Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Про шляхи вирішення проблем територіальних громад говорили із народними депутатами України Роздрукувати

2 березня за участю представників територіальних громад Вінниччини відбувся «круглий стіл» з народними депутатами України від Вінницької області. Зокрема, в обговоренні взяли участь Григорій Заболотний, Микола Кучер, Олександр Домбровський, Сергій Кудлаєнко, Іван Спориш, Руслан Демчак.

Зустріч проведена під керівництвом голови обласної Ради, голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолія Олійника та за участі голови облдержадміністрації Валерія Коровія, керівника Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктора Вікалюка, Вінницького міського голови Сергія Моргунова, а також голів районних рад, голів райдеражадміністрацій, керівників департаментів ОДА, голів об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних голів, голів міст обласного значення, голів міст районного значення, голів постійних комісій обласної Ради.

- Україна знаходиться в процесі реформ, змін та практично є в стані війни, - зауважив у своєму виступі Анатолій Олійник. – Сьогодні ми маємо низку питань, які потребують нагального вирішення, і на нинішній зустрічі ми обговоримо ці питання та шляхи  їхнього вирішення.

В ході проведення «круглого столу» учасники обговорили проблемні питання територіальних громад області, пов’язані з реформуванням органів місцевого самоврядування, децентралізацією та об’єднанням територіальних громад, які можуть бути вирішені народними депутатами шляхом законодавчої ініціативи.

Основною проблемою, яку озвучили представники об’єднаних територіальних громад, є неприйнятий Верховною Радою законопроект № 5520, який дає можливість об’єднуватись громадам, розташованим на територіях суміжних районів. Окрім того, вінничани просили депутатів внести зміни до законодавства, щоб об’єднані громади могли користуватись землями поза межами населених пунктів та вирішити питання можливості фінансування об’єднаних територіальних громад з Державного фонду регіонального розвитку, аби розвивати кооперативний рух.

Сьогодні у Вінницькій області є  21 об’єднана громада.  30 квітня пройдуть вибори у ще трьох громадах – Якушинецькій ОТГ (Вінницький район), Кунківській ОТГ (Гайсинський район) та Мурафській ОТГ (Шаргородський район).

Повернутись Створено: 2 березня 2017 року, 17:15 Переглядів: 989

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація