4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Про створення Державного дорожнього фонду говорив Анатолій Олійник на засіданні Ради регіонального розвитку Роздрукувати

Голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь в засіданні Ради регіонального розвитку. Нагадаємо, зібрання відбулося 11 жовтня в місті Києві.

На засіданні розглянули питання щодо нововведення до проекту Державного бюджету на 2017 рік; формування місцевих бюджетів; системи компенсацій населенню вартості комунальних послуг; змін у сфері соціальної політики, підтримки регіонального розвитку; будівництва доступного житла; децентралізації системи управління дорогами та створення Державного дорожнього фонду; фінансування інфраструктури з надання адміністративних послуг; протидії корупції та зловживанням у земельній сфері.

Очільник Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник виступив з питанням децентралізації системи управління дорогами та створення Державного дорожнього фонду.

- Вінниччина має свій досвід щодо кооперації всіх ресурсів щодо вирішення даного питання, - зауважив Анатолій Дмитрович. - Ми знаємо про досвід інших областей, таких, як, наприклад, Волинська.  Заслухавши доповідь Міністра інфраструктури України  Володимира Омеляна стосовно концепції створення Державного дорожнього фонду в Україні, ми розуміємо, що прийняття пакету законопроектів про дорожній фонд, буде слугувати новим серйозним кроком до фінансової децентралізації. Податки і збори, в тому числі і додаткові, будуть направленні на покращення доріг, що дасть нам можливість забезпечити прозорість використання коштів на дороги, а також допоможе зламати монополізм Укравтодору.  Допоможе взяти відповідальність органів влади на місцях за стан доріг при наявному фінансовому ресурсі.

У Вінницькій області 9521,5 км автомобільних доріг загального користування. Це друга в Україні мережа доріг після Харківської, а дороги  місцевого значення займають перше місце в Україні, протяжністю 6969,3км.  80 % цих доріг  зруйновані та потребують негайного ремонту. Основною причиною такого стану було  багаторічне, хронічне та системне недофінансування.

- Від якості доріг напряму залежить економіка держави, якість надання нею послуг, - звернув увагу Анатолій Олійник. - Адже по них ідуть вантажні потоки між містами і селами, регіонами і державами. Тільки за наявності якісних доріг автотранспорт може ефективно виконувати свої функції та задовольняти потребу населення в переміщенні. 

У 2016 році помітно пожвавився ремонт українських доріг, в тому числі і на Вінниччині. На 2016 рік «Укравтодором» доведений план фінансування дорожнього господарства Вінниччини з капітального, поточного, середнього ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування в сумі 440 млн. 126 тис.грн, в тому числі, державний бюджет – 439 млн. 126 тис.грн, місцевий бюджет – 1 млн.грн.

Балансоутримувачами комунальних доріг є органи місцевого самоврядування, протяжність їх в області складає 16,8 тис.км.  На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної  власності населених пунктів області заплановано залучити близько 243,9 млн.грн. (в т. ч. кошти місцевих бюджетів  237,4 млн. грн. та позабюджетні кошти – 6,5 млн. грн.), за рахунок яких планується відремонтувати дороги площею 617,4 тис. м2.

Станом на 7 жовтня  2016 року, за інформацією місцевих органів влади, на автомобільних дорогах комунальної власності області виконано роботи на загальну суму 193,2 млн.грн (80%), площею 588,2 тис. м2  (92%).

Анатолій Олійник також зазначив, що в державі повинна бути сформована стратегія  побудови українських доріг, сучасних транспортних коридорів, зокрема, до країн Європи та Азії. Як результат цього - актуальним залишається питання будівництва мосту через річку Дністер в районі  міста Ямпіль Вінницької області та міста Косеуць Республіки Молдова. 

 - Відсутність мосту та сучасного дорожнього сполучення негативно впливає на соціально-економічний розвиток та блокує встановлення постійних економічних зв’язків між мешканцями територій, а також України і Республіки Молдова в цілому, - прокоментував Анатолій Дмитрович. - Переконаний, що будівництво мосту Ямпіль-Косеуць може стати тими воротами у Європу, які забезпечать швидке та вільне переміщення людей, товарів і капіталів через кордон, стане ще одним вагомим механізмом зближення України з Європейським Союзом та посприяє регіональному розвитку.  

 

 

Повернутись Створено: 12 жовтня 2016 року, 15:30 Переглядів: 759

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація