Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Пропозиції Єврорегіону “Дністер” були включені до переліку рекомендацій Уряду на слуханнях парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Роздрукувати

13 травня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва», які відбулись під головуванням очільника парламентського Комітету Ірини Геращенко.

У комітетських слуханнях також взяли участь голова Єврорегіону “Дністер”, депутат обласної Ради Сергій Татусяк та директор Координаційого центру Єврорегіону “Дністер” Володимир Мережко. Співголовою на слуханнях була Оксана Юринець – голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною і державами ЄС.

З основними доповідями на засіданні виступили представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства закордонних справ України, громадських організацій, відомі експерти України та Німеччини. Свою позицію на засіданні представили керівники єврорегонів: "Карпати-Україна", «Верхний Прут», «Буг», «Слобожанщина», «Нижній Дунай» і «Дністер». 

Зокрема, голова Єврорегіону “Дністер” Сергій Татусяк звернув увагу на те, що український Уряд не використовує такий важливий інструмент европейського развитку держави, як Єврорегіони. У зв’язку з цим керівництво Єврорегіону “Дністер” подало в Комітет свої пропозиції, з яких близько десяти було включено в рекомендації  Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Кабінету Міністрів України.

Крім того, Сергій Татусяк підкреслив, що Єврорегіон “Дністер” – це наймолодший серед єврорегіонів України (3 роки), але вже має позитивні напрацювання у своїй діяльності, зокрема, в проектній роботі. Було зазначено про те, що Вінницька область і 7 районів Молдови активно співпрацюють і з Придністров’ям. Ці зв’язки підтримує Європейський  Союз, який виступає з ініціативами поглиблення транскордонного співробітництва, зокрема, із залученням до цих процесів жителів територій заморожених конфліктів.

Також в ході слухань було озвучено два стратегічних проекти, над якими працює Єврорегіон «Дністер» спільно з іноземними партнерами. Це – будівництво мосту «Ямпіль-Косеуць» і очисних споруд в районі села Цекинівка Ямпільского району Вінницької області.  

В цілому учасники слухать акцентували увагу на питаннях, які потребують втручання на рівні держави, зокрема: поновити співпрацю Уряду і українських єврорегіонів; привести у відповідність законодавство України про транскордонне співробітництво  в рамках Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу; разробити нову програму розвитку українських єврорегіонів на період 2016-2020 рр.; передбачити у новій програмі співфінансування з державного бюджету проектів єврорегіонів; долучити єврорегіони до реалізації міжнародної політики української держави; створити в Україні єдиний орган координації діяльності усіх єврорегіонів.

За підсумками слухань усі рекомендації учасників слухань будуть узагальнені і скеровані Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органам центральної і місцевої влади, керівництву самих єврорегіонів. Крім того, учасники слухань рекомендували провести парламентські слухання на ту ж тему: «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонного співробітництва».

Повернутись Створено: 14 травня 2015 року, 15:45 Переглядів: 1083

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація