Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Проект Лариси Білозір «Лікар у село» реалізований в 30 селах Вінниччини Роздрукувати

Вже протягом кількох місяців до жителів віддалених сіл на Вінниччині приїжджають лікарі й на базі місцевих ФАПів проводять обстеження. «Лікар у село» - таку назву дала своїй ініціативі  депутат обласної Ради Лариса Білозір.

До жителів сіл приїжджають спеціалізовані лікарі та проводять обстеження. За більше, ніж три місяці, на прийом звернулися понад 1,5 тис. осіб.

– Нерідко такі звернення рятують життя пацієнта. Під час виїзного прийому в селі Зведенівці місцевого жителя було направлено на термінову госпіталізацію до центральної районної лікарні, оскільки аналізи свідчили про можливість інфаркту і навіть загрозу коми. Ця ситуація є свідченням важливості нашої ініціативи. Це спонукало мене зробити її безстроковою, тому сподіваюся, що максимальна кількість жителів сіл отримають кваліфіковані консультації та обстеження у себе в громадах, – підкреслила Лариса Білозір.

За її словами, найбільшою популярністю у громадах користуються офтальмологи. Для прикладу, у Томашпільському районі до ініціативи Лариси Білозір приєднались лікарі вінницької офтальмологічної клініки «Оптимал». Завдяки цьому проконсультуватися у кваліфікованих лікарів, обстежитися та отримати поради щодо здоров’я своїх очей змогли більше півтисячі жителів району.

– Команда з 6 лікарів на сучасній апаратурі нерідко  виявляють у пацієнтів випадки катаракт, глауком та астигматизму, коли людина вже знаходиться на межі інвалідності. Зокрема, це стосується людей похилого віку, які не завжди мають можливість їхати до районної лікарні. Ті пацієнти, яким буде надано рекомендацію носити окуляри, – отримають їх безкоштовно, ­– прокоментувала Лариса Білозір.

Про ще один випадок порятунку життя розповіла депутат обласної Ради. Під час огляду шпиталізували 1,5-річного хлопчика, у якого кілька разів зупинялось дихання. Причини критичного стану маленького пацієнта тоді взялись досліджувати обласні лікарі. Оперативність дій лікарів та швидка госпіталізація врятували життя хлопчика.

Загалом від початку ініціативи «Лікар у село» отримали консультації та обстежились понад 1500 жителів у більш, ніж 30 населених пунктах Вінниччини. Ініціатива охопила декілька районів області: Тростянецький, Шаргородський, Тульчинський, Чернівецький та Томашпільський.

Повернутись Створено: 11 вересня 2018 року, 16:10
Оновлено: 11 вересня 2018 року, 16:16
Переглядів: 224

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація