Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Протягом 2017 року у Вінницькій області зареєстровано 51 411 пацієнтів із цукровим діабетом Роздрукувати

13 червня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із президентом Міжнародної діабетичної федерації (IDF) професором Нем Чо, який на запрошення Української діабетичної федерації 11-14 червня перебуває в Україні в рамках ділового візиту. В складі делегації також були члени правління Європейського регіону IDF Ірина Власенко та голова Ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко.

Вінниччину також представляли заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Марусяк, головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру, обласний спеціаліст, відповідальний за методичну роботу за фахом «Ендокринологія», президент громадської організації, член правління Асоціації ендокринологів України, член бюро Української діабетичної Федерації, член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету, член правління Всеукраїнської спілки захисту прав пацієнтів, заслужений лікар України Пилип Прудиус, професор, доктор медичних наук, керівник кафедри ендокринології з курсом післядипломної підготовки Вінницького медичного університету ім. М.І. Пирогова Марина Власенко.

Президент Міжнародної діабетичної федерації, професор Нем Чо у своєму виступі висловив вдячність за запрошення до України, а також зазначив, що відвідав вже багато країн, але Україна – це єдина держава, де парламент прагне допомогти у вирішенні проблеми цукрового діабету.

Перебуваючи з офіційним візитом на Вінниччині, Нем Чо відвідав Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр та поділився своїми позитивними враженнями від побаченого.  

– Ваша країна активно  розвивається і має можливості для вирішення проблем цукрового діабету, – сказав професор Нем Чо. –  Потрібно вже зараз звертати увагу на цю проблему та робити реальні кроки для профілактики і зменшення рівня захворюваності шляхом пропагування здорового способу життя і дбайливого ставлення до самого себе.  

Також президент Міжнародної діабетичної  федерації (IDF) розповів присутнім про те, як вирішують подібні питання у Кореї. Це, за його словами, перш за все, запровадження універсальної страхової медицини, яка діє для всіх: і для жителів їхньої країни, і для іноземців. Кожний кореєць прагне вживати здорову їжу і витрачати менше коштів на харчування, бо здорова, екологічна їжа коштує дешевше,  а також їздити менше за кермом авто, адже тоді він буде платити менші податки. Саме на це направлена державна політика.    

З вітальним словом також виступив голова обласної Ради Анатолій Олійник.

– З проблематикою цукрового діабету я знайомий досить добре, – сказав Анатолій Дмитрович. – Коли 18 років тому я зустрівся з цією хворобою один на один, було нелегко. Сьогодні маю за честь зустрітися і поспілкуватися із високоповажною людиною – президентом Міжнародної діабетичної федерації. Той шлях, який пройшла наука в цій всесвітній проблематиці, справді заслуговує на повагу та на велику подяку, тим, хто робить внесок у вдосконалення щодо вирішення проблеми лікування цукрового діабету.      

За офіційними даними, в Україні понад 1,5 мільйони хворих на цукровий діабет. Українська діабетична федерація – недержавна організація, яка невтомно працює над поліпшенням життя людей з діабетом в Україні, є членом Міжнародної діабетичної федерації з 1996 року. IDF (зареєстрована у Брюсселі) – впливова міжнародна організація, визнана ООН, поєднує національні діабетичні асоціації з 187 країн світу.

Протягом 2017 року у Вінницькій області було зареєстровано 51 411 пацієнтів із цукровим діабетом. Частка хворих на цукровий діабет серед усього населення області складає близько 3,2%.

За даними 2017 року, пацієнтів із цукровим діабетом 1 типу – 2 775 осіб, в т.ч., 410 дітей; 2 типу – 48 636 осіб в т.ч., 4 дітей.

Кількість пацієнтів, що отримали препарати інсуліну протягом 2017 року, склала 7 963 осіб (15,5% від усіх пацієнтів із цукровим діабетом), з них 1 типу – 2 775 осіб (34,9% від усіх, хто отримує інсулін та 5,4% від усіх пацієнтів із цукровим діабетом), в т.ч., 410 дітей (5,1% від усіх, хто отримує інсулін); 2 типу, що отримують інсулін – 5 188 осіб, в тому числі один підліток.

У 2017 році у Вінницькій області вступила в дію Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої пацієнти із цукровим діабетом 2 типу отримують таблетовані цукрознижуючі засоби за рецептами в аптеках. В області до роботи в цій програмі залучено 364 аптечних заклади. Також з 16 червня 2017 року на Вінниччині розпочалася реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Станом на 01.06.2018 року в електронному реєстрі пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, перебуває 1 460 осіб, в т.ч., 370 дітей. Аптечні заклади забезпечені препаратами інсуліну в повному обсязі.

Повернутись Створено: 14 червня 2018 року, 10:00 Переглядів: 430

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація