03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Проект благоустрою пам'ятки національного значення – могили Брацлавського полковника Данила Нечая буде втілено в життя Роздрукувати

Депутати обласної Ради Володимир Барцьось і Жанна Дмитренко провели в смт. Тиврів робочу нараду з керівництвом Тиврівського району. Участь в нараді взяли голова Тиврівської райдержадміністрації Віталій Урздік, депутат Тиврівської районної ради Світлана Малюта, голова територіальної громади с. Черемошне Юрій Мокойчук, керівник відділу охорони пам’яток управління культури і мистецтв облдержадміністрації Михайло Потупчик, директор Сутисківського музею, краєзнавець Анатолій Тамтура, представники апарату районної ради і райдержадміністрації, Держкомзему та інші учасники.

Зустріч присвятили темі збереження пам'ятки історії національного значення – могили козацького полководця, національного героя України і Брацлавського полковника Данила Нечая та належного вшанування його пам'яті. Це єдине збережене у Вінницькій області поховання козацького вождя середини 17 століття, яке знаходиться між селами Черемошне і Красне Тиврівського району.

В ході зустрічі обговорили здійснення першочергових заходів із завершення проекту благоустрою пам'ятки і погодження усіх документів на рівні Міністерства культури. Проект передбачає впорядкування могили і пам'ятника на ній, встановлення меморіальної плити із зображенням Данила Нечая, укріплення основи пам'ятника, історико-туристичне наповнення  та інші роботи з врахуванням максимального збереження самого кургану. Після погодження проекту буде вирішуватись питання співфінансування відповідних робіт на рівні району і області. Планується формування єдиного краєзнавчо-туристичного маршруту між селами Красне і Черемошне, встановлення інформаційно-просвітницьких табличок і стендів та активізації на Тиврівщині роботи з національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Крім того, обговорено питання проекту землеустрою, яке вимагає врегулювання спірних земельних питань з власниками паїв, які знаходяться навколо пам’ятки. Депутати обласної Ради Володимир Барцьось і Жанна Дмитренко наголосили на неприпустимості розорювання території охоронної зони пам'ятки і під'їзду до неї, також дороги і можливості її розширення від с. Черемошне до пам'ятки згідно закріплених норм. Найважливіше – охорона і збереження у цілісності пам’ятки національного значення згідно з чинним законодавством для майбутніх поколінь.

Учасники зібрання домовилися найближчим часом провести екологічну акцію – озеленення навколишньої території місцевої громади Черемошного, зокрема посадити дубову алею Козацької слави імені Данила Нечая вздовж дороги, яка простягається більше 2 км від села до пам'ятки. Досягнуто порозуміння з керівництвом району щодо окреслених вище питань і визначено першочергові поетапні заходи з реалізації поставлених завдань.

Слід зазначити, що більше року тому з обласного бюджету було виділено 1 млн грн на будівництво дорожнього покриття (це 2,2 км від села Черемошне до могили Данила Нечая), виготовлено паспорт пам’ятки і проектно-кошторисну документацію, в с. Красне Тиврівського району встановлено пам’ятний знак Данилу Нечаю і козакам – оборонцям фортеці Красного у 1651 році. За підтримки депутата обласної Ради Володимира Барцьося створено історико-патріотичне містечко і музей імені Данила Нечая з метою національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Що було раніше на цю тему читайте за посиланнями:

https://vinrada.gov.ua/vlada-i-gromada-dijut-konsolidovano-schodo-zberezhenn-mogili-danila-nechaya-ta-rozvitku-patriotichnogo-vihovannya-na-tivrivschini.htm

https://vinrada.gov.ua/na-tivrivschini-vshanovano-ukrainskogo-kozackogo-polkovodcya-danila-nechaya.htm

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3301-valerii-korovii-z-robochoiu-poizdkoiu-vidvidav-tyvrivskyi-raion

Повернутись Створено: 12 березня 2020 року, 10:12 Переглядів: 339

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація