5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Протягом 2019 року на 20% збільшилась кількість заяв про домашнє насилля Роздрукувати

Під час проведення 41 сесії обласної Ради 7 скликання депутати підтримали проєкт рішення «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території області».

Інформував присутніх депутатів начальник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос.

У своєму виступі генерал поліції третього рангу сказав :

- Підсумовуючи нашу роботу за рік, зазначу, що підрозділи вінницької поліції гідно впоралися з  багатьма серйозними викликами щодо  забезпечення порядку та безпеки мешканців регіону.

Третій рік поспіль ми - в п’ятірці кращих за ефективністю роботи серед Головних управлінь поліції в розрізі країни. Ми суттєво покращили рівень розкриття  кримінальних правопорушень – він складає 45 %, тобто  розкрито кожен другий злочин . 

Також  за підсумками Всеукраїнського муніципального дослідження, яке проводила у 2019 році  соціологічна група «Рейтинг», вінницька поліція – на третьому місці в рейтингу за рівнем довіри. Майже 54 % громадян позитивно оцінюють якість надання поліцейських послуг та 43 % опитаних схвалюють нашу діяльність.  

Звісно, ми б не досягли таких результатів самотужки, без підтримки громади на місцях та ефективної співпраці з  правоохоронними органами та владою області.
Зупинюсь на результатах нашої діяльності за ключовими напрямками.
Цього року ми  розкрили низку тяжких та особливо тяжких злочинів та вилучити із незаконного обігу велику кількість зброї, вибухових матеріалів та наркотиків. 
Загальний рівень злочинності знизився майже на  15%. 
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення понад 11 тисяч кримінальних правопорушень (11232).

Майже чотирьом тисячам осіб повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. 
Припинено діяльність 11 організованих злочинних угруповань,  на рахунку яких  47 тяжких та особливо тяжких злочинів.

Нами розкриті практично всі умисні вбивства, за винятком вбивства жінки у Крижополі. Але ми продовжуємо працювати над розкриттям цього резонансного злочину, задіяна група слідчих, оперативників та ми сподіваємося найближчим часом на позитивні результати.  
 Встановлено осіб, причетних до вчинення 46 тяжких тілесних ушкодженнях, у тому числі, до 21 зі смертю потерпілого. 

Розкрито 70 %  відсотків розбійних нападів – 44 таких злочини, 130 із 190 грабежів .

Завдяки  превентивним заходам поліції  майже на 15 % зменшилась кількість крадіжок  у тому числі, з квартир громадян - на 7%. Покращилась ефективність їх розкриття. 

Поліцейськими викрито близько 150 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухівки, у тому числі – три збути зброї. 

Одним із ключових наших завдань  залишається протидія наркозлочинності.

Наркоторговці все більше використовують інтернет-технології. 
Ми відпрацьовуємо механізми протидії таким злочинам – в цьому році припинено злочинну  діяльність 34 груп, які збували наркотики через Інтернет (у минулому році 7).

Загалом у 2019 році виявлено близько 800 злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, у тому числі, понад 200 збутів,  припинено діяльність 7 нарколабораторій та задокументовано 8 фактів, пов’язаних з організацією і утриманням наркопритонів.
Усього з незаконного обігу вилучено 50 кілограм наркотичних засобів.

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО

Нагадаю, що з січня  2019 року у поліції з’явилися додаткові законодавчо закріплені важелі для більш ефективної боротьби з цим ганебним явищем, притягнення до відповідальності домашніх тиранів та запобігання настання тяжких наслідків. Адже   за вчинення домашнього насильства введено  кримінальну відповідальність. 
Наразі злочинцям, які вчиняють будь-яке насильство в сім’ї, загрожує до  2 років позбавлення волі.
Крім того, поліцейські можуть застосовувати до домашніх кривдників термінові обмежувальні приписи, які забороняють зловмиснику наближатися до жертви.
Ми постійно проводимо інформаційні кампанії, роз’яснювальну роботу з населенням, аби люди знали, як себе захистити в подібних ситуаціях. 
У цьому році на 20% збільшилась кількість заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. Це свідчить про те, що люди перестали замовчувати про свою проблему та потребують підтримки, як з боку поліції, так і соціальних служб. Так, з понад 9 тисяч заяв, що надійшли до поліції, розпочато 35 кримінальних проваджень, на  понад 5 тисяч домашніх кривдників складено адміністративні протоколи. 

ЮВЕНАЛЬНА ПРЕВЕНЦІЯ

Я зараз озвучу кричущі факти, які, сподіваюсь, не залишаться поза увагою депутатського корпусу і соціальних служб. 
В поточному році від кримінальних правопорушень потерпіло 166 дітей, особливе занепокоєння викликає вчинення відносно дітей 13 статевих злочинів.
 820 дітей перебувають на обліках служб у справах дітей, як такі, що виховуються у кризових сім’ях чи перебувають в складних життєвих обставинах, з них 200 - перебувають на обліку в поліції і потребують постійного контролю та індивідуальної профілактичної роботи. Насправді їх набагато більше.
Я хочу привернути вашу увагу до проблеми захисту дітей – це наша спільна проблема і лише поліція тут не впорається. Потрібна активна робота усіх зацікавлених соціальних відомств та служб, залучення психологів.  

В цьому році ми отримали 486 повідомлень про зникнення дітей. На сьогодні всі вони розшукані поліцією і не стали жертвами злочинів. Але це не привід для самозаспокоєння, адже діти тікають з дому часто через безвихідь, жахливі умови проживання, нерозуміння з боку дорослих і  через насильство в сім’ях. 
    
Важливий аспект профілактичної роботи - кризові сім’ї, де діти потерпають від антисанітарних умов проживання, та чекають на нашу з вами допомогу. 
В поточному році ми запровадили проект «Безпечна сім’я»,  в рамках якого здійснюємо профілактичні рейди – перевіряємо такі сім’ї,  в яких умовах живуть діти, чи не потерпають вони від недогляду та насильства батьків. Для цього перевіряємо, чи відвідують неповнолітні  навчальні заклади, спілкуємося  з головами сільських рад, працівниками соцслужб, проводимо опитування сусідів. 

В поточному році ми перевірили понад 1500 сімей та 1200 батьків притягнули до відповідальності за неналежне виховання дітей.

Наша превентивна робота дала наслідки – в 2019 році спостерігаємо зниження кількості вчинених злочинів неповнолітніми  майже на 25% (з 305 до 233). 
Підсумовуючи сказане, звертаюсь до вас, шановні депутати, з проханням розглянути на найближчому засіданні проблему подолання дитячої бездоглядності та захисту прав дітей.

За цей рік до поліції Вінничини надійшло 240 заяв та повідомлень громадян про конфліктні ситуації на релігійному підґрунті, відкрито 36 кримінальних проваджень. 

Поліція постійно вживає ряд превентивних та дієвих заходів щодо попередження та недопущення : порушень релігійних прав і свобод громадян, незаконних перереєстрацій релігійних громад, силових захоплень  Храмів та релігійних споруд, порушень ст. 35 Конституції України, втручання органів державної  влади в діяльність Церкви та релігійних організацій.

У разі встановлення таких фактів поліція притягує винних до адміністративної  чи кримінальної відповідальності. 

Так, слідчими органами до кримінальної відповідальності  притянуто керівника управління у справах релігії Вінницької обласної державної адміністрації  за вчинення ним службових злочинів - а саме незаконної перереєстрації  релігійних громад, що   викликало хвилю обурення та занепокоєння між вірянами, які в подальшому переросли в фізичні сутички, порушення громадського порядку та спроби  окремих громад силових захоплень Храмів що супроводжувались бійками, зрізанням замків та погромами. 

В деяких районах силові  захоплення храмів,  на жаль, відбулись і не без допомоги органів місцевої влади.  
Цього категорично не можна допускати! 

Не зважаючи на деякі брудні, провокаційні, явно замовні акції та медіа атаки окремих видань і громад на поліцію Вінничини, - ми впевнено утримуємо  порядок в області. 

Ми  і в подальшому будем чітко і принципово захищати права і свободи віруючих людей та негайно  реагувати та припиняти будь-які дії, направлені на порушення  законів, громадського порядку та,  так би мовити, типові «рейдерства» на релігійному підґрунті. 

Уявіть - майже 26 тис вірян, мешканців Вінницької області, підписали відкрите звернення Президенту України щодо утиснення їх релігійних прав і свобод . І це викликає вилике занепокоєння і не може бути поза увагою правоохоронних органів. 

Адже жодна  релігія не може бути визнана державою як обов'язкова  і ніхто не сміє і не має права дорікати будь-кому за віросповідання. 

І ви, шановні депутати, повинні бути гарантами цієї норми закону та релігійних прав і свобод громадян.

ВИБУТОТЕХНІЧНА СЛУЖБА
Все частіше до підрозділів поліції надходять тривожні повідомлення щодо можливих вибухів у будинках, торговельних центрах, лікарнях, дитячих садочках м. Вінниці та районних центрах області.
Загалом у 2019 році ми відреагували  на близько 120 таких повідомлень про замінування, лише  за останній місяць перевірено сотні об’єктів.
Для перевірки потенційно небезпечних об’єктів  задіюємо велика кількість служб оперативного реагування, зокрема фахівців вибухотехнічного відділу поліції, які постійно працюють у посиленому режимі.
Саме вони перевіряють усі об’єкти які потрапили в повідомлення про замінування, а також загальнодоступні місця та прилеглу територію на наявність вибухонебезпечних предметів чи небезпечних речовин.
Проводимо заходи з евакуації громадян.

 

Для виконання таких важливих для безпеки людей завдань вибухотехнічній службі необхідний  спецавтомобіль, адже наявні службові автомобілі застаріли та не відповідають сучасним вимогам. 
Звертаюся до депутатського корпусу, обласної влади щодо виділення коштів в рамках Правоохоронної програми для його придбання.

Користуючись нагодою, висловлюю щиру вдячність за ваше розуміння та підтримку. Запевняю, що ми будемо і надалі гідно виконувати свій службовий обов’язок, аби мешканці Вінниччини почувалися безпечно.
В сучасних умовах, коли заробітна плата поліцейського на жаль, не завжди є конкурентоспроможною на ринку праці, для нас надзвичайно важливо зберегти професіоналів поліції і поповнити наші ряди кваліфікованими кадрами. В підрозділах поліції є на жаль, чимало вакансій. 

Звертаюсь до вас, шановні депутати, ви спілкуєтесь у громадах, пропонуйте людям, які хочуть і можуть працювати в поліції, приходити до нас на службу.  

Для збереження кадрового потенціалу надзвичайно важлива  соціальна захищеність. Натомість зараз гострою залишається потреба в забезпеченні житлом поліцейських, особливо тих, що брали участь у антитерористичній операції та операції об’єднаних сил на сході країни.

Ми виготовили проектно-кошторисну документацію на будівництво багатоповерхового будинку, проте в умовах обмеженого фінансування з державного бюджету самостійно вирішити ці питання Головне управління Нацполіції не має можливості.
Тому, прошу підтримати наші пропозиції щодо змін до Програми на фінансування будівництва житла, придбання службового автомобіля для вибухотехнічної служби, а також фінансування інших визначених Програмою заходів на 2020 рік. 
На завершення виступу я хочу звернутись до депутатів та керівників обласних відомств з проханням не бути байдужими до окреслених мною  правоохоронних проблем, а спільно  їх вирішувати. 

Заслухавши виступ начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрія Педоса, 56 депутатів підтримали проєкт рішення «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території області».

Повернутись Створено: 17 грудня 2019 року, 14:33
Оновлено: 17 грудня 2019 року, 16:24
Переглядів: 270

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація