Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Регіональна політика Роздрукувати

Виступ голови Вінницької обласної Ради Сергія Татусяка 
на засіданні Ради регіонів, 21.02.2012р.

Вельмишановний Пане Президенте!
Шановні колеги!

Насамперед хочу подякувати за можливість виступити від імені представників органів місцевого самоврядування Вінниччини та Асоціації обласних і районних рад, і висловити нашу спільну думку.

Вікторе Федоровичу, нас радує те, що на кожному засіданні Ради регіонів Ви ставите на порядок денний питання зміцнення регіональної влади в Україні.

І це закономірно. Бо ці завдання задекларовані у Вашій Програмі «Україна для людей». На них Ви наголошували на Міжнародних муніципальних слуханнях «Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях».

Ми бачимо реальні кроки їх виконання. Маю на увазі Ваше доручення уряду за результатами слухань та відповідне доручення Прем’єр-міністра щодо утворення міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення системи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Це «дорожня карта» реформи! Не декларація, а офіційний документ, де є конкретні завдання виконавцям і визначені терміни реалізації цих завдань.

Шановні учасники засідання! Хочу Вас поінформувати, що Вінниччина торік здійснила низку кроків на виконання завдань Президента щодо реформування системи регіонального управління.

Перше. На сесії обласної Ради затверджено регіональний план дій – «Концепцію реформування місцевого самоврядування».

Вона пройшла оцінку міжнародних експертів, обговорена на міжнародних науково-практичних конференціях і в територіальних громадах. Концепція також опрацьована в Асоціації обласних і районних рад. Наразі в рамках документа, ми проводимо масштабну організаційну, просвітницьку роботу.

Вважаємо, що положення Концепції можуть стати базою змін до законопроектів «Про місцеве самоврядування», «Про місцеві державні адміністрації» та змін до головного закону держави – Конституції України.

Друге. Територіальні громади Вінниччини мають понад 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Євросоюзу. Найбільше – у Польщі.

Вікторе Федоровичу, Ви особисто торік на економічному форумі у Варшаві назвали польську модель врядування зразковою. Адже завдяки їй Польща єдина в Європі під час кризи 2009-го не змінусувала у ВВП. Вважаю, це актуальний приклад для України.

У вересні минулого року Вінниччина презентувала свій економічний потенціал у Раді Європи в Страсбурзі та у Комітеті Регіонів у Брюсселі.

У листопаді 2011 року Вінниччина стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів. А 2-го лютого цього року, завдяки Вашій підтримці, Вікторе Федоровичу, область підписала угоду з Молдовою про створення єврорегіону «Дністер».

Усе це дає можливість широкому загалу земляків наочно вивчати передовий європейський досвід реформ регіональної влади та вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

Третє. Вінниччина вперше змінила підхід територіальних громад до планування свого соціально-економічного розвитку. Ми розпочали загальнообласну кампанію зі створення Стратегії розвитку кожної територіальної громади до 2020 року.

З метою «почути кожного подолянина» ми у кожній територіальній громаді працюємо над стратегічними напрямами розвитку. Залучаємо до цього широкі кола громадськості, кожного жителя громади, експертів, науковців, практиків, а також – міжнародні фонди. Результати роботи стануть основною «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року»!

Усі вищезазначені кроки направлені на підготовку громадськості до проведення адміністративно-територіальної реформи. Вона для Вінницької області є надзвичайно актуальною. Проаналізуйте, – на 1 мільйон 636 тисяч жителів ми маємо 735 бюджетів. Для прикладу – Донецька область на 4 мільйони 400 тисяч жителів – 404 бюджетів.

З таким адміністративно-територіальним устроєм нам важко розраховувати на успішний розвиток наших громад!

Шановні колеги! Де б я не виступав – у трудових колективах, на міжнародних форумах – я завжди говорю: Україна вперше, за 20 років Незалежності, завдяки політичній волі Президента, ступила на шлях реформ. І люди це підтримують, бо без реформ нема перспективи.

У той же час, ми відчуваємо небажання окремих державних структур і відомств змінювати систему регіональної влади та передавати повноваження з центру на місця.

Але сьогодні влада на місцях, як ніколи, готова брати на себе управління територіями та нести за це повну відповідальність. Думаю, мої колеги в залі підтвердять це.

Більше того, я з упевненістю заявляю, що Вінницька область готова стати пілотною у запровадженні реформи регіональної влади та взяти участь в експерименті щодо удосконалення моделі місцевого самоврядування!!!

Ми, представники регіонів, прагнемо змін і бачимо їх, насамперед, у зміні моделі регіонального управління. Без сильного, самодостатнього місцевого самоврядування Україна не відбудеться як сильна, демократична, правова держава!

Тому закликаю всіх нас, разом з Президентом України, будувати нову європейську Україну шляхом її модернізації, починаючи з реформи регіональної влади!

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:19 Переглядів: 941

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація