Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Прокуратура Вінницької області надіслала чергову відписку у відповідь на звернення голови депутатської фракції “ВО Батьківщина” Юлії Тимошенко Роздрукувати

До Вінницької обласної Ради надійшов лист прокурора Вінницької області В’ячеслава Соколового щодо розслідування кримінального провадження стосовно подій 6 грудня 2014 року, які відбулись у місті Вінниці. Лист прокурора області став реакцією на звернення голови депутатської фракції “ВО Батьківщина” у Верховній Раді України Юлії Тимошенко до Генерального прокурора України Віктора Шокіна.  

Нагадаємо, що голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко повторно звернувся до лідерів депутатських фракцій Верховної Ради України “Блоку Петра Порошенка”, “Народного Фронту”, “Самопомочі”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, ВО “Батьківщина” з проханням проведення об’єктивного розслідування та надання належної правової оцінки подіям 6 грудня 2014 року у м. Вінниці.

Так, у відповіді очільнику обласної Ради Сергію Свитку голови фракції  політичної партії «ВО «Батьківщина» Верховної Ради України Юлії Тимошенко повідомлялося, що “неналежне реагування представниками уповноважених органів у справі розслідування подій, які мали місце у м. Вінниця 6 грудня 2014 року, може спричинити дестабілізацію ситуації в регіоні та призвести до поновлення протистояння”. Тому Юлія Тимошенко просила Генерального прокурора України взяти зазначену справу на особистий контроль, дати доручення відповідним підрозділам провести перевірку викладених у листі фактів та про результати повідомити голову фракції, голову обласної Ради у спосіб і терміни, відповідно до чинного законодавства.

Голова обласної Ради Сергій Свитко так прокоментував відповідь прокуратури області: “На жаль, прокурор області не написав нам нічого нового. Ми отримали чергову відписку щодо розслідування подій, які мали місце 6 грудня 2014 року у місті Вінниці. Сьогодні відбувається судовий процес над учасниками цих подій – активістами Революції Гідності. На моє переконання, цей процес здійснюється необ’єктивно, звинувачується лише одна сторона цього конфлікту. Хоча, у першу чергу, відповідальність повинні нести організатори і виконавці тих подій, які досі не встановлені слідством. Сьогодні немає належного реагування правоохоронних органів не тільки щодо цієї проблеми, а й з питань розслідування корупційних фактів у Вінницькій МСЕК та Вінницькій обласній дитячій лікарні, незаконного відчуження землі територіальної громади в обласному центрі, викрадення коштів із обласного бюджету. Звернення голови обласної Ради не розглядаються належним чином - ми отримуємо лише відписки, а розслідування у зазначених справах затягуються.

Нами уже повідомлялося, що голова обласної Ради Сергій Свитко скерував офіційні звернення Президенту України, народним депутатам України, Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України щодо всебічного і об’єктивного розслідування подій 6 грудня 2014 року у місті Вінниці, встановлення замовників, організаторів і виконавців сценарію, внаслідок якого постраждали громадяни з обох боків.

Зокрема, 30 липня 2015 року відбулась зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка з громадськістю області щодо обговорення зазначеної проблеми. Під час зустрічі не з’явилися керівники прокуратури області і УМВС у Вінницькій області для звіту перед громадою області із цього питання, хоча вони завчасно були повідомлені і запрошені. На цій зустрічі голова обласної Ради Сергій Свитко заявив:Якщо не буде належного реагування Президента України щодо розслідування подій 6 грудня 2014 року, то я звертатимусь до посольств іноземних держав з приводу проблеми, яка існує у Вінницькій області з дотриманням прав і свобод людини і громадянина”.

Повернутись Створено: 7 вересня 2015 року, 19:00 Переглядів: 2708

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація