Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Про страшні сторінки історії України в період 1932-1933 років говорили під час «круглого столу» Роздрукувати

В рамках відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору на базі Вінницького обласного краєзнавчого музею проведено «круглий стіл» на тему: «Голодомор 1932-1933 рр. на Поділлі: політичні, економічні, демографічні та морально-психологічні аспекти».

У засіданні «круглого столу» взяли участь депутат обласної Ради, заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради Сергій Лановик, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю – начальник управління комунікацій з громадськістю Володимир Лазаренко, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, краєзнавці, професори історичних наук, а також студентська молодь.

Доктор історичних наук, професор, ректор Вінницької академії неперервної освіти та гуманітарних наук Вінницької академії неперервної освіти Степан Дровозюк розповів присутнім про руйнування української народної культури в умовах геноциду 1932-1933 років.

З темою доповіді «На чорній дошці» виступив Почесний краєзнавець України, голова міжрайонного краєзнавчого об’єднання «Соб» м. Липовець Олександр Роговий.

Історик, краєзнавець, директор Воронківської ЗОШ Хмільницького району  Микола Дорош поінформував присутніх про «Чорний мор на Хмільниччині».

Аналіз твору «Ротонда душогубців», автор якого Тодось Осьмачка, провів Василь Шпичка, член Всеукраїнського культурно-просвітницького товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса. У своєму виступі він звернув увагу на морально-психологічні аспекти терору, про які згадано в творі «Ротонда душогубців».

Історик, Почесний краєзнавець України, заслужений працівник освіти м. Козятина Зоя Вільчинська розповіла про використання нової методології пізнання національної історії. «Сніп» при досліджені теми «Голодомор: 1932-1933 рр. в Україні – причини, масштаби, наслідки».

Також в рамках «кругового столу» присутні мали можливість переглянути низку відеороликів зі спогадами очевидців про голодомор на теренах Вінниччини та ознайомитися із виставками «Людомор на Поділлі», «Люди правди. Щоб світ знав» і виставкою книг Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. К.А.Тімірязєва.

Голодомор 1932-1933 років — геноцид українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.

Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Повернутись Створено: 23 листопада 2016 року, 10:53 Переглядів: 606

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація