Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Проходить моніторинг лікувальних закладів Східного госпітального округу Роздрукувати

У Тростянецькому районі відбулося третє засідання госпітальної ради Східного госпітального округу. У нараді взяли участь депутати обласної Ради Геннадій Мазур та член госпітальної ради Лариса Білозір.

Нагадаємо, до Східного госпітального округу місцевими радами було делеговано 19 представників з п’яти районів – Гайсинського, Бершадського, Чечельницького, Тростянецького, Теплицького, чотирьох об’єднаних територіальних громад та м. Ладижина.

Під час засідання члени госпітальної ради оглянули Тростянецьку центральну районну лікарню та заслухали доповідь головного лікаря Анатолія Гіленка щодо показників діяльності і матеріально-технічної бази лікарні. 

– Ми повинні відвідати протягом наступного місяця всі шість лікувальних закладів, які входять до складу Східного госпітального округу, – пише на своїй сторінці у соціальній мережі Лариса Білозір. – За результатами жеребкування ми відвідали вже Теплицький район, наразі ми в Тростянецькому районі, наступного тижня буде Бершадський, далі – Чечельницький та Гайсинський райони і м. Ладижин.

Загалом, субвенцією з державного бюджету на Тростянецьку центральну районну лікарню було виділено майже 2,3 млн. грн. Ця сума була спрямована на ремонт травматологічного, дитячого, терапевтичного, поліклінічного відділень, на покращення матеріально-технічної бази відділень лікарні, на реконструкцію приміщень лікувального корпусу під відділення реанімації та інтенсивної терапії, а також на придбання медичного обладнання.

– Тростянецьку районну лікарню відвідую не вперше. Нещодавно побувала у пологовому відділенні, де народилися я та мій брат. Побувала у дитячому інфекційному відділенні, яке теж мені знайоме з дитинства. Була тут і під час ремонту та процесу заміни вікон по всій лікарні, - ділиться Лариса Білозір.

Більшість медичних закладів в Україні – це малопотужні лікарні із застарілим обладнанням та відсутністю сучасного діагностичного обладнання, - говорить депутат обласної Ради Геннадій Мазур. – Тому отримати чи не отримати необхідну медичну допомогу у випадках життя і смерті, залежить від відстані до спеціалізованого відділення, наявності бензину, оснащення санітарного транспорту, цілодобової готовності медперсоналу. А госпітальні округи забезпечують надання вторинної (стаціонарної, спеціалізованої допомоги) населенню даної території.

В рамках Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад проект Тростянецької ЦРЛ був серед переліку переможців. 300 тис. грн лікарня отримала на облаштування палати для людей з інвалідністю. Тоді було закуплено жорсткий уретерореноскоп, електрокардіонраф Heart Screen 60-IKO, перфузор, шприцевий інфузіозний насос, пульсоксиметр ACCURO з визначенням індексу перфузії.

– Хоч і вже багато чого зроблено у Тростянці для надання якісної медичної допомоги, однак, вчергове переконалась, що лікарня потребує подальшого покращення матеріально-технічної бази, придбання лапороскопічної стійки, операційного стола, ремонту інших відділень, придбання матраців, білизни, тощо, – зазначила депутат обласної Ради Лариса Білозір.

Таким чином члени госпітальної ради Східного госпітального округу ознайомлюються з роботою усіх лікувальних закладів. Оцінюють їхню матеріально-технічну базу, а також кадрове забезпечення лікарень. За результатами детального аналізу стану медичної галузі у Східному госпітальному окрузі, членами ради буде підготовлений детальний план розвитку цих медичних установ.

Повернутись Створено: 9 серпня 2018 року, 12:59
Оновлено: 9 серпня 2018 року, 14:32
Переглядів: 803

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація