Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Реформа самоврядування Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Впевнений: за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента»

27-28 серпня у Севастополі (Республіка Крим) вітчизняні експерти презентували Раді Європи проект Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Документ було представлено з точки зору парламенту, уряду країни, адміністрації президента, очільників обласних рад та громадських активістів.
Українське бачення реформи відстоювали Перший президент України, голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук, Радник президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Як повідомив голова обласної Ради Сергій Татусяк, який також брав участь у заході, у ході круглого столу було здійснено первинну презентацію проекту. Потім 5 робочих груп працювали над змінами та доповненнями до Концепції. Відтак, наступного дня всі пропозиції були узагальнені та внесені до тексту документа.
Сергій Татусяк поінформував, що Вінницька обласна Рада заздалегідь напрацювала свої пропозиції до Концепції, які він озвучив під час круглого столу.
– Наші пропозиції, в основному, стосуються внесення змін до відповідних законів України, які регулюють діяльність органів самоврядування. А також фінансової складової проведення реформи місцевого самоврядування, чи будь-яких дій, пов’язаних з нею, – пояснив голова облради.
Зокрема, вінницькі обранці пропонують законодавчо врегулювати:
- систему розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування;
- бюджетний процес (розширення дохідної частини місцевих бюджетів, раціоналізація видатків, розширення бази оподаткування землі та місцевих податків і зборів);
- питання комунальної власності;
- систему кадрового забезпечення посадових осіб органів місцевого самоврядування;
- удосконалення системи місцевих виборів.
Ці та деякі інші пропозиції Вінницької обласної Ради враховано авторами проекту Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Крім того, як сказав С.Татусяк, взяті до уваги всі зауваження експертів Ради Європи.
– По суті, Рада Європи приймала у нас екзамен на зрілість. Протягом кількох місяців вони моніторили загальну ситуацію у сфері місцевого самоврядування. Їхній висновок – Україна готова до реформи місцевої влади. Це сигнал для центру. Тому я впевнений, що за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента про реформу місцевого самоврядування в Україні, – резюмував Сергій Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 29 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 984

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація