Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України Роздрукувати

Сьогодні, 25 квітня, в приміщенні обласної Ради відбулись заходи, присвячені 32 роковинам Чорнобильської трагедії. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 годині над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Почався новий відлік українського часу.

Після хвилини мовчання, якою вшанували пам'ять всіх, хто постраждав від страшної Чорнобильської катастрофи, перед присутніми виступили заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

– У ці дні ми привертаємо увагу світової спільноти до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, – не лише наших співвітчизників, а й жителів інших держав, – зазначив Михайло Володимирович. – Ми схиляємо голову перед тими, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя. Вони відважно почали усувати наслідки аварії, не чекаючи ні нагород, ні відзнак, зачасту навіть не усвідомлюючи усієї небезпеки, на яку наражалися.

Список нагороджених оголосила директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна, а Михайло Кременюк та Андрій Гижко вручили Почесні грамоти та матеріальну допомогу.

В рамках реалізації державної програми «Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2018 рік Вінницькій області доведений обсяг асигнувань в розмірі 27 млн 879 тис. грн.

За рахунок цих коштів 6269 постраждалих осіб, віднесених до І та ІІ категорії, щомісяця отримують компенсацію вартості продуктів харчування – 23,5 млн грн; 10 дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, отримують компенсацію за безоплатне харчування у навчальних закладах освіти. 17 сім’ям виплачена компенсація за втрату годувальника на суму понад 91 тис. грн, щорічну допомогу на оздоровлення отримали – 5 613 громадян, а додаткову відпустку – 386.

Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. Радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії та Росії. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України.

Нині два з половиною мільйони людей проживають у забрудненій зоні, з них – вісімсот тисяч дітей. Смерть понад тридцяти п’яти тисяч людей пов'язана з аварією на ЧАЕС та її наслідками.

Повернутись Створено: 25 квітня 2018 року, 12:27 Переглядів: 586

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація