30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода» Роздрукувати

19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки».  Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Голова комісії Андрій Ковальов повідомив, що позачергове засідання комісії ініціював голова обласної Ради Вячеслав Соколовий – щоб депутати встигнули вчасно розглянути проєкт програми й відповідно ухвалили його на найближчій сесії обласної Ради.

Програму на засіданні комісії представила начальник управління розвитку територій та інфраструктури облдержадміністрації Марія Зонова.

– Основною метою програми, окрім фізичного задоволення потреб усіх категорій споживачів безпечною і якісною водою та розбудови системи централізованого водопостачання, є все ж таки перехід від децентралізованих джерел водопостачання до централізованих. І ми зараз говоримо не про великі населені пункти, а про сільські населені пункти, де є проблема зникнення води з водоносних горизонтів, - зокрема, зазначила Марія Зонова. –  Пропонуємо будувати, реконструювати мережі, споруди, обладнання, здійснювати заміну обладнання, проводити реконструкцію, здійснювати інші заходи, що покращить технічний і економічний стан підприємств.

Пропозиції до програми, напрацьовані робочою групою обласної Ради, представив начальник управління з питань майнових та орендних відносин, будівництва, інфраструктури та ЖКГ виконавчого апарату обласної Ради Василь Броварник. Нагадаємо, робоча група з напрацювань пропозиції до програми «Питна вода» була створена розпорядженням голови обласної Ради. Її очолив голова профільної комісії Андрій Ковальов.

- Нами у складі у робочої групи було опрацьовано досить багато матеріалу, узагальнень, доповнень, змін. За результатами усіх вижитих заходів і робочих поїздок в узагальненій програмі пропонується три базові механізми реалізації. Це надання безповоротної допомоги громадам. Надання бюджетних позичок на пільгових умовах. І ми в обов’язковому порядку пропонуємо фінансування спеціалізованих наукових досліджень у сфері водних ресурсів та питного водопостачання, яке пропонуємо розпочати уже з 2021 року, - зазначив Василь Броварник.  

Він також проінформував, що пропозиціями до програми в тексті документу закріплюється така пріоритетність використання водних ресурсів на території області. Як пріоритет №1 –  перевага повинна надаватися задоволенню потреб населення в питній воді. На другому місці за пріоритетністю – забезпеченість водою сільського господарства, насамперед тваринництва, зрошувального землеробства, кормовиробництва і овочівництва. Третє місце посідає водозабезпечення промисловості, енергетики, транспорту.

– При цьому слід забезпечити економне і раціональне забезпечення водних ресурсів, особливо у безводних і маловодних регіонах, – уточнив Василь Броварник.

Ресурсне забезпечення програми передбачає залучення фінансування з обласного та місцевих бюджетів загалом на суму 40,8 млн грн. Як джерело фінансування пропонується також додати державний бюджет, позаяк Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт «Про загальнодержавну цільову і соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки», очікуване фінансування з держбюджету 16,9 млн грн.

На відміну від попередньої програми, у цій частка співфінансування для громад при кредитуванні зменшується  із 50% до 10%.

– Новим у цій програмі є водовідведення, такого раніше не було. Також для громад з’являється можливість отримувати кошти на безповоротній основі, – прокоментував голова постійної комісії Андрій Ковальов. –  Після створення робочої групи, ми побачили велику проблему – фактично про усі наші джерела водопостачання у нас дуже мало аналітичної інформації, на підставі якої ми можемо робити висновки щодо пріоритетності. Тому ми на цьому акцентували й дали можливість в цій програмі на розробку науково-аналітичних матеріалів, дослідження будуть проведені на території області. У цій програмі ми також зазначили чіткий КРІ. Тобто програма чітко визначає показники, скільки мереж, скільки конкретно заходів з кожного напряму має бути проведено. Рік минув – і ми чітко будемо бачити, чи виконані усі наші заплановані заходи. Раніше так виконання програми ніхто не аналізував. Зараз провели аналіз попередньої програми – виконано і профінансовано було лише 32% усіх заходів.

За словами голови комісії, у програмі також прописаний чіткий механізм подачі документів і дедлайни. Це допоможе представникам громади одразу отримати повну інформацію по програмі.

На комісії депутати погодили пропоновану і доповнену пропозиціями робочої групи обласної Ради програму «Питна вода».

Загалом на комісії було розглянуто три питання порядку денного.

З протоколом та висновками постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування можна ознайомитися на сайті обласної Ради у розділі «Документи».

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 20 липня 2021 року, 09:21 Переглядів: 390

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація