Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Профільна комісія розглянула питання діабету та підготовки сімейних лікарів Роздрукувати

7 серпня відбулося чергове засідання постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя на чолі з Наталією Солейко. У ньому взяли участь куратор постійної комісії, заступник голови обласної Ради Ю.Медведєв, голова постійної комісії з питань соціального захисту, зайнятості населення та охорони праці О.Галаченко, голова Громадської ради при Вінницькій обласній Раді П.Прудиус, представники Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, обласні фахівці та спеціалісти.

В рамках порядку денного депутатами обласної Ради розглядалися такі питання:

- Про санаторно-курортне лікування дітей Вінницької області, хворих на цукровий діабет.

 - Про внесення доповнень до Обласної програми “Здоров’я нації на 2013-2015 роки”, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання від 18 грудня 2012 року №413.

У ході засідання також обговорювалося питання щодо створення у м.Вінниці дитячого санаторію для реабілітації дітей з кардіологічною, ендокринологічною (в першу чергу з цукровим діабетом та ожирінням) патологією на базі обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію з відповідним технічним оснащенням та кадровим забезпеченням.

Фахівці аргументували таку необхідність тим, що цукровий діабет «молодшає», супроводжується ранньою інвалідизацією та високою смертністю хворих. Наприклад, у Вінницькій області розповсюдженість цукрового діабету збільшилась в порівнянні: 2010 рік – 273 випадки, 2011 рік – 296 випадків, а в 2012 році – 314 випадків. Вперше захворіли на цукровий діабет в 2010 році – 41 дитина, в 2011 році – 39 дітей, а в 2012 році – 48 дітей.

Щодо Обласної програми “Здоров’я нації на 2013-2015 роки”, то комісією пропонується внесення доповнень до затвердженого рішення від 18 грудня 2012 року №413. Зокрема, це стосується районних програм “Місцевий стимул”, які спрямовані на підвищення престижу професії сімейного лікаря та покращення соціально-побутових умов медиків у сільській місцевості

Програма діє в кожному районі області і розрахована на 2012-2014 роки. В її рамках з вересня поточного року у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова навчатимуться 26 студентів з числа сільських жителів, оплата за навчання яких здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.

У 2013 році заплановано фінансування районних програм “Місцевий стимул” на загальну суму 4,23 млн. грн. за рахунок коштів місцевих бюджетів. На вирішення житлових проблем медиків до кінця поточного року заплановано виділити з місцевих бюджетів близько 730,0 тис. грн.

Повернутись Створено: 8 серпня 2013 року, 15:58 Переглядів: 660

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація