Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ обговорили на Вінниччині Роздрукувати

У Вінниці відбувся круглий стіл «Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в ОТГ. Регіональний погляд на перспективи виборчої реформи в Україні».

Участь у роботі заходу взяли депутати обласної Ради Владислав Рой, Григорій Зозуля, Олександр Побережець, Андрій Вигонюк, начальник управління аналітично-інформаційної роботи виконавчого апарату обласної Ради Ірина Ярошинська.  На заході були присутні голова підкомітету Верховної Ради України з питань виборів та референдумів Олександр Черненко, депутати місцевих рад, голови Гніванської міської ОТГ Володимир Кулешов та Глуховецької селищної ОТГ Олександр Амонс, викладачі Києво-Могилянської академії та Донецького Національного університету імені Василя Стуса.

Під час круглого столу обговорили проблеми виборчого процесу у регіонах, озвучили пропозиції щодо удосконалення виборчого законодавства. Учасники зібрання говорили про низьку якість виборчих комісій у селах і районах, про те, що працювати у таких комісіях бажаючих все менше. Серед проблемних питань виборів, які були озвучені, – якість і кількість бюлетенів на виборах, підкуп виборців, низький рівень освіти членів виборчих комісій.

Пропозиції, які прозвучали під час зібрання, стосувались навчання членів виборчих комісій, отримання ними відповідного сертифікату, оплати роботи депутатів місцевих рад, друку бюлетенів із захисними механізмами, питання агітаційної діяльності партій під час виборів.

Як пообіцяли організатори заходу, пропозиції вінничан знайдуть своє відображення у змінах до виборчого законодавства. Варто зазначити, що круглий стіл було організовано у рамках регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеціанська комісія) у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

29 жовтня в Україні відбулись перші вибори в 201 об’єднаній територіальній громаді. За оцінками спостерігачів, законодавчі можливості для об’єднання територіальних громад не були систематизовані з іншими законами України і створили низку неприпустимих для якісного виборчого процесу правових колізій. 7 листопада Верховною Радою України в першому читанні було прийнято проект Виборчого Кодексу №3112-1. На сьогодні у регіонах обговорюють зміни, які варто врахувати під час підготовки законопроекту №3112-1 до другого читання. До участі у регіональних дискусіях запрошені депутати Верховної Ради України, депутати та представники органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, члени виборчих комісій.

 

 

Повернутись Створено: 11 грудня 2017 року, 11:22 Переглядів: 498

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація