Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Пропозиції Єврорегіону “Дністер” були включені до переліку рекомендацій Уряду на слуханнях парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Роздрукувати

13 травня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва», які відбулись під головуванням очільника парламентського Комітету Ірини Геращенко.

У комітетських слуханнях також взяли участь голова Єврорегіону “Дністер”, депутат обласної Ради Сергій Татусяк та директор Координаційого центру Єврорегіону “Дністер” Володимир Мережко. Співголовою на слуханнях була Оксана Юринець – голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною і державами ЄС.

З основними доповідями на засіданні виступили представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства закордонних справ України, громадських організацій, відомі експерти України та Німеччини. Свою позицію на засіданні представили керівники єврорегонів: "Карпати-Україна", «Верхний Прут», «Буг», «Слобожанщина», «Нижній Дунай» і «Дністер». 

Зокрема, голова Єврорегіону “Дністер” Сергій Татусяк звернув увагу на те, що український Уряд не використовує такий важливий інструмент европейського развитку держави, як Єврорегіони. У зв’язку з цим керівництво Єврорегіону “Дністер” подало в Комітет свої пропозиції, з яких близько десяти було включено в рекомендації  Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Кабінету Міністрів України.

Крім того, Сергій Татусяк підкреслив, що Єврорегіон “Дністер” – це наймолодший серед єврорегіонів України (3 роки), але вже має позитивні напрацювання у своїй діяльності, зокрема, в проектній роботі. Було зазначено про те, що Вінницька область і 7 районів Молдови активно співпрацюють і з Придністров’ям. Ці зв’язки підтримує Європейський  Союз, який виступає з ініціативами поглиблення транскордонного співробітництва, зокрема, із залученням до цих процесів жителів територій заморожених конфліктів.

Також в ході слухань було озвучено два стратегічних проекти, над якими працює Єврорегіон «Дністер» спільно з іноземними партнерами. Це – будівництво мосту «Ямпіль-Косеуць» і очисних споруд в районі села Цекинівка Ямпільского району Вінницької області.  

В цілому учасники слухать акцентували увагу на питаннях, які потребують втручання на рівні держави, зокрема: поновити співпрацю Уряду і українських єврорегіонів; привести у відповідність законодавство України про транскордонне співробітництво  в рамках Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу; разробити нову програму розвитку українських єврорегіонів на період 2016-2020 рр.; передбачити у новій програмі співфінансування з державного бюджету проектів єврорегіонів; долучити єврорегіони до реалізації міжнародної політики української держави; створити в Україні єдиний орган координації діяльності усіх єврорегіонів.

За підсумками слухань усі рекомендації учасників слухань будуть узагальнені і скеровані Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органам центральної і місцевої влади, керівництву самих єврорегіонів. Крім того, учасники слухань рекомендували провести парламентські слухання на ту ж тему: «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва».

Повернутись Створено: 14 травня 2015 року, 15:45 Переглядів: 974

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація