Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Профільна комісія розглянула питання діабету та підготовки сімейних лікарів Роздрукувати

7 серпня відбулося чергове засідання постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя на чолі з Наталією Солейко. У ньому взяли участь куратор постійної комісії, заступник голови обласної Ради Ю.Медведєв, голова постійної комісії з питань соціального захисту, зайнятості населення та охорони праці О.Галаченко, голова Громадської ради при Вінницькій обласній Раді П.Прудиус, представники Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, обласні фахівці та спеціалісти.

В рамках порядку денного депутатами обласної Ради розглядалися такі питання:

- Про санаторно-курортне лікування дітей Вінницької області, хворих на цукровий діабет.

 - Про внесення доповнень до Обласної програми “Здоров’я нації на 2013-2015 роки”, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання від 18 грудня 2012 року №413.

У ході засідання також обговорювалося питання щодо створення у м.Вінниці дитячого санаторію для реабілітації дітей з кардіологічною, ендокринологічною (в першу чергу з цукровим діабетом та ожирінням) патологією на базі обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію з відповідним технічним оснащенням та кадровим забезпеченням.

Фахівці аргументували таку необхідність тим, що цукровий діабет «молодшає», супроводжується ранньою інвалідизацією та високою смертністю хворих. Наприклад, у Вінницькій області розповсюдженість цукрового діабету збільшилась в порівнянні: 2010 рік – 273 випадки, 2011 рік – 296 випадків, а в 2012 році – 314 випадків. Вперше захворіли на цукровий діабет в 2010 році – 41 дитина, в 2011 році – 39 дітей, а в 2012 році – 48 дітей.

Щодо Обласної програми “Здоров’я нації на 2013-2015 роки”, то комісією пропонується внесення доповнень до затвердженого рішення від 18 грудня 2012 року №413. Зокрема, це стосується районних програм “Місцевий стимул”, які спрямовані на підвищення престижу професії сімейного лікаря та покращення соціально-побутових умов медиків у сільській місцевості

Програма діє в кожному районі області і розрахована на 2012-2014 роки. В її рамках з вересня поточного року у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова навчатимуться 26 студентів з числа сільських жителів, оплата за навчання яких здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.

У 2013 році заплановано фінансування районних програм “Місцевий стимул” на загальну суму 4,23 млн. грн. за рахунок коштів місцевих бюджетів. На вирішення житлових проблем медиків до кінця поточного року заплановано виділити з місцевих бюджетів близько 730,0 тис. грн.

Повернутись Створено: 8 серпня 2013 року, 15:58 Переглядів: 756

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація