Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Психологічну підтримку сучасних ветеранів обговорили на державному рівні Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль разом з головою постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю Олексієм Бородієм взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Психологічна реабілітація воїнів АТО/ООС. Міжнародний досвід». Захід відбувався 31 травня у Києві.

– В минулих війнах пріоритетом було захоплення територій, а в нинішніх – захоплення душ, – зазначив Ігор Хміль. – Як зберегти душі наших воїнів, повернути до мирного життя йшлося на круглому столі. Неоціненним досвідом поділився головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. І. Мечнікова Сергій Риженко. 9 травня 2014 року для лікарів цієї лікарні став першим днем, коли були прийняті перші поранені. 80 відсотків наших учасників АТО погоджуються на отримання допомоги психіатрів, і разом з ранами тіла лікують рани душі. Про те, що психологічна реабілітація має відбуватися разом з фізіологічною йшлося у виступах Вадима Свириденка, уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО, лікарів, експертів, урядовців.

Розумінню проблематики сприяє сама ветеранська спільнота, яка представлена у раді ветеранів при Міністерстві. Члени ради надають інформацію щодо основних проблем та своє бачення їхнього вирішення, таким чином розуміння тієї чи іншої проблематики відбувається знизу догори.

– Лише комплексний підхід в наданні послуг, зокрема медичних, дасть можливість повноцінно повертати наших воїнів до мирного життя, – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк. – Цьому має сприяти така річ, як ветеранський простір. Це локації в регіонах, де працюватимуть як державні так і недержавні організації, які займаються допомогою ветеранам, зокрема, психологічною підтримкою. Вже розроблений концепт таких просторів і ми готові впроваджувати їх в областях.

Головний лікар КУ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Сергій Риженко зазначив, що спираючись на особисто свій досвід та досвід команди медиків, які за роки війни прийняли в лікарні Мечникова зо три тисячі тяжкопоранених бійців, вважає одним з пріоритетних напрямів – допомога при бойовій травмі, яку отримують бійці на фронті.

– Ми виявили, що величезна кількість бійців, незалежно від наявності поранень, потребують психолого-психіатричної допомоги, – пояснив Сергій Риженко. – Понад 89% з них погодились на надання такої допомоги і в них дійсно був встановлений супутній діагноз психічних розладів, таких як: розлади внаслідок поранення, травми; гостра реакція на стрес; ПТСР; гострі психотичні стани.

Учасники круглого столу наголошували на тому, що до проблеми та її вирішення необхідно застосовувати системний підхід. А психологічну підтримку повинні отримувати не лише самі учасники бойових дій, а й члени їхніх родин.

Повернутись Створено: 3 червня 2019 року, 13:18
Оновлено: 3 червня 2019 року, 13:24
Переглядів: 215

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація