Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Реформа самоврядування Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Впевнений: за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента»

27-28 серпня у Севастополі (Республіка Крим) вітчизняні експерти презентували Раді Європи проект Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Документ було представлено з точки зору парламенту, уряду країни, адміністрації президента, очільників обласних рад та громадських активістів.
Українське бачення реформи відстоювали Перший президент України, голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук, Радник президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Як повідомив голова обласної Ради Сергій Татусяк, який також брав участь у заході, у ході круглого столу було здійснено первинну презентацію проекту. Потім 5 робочих груп працювали над змінами та доповненнями до Концепції. Відтак, наступного дня всі пропозиції були узагальнені та внесені до тексту документа.
Сергій Татусяк поінформував, що Вінницька обласна Рада заздалегідь напрацювала свої пропозиції до Концепції, які він озвучив під час круглого столу.
– Наші пропозиції, в основному, стосуються внесення змін до відповідних законів України, які регулюють діяльність органів самоврядування. А також фінансової складової проведення реформи місцевого самоврядування, чи будь-яких дій, пов’язаних з нею, – пояснив голова облради.
Зокрема, вінницькі обранці пропонують законодавчо врегулювати:
- систему розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування;
- бюджетний процес (розширення дохідної частини місцевих бюджетів, раціоналізація видатків, розширення бази оподаткування землі та місцевих податків і зборів);
- питання комунальної власності;
- систему кадрового забезпечення посадових осіб органів місцевого самоврядування;
- удосконалення системи місцевих виборів.
Ці та деякі інші пропозиції Вінницької обласної Ради враховано авторами проекту Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Крім того, як сказав С.Татусяк, взяті до уваги всі зауваження експертів Ради Європи.
– По суті, Рада Європи приймала у нас екзамен на зрілість. Протягом кількох місяців вони моніторили загальну ситуацію у сфері місцевого самоврядування. Їхній висновок – Україна готова до реформи місцевої влади. Це сигнал для центру. Тому я впевнений, що за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента про реформу місцевого самоврядування в Україні, – резюмував Сергій Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 29 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 964

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація