Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Чергова сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 23 квітня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий видав розпорядження про скликання чергової 8 сесії. Сесія відбудеться у п’ятницю, 23 квітня 2021 року, початок - о 10:00. Депутати розглянуть 31 питання порядку денного. Зокрема, на розгляд сесії буде представлено низку кадрових, майнових та організаційних питань. Депутати ознайомлять ....

  • «Створюємо ліси разом»: керівники області долучилися до створення лісів майбутнього

    На території Вінницької області державними лісогосподарськими та лісомисливськими підприємствами проводиться Акція Державного агентства лісових ресурсів України «Створюємо ліси разом». 10 квітня до створення лісів майбутнього долучилися голова обласної Ради Вячеслав Соколовий і його заступники та голова обласної державної адмін ....

  • В обласній дитячій лікарні розгорнуть стаціонарні паліативні ліжка

    Під час 7 чергової сесії Вінницька обласна Рада внесла зміни до статуту обласної дитячої клінічної лікарні. Зміни були внесені в частині мети та предмету діяльності лікарні. Оновлений Статут розширює повноваження медзакладу. Тепер тут зможуть надавати послуги не тільки третинної високоспеціалізованої допомоги, а й вторинної, до якої віднесено п ....

Програма «Питна вода», ефективна приватизація, аудит підприємств та збереження «Вінницьких Мурів» – комунальна комісія розглянула 21 питання Роздрукувати

8 квітня Андрій Ковальов провів засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон і заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач.

Члени комісії розглянули 21 питання порядку денного.  Першим – звіт про виконання Обласної програми «Питна вода» на 2008 – 2020 роки», затвердженої сесією облради 5 скликання. За словами доповідача – начальника управління розвитку території та інфраструктури облдержадміністрації Марії Зонової, Вінниччина – практично, єдина область, яка фінансує заходи такої програми.

Володимир Кістіон переконаний, що  «Питна вода» – одна з найважливіших програм. І продовжити її на 2021-2025 роки необхідно.

– Кількість жителів Вінниччини, які користуються централізованим водопостачанням збільшилася до 300 тисяч і буде ще рости. Ми будемо робити все, щоб люди користувалися безпечною водою, яку можливо забезпечити тільки шляхом централізованого водопостачання, – підкреслив Володимир Євсевійович.

Андрій Ковальов вважає, що програма «Питна вода», яка діяла до 2020 року досягла своїх цілей частково, і на це було кілька причин, зокрема й проблеми з фінансуванням.

– Наступна програма має зазнати певних змін, аби стати ефективнішою, – каже Андрій Ковальов. – Її мету ми визначаємо так: збільшити кількість людей, які отримуватимуть якісну воду, зменшити аварійність мереж водопостачання, збільшити протяжність нових водогонів. А ще – дати можливість громадам отримувати не тільки кредитні ресурси на заходи програми (під 6% річних), а й, в разі необхідності,  отримувати гроші на безповоротній основі; передбачається й зменшення відсотку співфінансування.

Депутати погодили звіт, а проєкт програми «Питна вода» на 2021-2025 роки» представити на розгляд комісії до 22 квітня 2021 року.

Постійна комісія також заслухала звіт про виконання Програми приватизації об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області на 2015-2020 роки. Інформацію взяли до відома, а управлінню спільної комунальної власності територіальних громад області необхідно представити нову програму на 2021-2025 роки.

– За чотири роки було приватизовано занадто мало об`єктів, – зазначає Андрій Ковальов. – У наступній програмі ми запропонували чітко визначити необхідну обґрунтованість приватизації для більшого надходження до обласного бюджету коштом саме ефективної приватизації шляхом проведення публічних аукціонів.

На засіданні комісії депутати погодили проєкти розпоряджень про затвердження Стратегічного та Операційного планів діяльності з внутрішнього аудиту Вінницької обласної Ради на 2021-2023 роки.

–  В обласній Раді працює управління з внутрішнього аудиту, – пояснює Андрій Ковальов. – Зараз йому затверджено Стратегічний та Операційний плани діяльності, що, фактично, дасть можливість перевіряти як ефективність використання майна, так і фінансово-господарську діяльність наших комунальних підприємств.

На засіданні депутати жваво обговорювали інформацію начальника управління будівництва облдержадміністрації Андрія Гринчука щодо проєкту «Реставрація пам`ятки  архітектури національного значення «Башта та Мур», що розташований за адресою вул.Мури, 1, м. Вінниця. Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи». Продовжувати реставрацію чи законсервувати об`єкт у нинішньому стані, щоб запобігти руйнації.

– Дбайливий господар має все зробити якнайкраще і залишити нащадкам відреставровану спадщину, – переконаний Володимир Кістіон.

Проєкт було розроблено у 2016 році, його корегували у 2018 році, два роки поспіль роботи, взагалі, не фінансувалися. Нині проєкт знову потребує коригування. Орієнтовно, його вартість може скласти близько 8 млн грн. Оскільки «Вінницькі Мури» – як національна пам`ятка архітектури XVII століття є однією з основних історико-культурних локацій обласного центру, члени комісії вирішили звернутися до Вінницької міської ради та  облдержадміністрації, до патріотів та меценатів і знайти кошти на реставрацію Мурів.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 8 квітня 2021 року, 18:14 Переглядів: 399

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація