24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Профспілкові лідери області розповіли про проблеми своїх галузей Роздрукувати

400 лідерів профспілкових організацій Вінницької області  приїхали 27 квітня до Вінниці на збори голів первинних профспілкових організацій  «Міцна профспілка - гарантія захисту прав людини праці!» Перед початком поклали квіти  до меморіальної дошки колишньому голові облпрофспілки Павлу Лук’янчикову. Цього ж дня відкрили Дошку пошани Федерації профспілок області.

Голова Федерації профспілок області Микола Колесник зазначив, що за останні роки вперше зібралося стільки профспілкових лідерів. Характеризуючи ситуацію в області, відзначив, що вона залишається складною.

-  Негативні процеси в економіці країни знівелювали майже усі позитивні надбання у сфері оплати праці і призвели до знецінення реальних доходів працівників, - зазначив Микола Павлович. -  Таке реформаторство  дорого обходиться для людей. Їх душать тарифи, податки, ціни, а зарплати та пенсії знижуються. Ціни та тарифи європейські, а зарплата жалюгідна. Вперше в історії України профспілки висловили політичне рішення – відставка уряду, і це відбулося.

На фоні того, що в минулому році кількість робочих місць на Вінниччині збільшилась на 1630, роботодавці повідомили про звільнення у 2016 році 22282 працівників. За результатами останньої перевірки на 80% підприємствах порушується трудове законодавство.

Голова федерації профспілок області наголосив, що профспілки виступають за проведення реформи заробітної плати і підвищення зарплати не на 3-5%, а в декілька разів, щоб захистити людей від бідності.

Профспілкові активісти ділились  інформацією про реальний стан справ у трудових колективах. Наприклад,  голова профспілки Вінницького агрегатного заводу Володимир Ковальчук повідомив, що підприємство вкрай потребує надання дозволу на використання валюти, яку заробляє. Адже сьогодні підприємство може використати тільки 25% власної заробленої валюти, решту банк продає їм за завищеним банківським курсом.

Голова вінницької районної організації  профспілки працівників освіти та науки Михайло П’ятак озвучив проблему запланованого скорочення на 10% освітян та 5% шкіл області.

- Ми відправили звернення до Верховної Ради з пропозицією скасувати цей наказ, - говорить Михайло П’ятак. - В умовах зубожіння скорочення  працівників освіти призведе до погіршення якості надання освітніх послуг. Тому закликаю на сесіях районних та обласної рад порушити питання про захист освітян від скорочення.

Стосовно ліквідації шкіл на 5%, то на переконання Михайла П’ятака, лише місцеві громади мають вирішувати доцільність утримання шкіл.

Голова профкому КП «Вінницька транспортна компанія» Наталя Любива повідомила про наявність близько  30 законів, які гарантують безоплатне користування транспортом, однак держава досі не знайшла механізму відшкодування коштів.

- Ми перевезли пільгових категорій громадян  на 107 млн грн., а отримали відшкодування лише на 32 млн грн, - каже Наталя Петрівна.  - Вимушені йти на скорочення робочого часу для збереження колективу.

Голова профкому ПрАТ «Калинівський машзвод» Микола Чернега нагадав, що у європейських країнах частка оплати за роботу складає до 40% від собівартості продукції. А у нас - 10-12% від собівартості йде на зарплату.

Підсумовуючи зібрання, голова обласної Ради Анатолій Олійник сказав, що потрібно ламати стару управлінську систему.

- За 25 років незалежності ми стали країною, з якою європейські держави хочуть мати справу, але не мають саме через корупцію, - сказав Анатолій Дмитрович. - У нас  досі діє пострадянська управлінська система, вона непрозора, корупційна, громіздка, неефективна.  І сьогодні це треба ламати. Лише коли управлінська система стане прозорою, тоді з нами будуть працювати європейські фонди, і тоді ми станемо суспільством з високим рівнем життя. 

В кінці зібрання голова Федерації Микола Колесник вручив кращим трудівникам області та активістам свідоцтва про занесення до книги трудової слави та на дошку пошани Федерації.  

Повернутись Створено: 27 квітня 2016 року, 17:16 Переглядів: 1215

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація