24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Про розвиток громад спілкувалися на засіданні «Клубу голів ОТГ» Роздрукувати

У Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» відбулось засідання «Клубу голів ОТГ».

Клуб створений та на базі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та функціонує з лютого 2017 року. На зібраннях Клубу розглядаються проблемні питання, що виникають у громаді, учасники діляться успішними практиками розвитку і реформування об’єднаних територіальних громад також на базі Клубу семінари, тренінги із залученням експертів, керівників місцевих органів влади та самоврядування.

Перша зустріч цього року була присвячена обговоренню основних завдань розвитку громад на рік.

У засіданні взяв участь Керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк. Він розповів про основні плани та завдання Асоціації на 2019 рік. Серед яких – надання широкого спектру консультацій для ОТГ, організація навчань, семінарів, реалізація та написання грантових проектів, спрямованих на розвиток територіальних громад.

Під час засідання Клубу керівники громад обговорили питання фіскальної децентралізації та ознайомились із результатами моніторингу фінансової спроможності ОТГ Вінниччини за 11 місяців 2018 року. Про це розповів Олександр Горба – заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації. З перспективами та потенційними напрямами міжмуніципального співробітництва учасників зустрічі ознайомив Євген Шаповалов – радник Вінницького ЦРМС з питань децентралізації.

Особливу зацікавленість представники громад виявили до питання участі в обласних програмах та Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, адже 2019 року програми зазнали певних змін.

Про особливості проведення 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів перший заступник керівника секретаріату ВОАОМС – Володимир Репей.

– Шістнадцятий обласний конкурс проектів розвитку громад передбачає збільшення суми на фінансування, – пояснила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Інесса Ратушняк. – Зокрема, цьогоріч передбачено 20 млн грн. Новація полягає в тому, що екологічні проекти відтепер будуть подавати до Екологічного фонду і, відповідно, фінансуватись за ці кошти. Решта проектів соціально-економічного напряму, а саме – проекти з енергоефективності і термомодернізації, енергоресурсів. Також це стосується нового напряму – енергоаудиту. Крім цього, йдеться про значну кількість проектів, що стосуються інклюзії, спорту, туризму, збереження історично-культурної та духовної спадщини. ОТГ можуть подавати розвиткові проекти на фінансування інфраструктурних проектів до 250 тис. грн, на напрям міжмуніципального співробітництва – до 400 тис. грн. Варто зазначити, що 50% вартості проекту ОТГ фінансують за кошти власного бюджету. Заявки приймаються з 1 лютого до 15 березня.

На завершення засідання керівники ОТГ обговорили проект нового перспективного плану формування територій громад Вінниччини та поділилися досвідом впровадження секторальних реформ на місцях.

(За матеріалами сайту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування)

Повернутись Створено: 18 лютого 2019 року, 15:35 Переглядів: 328

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація