Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Про стан розрахунків за оренду земельних паїв на засіданні оперативного штабу прозвітували керівники трьох районів Роздрукувати

Сьогодні, 26 вересня, відбулося   чергове засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, яке провів директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук. У його роботі взяли участь заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, представники юстиції, правоохоронних органів, державної фіскальної служби.

– Сьогодні до нас на гарячу лінію продовжують надходити скарги, які, завдяки оперативному штабу, ми повинні вирішувати, щоб зняти напругу, яка складається в тих, чи інших територіальних громадах. Люди мають зрозуміти, які будуть подальші дії, як реагує і оперативно впливає влада на проблемні ситуації, – зазначив головуючий.

В ході засідання  було заслухано керівників Вінницького, Жмеринського Тростянецького районів, які прозвітували про стан розрахунків за оренду земельних паїв, а також Барського і Хмільницького – щодо скарг стосовно земельних відносин, які надійшли на гарячу лінію.

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль також поінформував про звернення жителів сіл Гордіївки та Будів Тростянецького і Теофілівки Бершадського районів, які повідомляли про порушення у земельних питаннях.

Під час засідання директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук акцентував увагу керівників районів на першочергових завданнях, зокрема, приведення у відповідність земельних договорів щодо розрахунків за оренду земельних паїв; проведення зустрічей з пайовиками щодо усунення напруги в громадах; перегляд нормативно-грошової оцінки земельних часток. Також вказав на необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення та налагодження контакту за участі представників юстиції, правоохоронних органів, державної фіскальної служби. Він наголосив, що найкращим захистом від рейдерства  можуть бути тільки офіційно укладені  та зареєстровані договори оренди паїв на умовах  8-10 % орендної плати.

Завершуючи, Микола Ткачук повідомив, що наступного тижня на засіданні оперативного штабу будуть заслуховуватися результати розгляду звернень громадян стосовно порушень у земельних питаннях.

Варто зазначити, що з початку роботи програми «Стоп рейдер» надійшло 15 звернень про незаконні махінації із землями та угіддями на території Вінницької області. Частина матеріалів уже перебуває на розгляді в суді, по інших – проводяться слідчі дії.

Повернутись Створено: 26 вересня 2017 року, 16:11 Переглядів: 581

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація