройшла науково-практична конференція, присвячена пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Участь у пленарному засіданні взяли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Розпочалась конференція з перегляду фрагменту документального фільму про події геноциду на Вінниччині. Ректор ВДПУ ім.М.Коцюбинського Наталія Лазаренко розповіла про дослідження трагедії Голодоморів в Україні науковцями Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Історик Микола Дорош презентував студентам та викладачам свою книгу «Барвінковий шепіт. Спогади очевидців голодного мору 30-х років», де описані масштаби трагедії у Хмільницькому районі Вінницької області. Дослідник розповів присутнім про спогади, коли у селах Війтівці та Уланові вимирали селяни від голоду цілими вулицями.

– Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили репресії, переселення, тюрми, табори, – зазначив заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Це штучно спланована трагедія більшовицькою владою. Вмирали 17 людей щохвилини. Тисячу – щогодини. 25 тисяч – щодоби. Понад дев’ять мільйонів українців померло, а скільки не народилося науковців, лікарів і вчених. Це небачений масштаб злочину проти українського народу, який довгий час старанно приховувався. Переконаний, голодомору не сталося би, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття. Кожен мусить відчути трагедію тих часів, бо сьогодні в Україні війна, нова війна за незалежність. Ви – молодь, ви – наша надія, майбутнє нації, не дозвольте повторити подібного злочину проти українського народу сьогодні. Не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України.

Науковці разом з присутніми обговорили доповіді про демографічні наслідки Голодомору 1932-1933 рр. на Вінниччині, про досвід збирання усно-історичних свідчень за матеріалами етнографічних експедицій студентів-істориків, про спогади очевидців, які збереглися у фондах Державного архіву Вінницької області.

Повернутись Створено: 20 листопада 2018 року, 17:06 Переглядів: 451

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація