Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Пропозиції Єврорегіону “Дністер” були включені до переліку рекомендацій Уряду на слуханнях парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Роздрукувати

13 травня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва», які відбулись під головуванням очільника парламентського Комітету Ірини Геращенко.

У комітетських слуханнях також взяли участь голова Єврорегіону “Дністер”, депутат обласної Ради Сергій Татусяк та директор Координаційого центру Єврорегіону “Дністер” Володимир Мережко. Співголовою на слуханнях була Оксана Юринець – голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною і державами ЄС.

З основними доповідями на засіданні виступили представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства закордонних справ України, громадських організацій, відомі експерти України та Німеччини. Свою позицію на засіданні представили керівники єврорегонів: "Карпати-Україна", «Верхний Прут», «Буг», «Слобожанщина», «Нижній Дунай» і «Дністер». 

Зокрема, голова Єврорегіону “Дністер” Сергій Татусяк звернув увагу на те, що український Уряд не використовує такий важливий інструмент европейського развитку держави, як Єврорегіони. У зв’язку з цим керівництво Єврорегіону “Дністер” подало в Комітет свої пропозиції, з яких близько десяти було включено в рекомендації  Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Кабінету Міністрів України.

Крім того, Сергій Татусяк підкреслив, що Єврорегіон “Дністер” – це наймолодший серед єврорегіонів України (3 роки), але вже має позитивні напрацювання у своїй діяльності, зокрема, в проектній роботі. Було зазначено про те, що Вінницька область і 7 районів Молдови активно співпрацюють і з Придністров’ям. Ці зв’язки підтримує Європейський  Союз, який виступає з ініціативами поглиблення транскордонного співробітництва, зокрема, із залученням до цих процесів жителів територій заморожених конфліктів.

Також в ході слухань було озвучено два стратегічних проекти, над якими працює Єврорегіон «Дністер» спільно з іноземними партнерами. Це – будівництво мосту «Ямпіль-Косеуць» і очисних споруд в районі села Цекинівка Ямпільского району Вінницької області.  

В цілому учасники слухать акцентували увагу на питаннях, які потребують втручання на рівні держави, зокрема: поновити співпрацю Уряду і українських єврорегіонів; привести у відповідність законодавство України про транскордонне співробітництво  в рамках Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу; разробити нову програму розвитку українських єврорегіонів на період 2016-2020 рр.; передбачити у новій програмі співфінансування з державного бюджету проектів єврорегіонів; долучити єврорегіони до реалізації міжнародної політики української держави; створити в Україні єдиний орган координації діяльності усіх єврорегіонів.

За підсумками слухань усі рекомендації учасників слухань будуть узагальнені і скеровані Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органам центральної і місцевої влади, керівництву самих єврорегіонів. Крім того, учасники слухань рекомендували провести парламентські слухання на ту ж тему: «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва».

Повернутись Створено: 14 травня 2015 року, 15:45 Переглядів: 993

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація