Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Про події Голодомору на Вінниччині говорили в педуніверситеті Роздрукувати

20 листопада у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського пройшла науково-практична конференція, присвячена пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Участь у пленарному засіданні взяли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Розпочалась конференція з перегляду фрагменту документального фільму про події геноциду на Вінниччині. Ректор ВДПУ ім.М.Коцюбинського Наталія Лазаренко розповіла про дослідження трагедії Голодоморів в Україні науковцями Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Історик Микола Дорош презентував студентам та викладачам свою книгу «Барвінковий шепіт. Спогади очевидців голодного мору 30-х років», де описані масштаби трагедії у Хмільницькому районі Вінницької області. Дослідник розповів присутнім про спогади, коли у селах Війтівці та Уланові вимирали селяни від голоду цілими вулицями.

– Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав мільйони життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили репресії, переселення, тюрми, табори, – зазначив заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – Це штучно спланована трагедія більшовицькою владою. Вмирали 17 людей щохвилини. Тисячу – щогодини. 25 тисяч – щодоби. Понад дев’ять мільйонів українців померло, а скільки не народилося науковців, лікарів і вчених. Це небачений масштаб злочину проти українського народу, який довгий час старанно приховувався. Переконаний, голодомору не сталося би, якби ми не втратили державності на початку 20-х років минулого століття. Кожен мусить відчути трагедію тих часів, бо сьогодні в Україні війна, нова війна за незалежність. Ви – молодь, ви – наша надія, майбутнє нації, не дозвольте повторити подібного злочину проти українського народу сьогодні. Не забудемо злочинів Голодомору-Геноциду та його  винуватців. Не зрадимо ідеалів Революції Гідності. Зробимо все для національного, політичного, економічного відродження України.

Науковці разом з присутніми обговорили доповіді про демографічні наслідки Голодомору 1932-1933 рр. на Вінниччині, про досвід збирання усно-історичних свідчень за матеріалами етнографічних експедицій студентів-істориків, про спогади очевидців, які збереглися у фондах Державного архіву Вінницької області.

Повернутись Створено: 20 листопада 2018 року, 17:06 Переглядів: 416

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація