Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Регіональна співпраця Роздрукувати

Донеччани вивчають досвід вінницьких самоврядців

13-14 грудня у Вінницькій області перебуватиме 21-особова делегація Донецької області на чолі з головою обласної ради Андрієм Федоруком. Також до складу делегації входять депутати обласної ради, представники управлінь, Студентського парламенту, очільники сільських, міських та районних рад.
Візит відбувається в рамках Угоди про співробітництво між Вінницькою і Донецькою обласними радами та з метою вивчення досвіду Вінниччини у сфері організації роботи органів місцевого самоврядування, стратегічного планування розвитку територій, міжнародної діяльності, молодіжної політики тощо.

Розпочався візит колег з Донбасу із протокольної зустрічі з головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком, котрий проінформував гостей про основні напрацювання ради.
Зокрема, головними новаціями Вінниччини С.Татусяк назвав розробку та ухвалення «Концепції реформування місцевого самоврядування» та формування «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року».
– Ми розпочали цю роботу, не думаючи, що буде настільки важко, що буде такий формальний підхід до роботи. Разом з тим, є зразкові напрацювання, є проекти, де видно, що жителі громади «спіймали» нашу ідею. Тому ми не відступаємо від просвітницької роботи, від наміру підтягнути пасивні громади до авангарду, – зазначив Сергій Татусяк.
Він запропонував донеччанам самим побувати у громадах та побачити все без прикрас, висловлюючи свої зауваження та критику.
Андрій Федорук зазначив, що Вінницька і Донецька області різні за своїми географічними, екологічними, економічними показниками, але тим цікавіша є співпраця цих двох регіонів.

Очільник донецьких самоврядців також зауважив, що їхні депутати підтримують ідею адміністративно-територіальної реформи в Україні, але, на їхню думку, рядові донеччани не готові до відповідальності за повноваження, які вони отримають в разі реформи.
– Тому робота Донецької обласної ради насамперед направлена на зміну свідомості людей, на те, щоб зробити їх активнішими учасниками життя громади, регіону, – пояснив Андрій Федорук.
Сергій Татусяк зауважив, що у них є багато дотичних питань, які протягом двох діб перебування донеччан на Вінниччині сторони планують обговорити.

Довідка: Угода про співробітництво між Вінницькою і Донецькою обласними радами була підписана 20 травня 2011 року у Вінниці в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід». Договір передбачає співпрацю сторін у соціально-економічній, науково-технічній, культурних сферах, а також розвиток територіальних громад і реформування місцевого самоврядування.

 

Повернутись Створено: 13 грудня 2012 року, 00:00 Переглядів: 963

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація