Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Реформа самоврядування Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Впевнений: за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента»

27-28 серпня у Севастополі (Республіка Крим) вітчизняні експерти презентували Раді Європи проект Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Документ було представлено з точки зору парламенту, уряду країни, адміністрації президента, очільників обласних рад та громадських активістів.
Українське бачення реформи відстоювали Перший президент України, голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук, Радник президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, директор Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Як повідомив голова обласної Ради Сергій Татусяк, який також брав участь у заході, у ході круглого столу було здійснено первинну презентацію проекту. Потім 5 робочих груп працювали над змінами та доповненнями до Концепції. Відтак, наступного дня всі пропозиції були узагальнені та внесені до тексту документа.
Сергій Татусяк поінформував, що Вінницька обласна Рада заздалегідь напрацювала свої пропозиції до Концепції, які він озвучив під час круглого столу.
– Наші пропозиції, в основному, стосуються внесення змін до відповідних законів України, які регулюють діяльність органів самоврядування. А також фінансової складової проведення реформи місцевого самоврядування, чи будь-яких дій, пов’язаних з нею, – пояснив голова облради.
Зокрема, вінницькі обранці пропонують законодавчо врегулювати:
- систему розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування;
- бюджетний процес (розширення дохідної частини місцевих бюджетів, раціоналізація видатків, розширення бази оподаткування землі та місцевих податків і зборів);
- питання комунальної власності;
- систему кадрового забезпечення посадових осіб органів місцевого самоврядування;
- удосконалення системи місцевих виборів.
Ці та деякі інші пропозиції Вінницької обласної Ради враховано авторами проекту Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні. Крім того, як сказав С.Татусяк, взяті до уваги всі зауваження експертів Ради Європи.
– По суті, Рада Європи приймала у нас екзамен на зрілість. Протягом кількох місяців вони моніторили загальну ситуацію у сфері місцевого самоврядування. Їхній висновок – Україна готова до реформи місцевої влади. Це сигнал для центру. Тому я впевнений, що за рекомендаціями Ради Європи послідує указ Президента про реформу місцевого самоврядування в Україні, – резюмував Сергій Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 29 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1052

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація