Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Психологічну підтримку сучасних ветеранів обговорили на державному рівні Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль разом з головою постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю Олексієм Бородієм взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Психологічна реабілітація воїнів АТО/ООС. Міжнародний досвід». Захід відбувався 31 травня у Києві.

– В минулих війнах пріоритетом було захоплення територій, а в нинішніх – захоплення душ, – зазначив Ігор Хміль. – Як зберегти душі наших воїнів, повернути до мирного життя йшлося на круглому столі. Неоціненним досвідом поділився головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. І. Мечнікова Сергій Риженко. 9 травня 2014 року для лікарів цієї лікарні став першим днем, коли були прийняті перші поранені. 80 відсотків наших учасників АТО погоджуються на отримання допомоги психіатрів, і разом з ранами тіла лікують рани душі. Про те, що психологічна реабілітація має відбуватися разом з фізіологічною йшлося у виступах Вадима Свириденка, уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО, лікарів, експертів, урядовців.

Розумінню проблематики сприяє сама ветеранська спільнота, яка представлена у раді ветеранів при Міністерстві. Члени ради надають інформацію щодо основних проблем та своє бачення їхнього вирішення, таким чином розуміння тієї чи іншої проблематики відбувається знизу догори.

– Лише комплексний підхід в наданні послуг, зокрема медичних, дасть можливість повноцінно повертати наших воїнів до мирного життя, – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк. – Цьому має сприяти така річ, як ветеранський простір. Це локації в регіонах, де працюватимуть як державні так і недержавні організації, які займаються допомогою ветеранам, зокрема, психологічною підтримкою. Вже розроблений концепт таких просторів і ми готові впроваджувати їх в областях.

Головний лікар КУ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Сергій Риженко зазначив, що спираючись на особисто свій досвід та досвід команди медиків, які за роки війни прийняли в лікарні Мечникова зо три тисячі тяжкопоранених бійців, вважає одним з пріоритетних напрямів – допомога при бойовій травмі, яку отримують бійці на фронті.

– Ми виявили, що величезна кількість бійців, незалежно від наявності поранень, потребують психолого-психіатричної допомоги, – пояснив Сергій Риженко. – Понад 89% з них погодились на надання такої допомоги і в них дійсно був встановлений супутній діагноз психічних розладів, таких як: розлади внаслідок поранення, травми; гостра реакція на стрес; ПТСР; гострі психотичні стани.

Учасники круглого столу наголошували на тому, що до проблеми та її вирішення необхідно застосовувати системний підхід. А психологічну підтримку повинні отримувати не лише самі учасники бойових дій, а й члени їхніх родин.

Повернутись Створено: 3 червня 2019 року, 13:18
Оновлено: 3 червня 2019 року, 13:24
Переглядів: 265

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація