Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Про розвиток громад спілкувалися на засіданні «Клубу голів ОТГ» Роздрукувати

У Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» відбулось засідання «Клубу голів ОТГ».

Клуб створений та на базі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та функціонує з лютого 2017 року. На зібраннях Клубу розглядаються проблемні питання, що виникають у громаді, учасники діляться успішними практиками розвитку і реформування об’єднаних територіальних громад також на базі Клубу семінари, тренінги із залученням експертів, керівників місцевих органів влади та самоврядування.

Перша зустріч цього року була присвячена обговоренню основних завдань розвитку громад на рік.

У засіданні взяв участь Керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк. Він розповів про основні плани та завдання Асоціації на 2019 рік. Серед яких – надання широкого спектру консультацій для ОТГ, організація навчань, семінарів, реалізація та написання грантових проектів, спрямованих на розвиток територіальних громад.

Під час засідання Клубу керівники громад обговорили питання фіскальної децентралізації та ознайомились із результатами моніторингу фінансової спроможності ОТГ Вінниччини за 11 місяців 2018 року. Про це розповів Олександр Горба – заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації. З перспективами та потенційними напрямами міжмуніципального співробітництва учасників зустрічі ознайомив Євген Шаповалов – радник Вінницького ЦРМС з питань децентралізації.

Особливу зацікавленість представники громад виявили до питання участі в обласних програмах та Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, адже 2019 року програми зазнали певних змін.

Про особливості проведення 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів перший заступник керівника секретаріату ВОАОМС – Володимир Репей.

– Шістнадцятий обласний конкурс проектів розвитку громад передбачає збільшення суми на фінансування, – пояснила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Інесса Ратушняк. – Зокрема, цьогоріч передбачено 20 млн грн. Новація полягає в тому, що екологічні проекти відтепер будуть подавати до Екологічного фонду і, відповідно, фінансуватись за ці кошти. Решта проектів соціально-економічного напряму, а саме – проекти з енергоефективності і термомодернізації, енергоресурсів. Також це стосується нового напряму – енергоаудиту. Крім цього, йдеться про значну кількість проектів, що стосуються інклюзії, спорту, туризму, збереження історично-культурної та духовної спадщини. ОТГ можуть подавати розвиткові проекти на фінансування інфраструктурних проектів до 250 тис. грн, на напрям міжмуніципального співробітництва – до 400 тис. грн. Варто зазначити, що 50% вартості проекту ОТГ фінансують за кошти власного бюджету. Заявки приймаються з 1 лютого до 15 березня.

На завершення засідання керівники ОТГ обговорили проект нового перспективного плану формування територій громад Вінниччини та поділилися досвідом впровадження секторальних реформ на місцях.

(За матеріалами сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування)

Повернутись Створено: 18 лютого 2019 року, 15:35 Переглядів: 375

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація