12 листопада, о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Регіональна співпраця Роздрукувати

Донеччани вивчають досвід вінницьких самоврядців

13-14 грудня у Вінницькій області перебуватиме 21-особова делегація Донецької області на чолі з головою обласної ради Андрієм Федоруком. Також до складу делегації входять депутати обласної ради, представники управлінь, Студентського парламенту, очільники сільських, міських та районних рад.
Візит відбувається в рамках Угоди про співробітництво між Вінницькою і Донецькою обласними радами та з метою вивчення досвіду Вінниччини у сфері організації роботи органів місцевого самоврядування, стратегічного планування розвитку територій, міжнародної діяльності, молодіжної політики тощо.

Розпочався візит колег з Донбасу із протокольної зустрічі з головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком, котрий проінформував гостей про основні напрацювання ради.
Зокрема, головними новаціями Вінниччини С.Татусяк назвав розробку та ухвалення «Концепції реформування місцевого самоврядування» та формування «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року».
– Ми розпочали цю роботу, не думаючи, що буде настільки важко, що буде такий формальний підхід до роботи. Разом з тим, є зразкові напрацювання, є проекти, де видно, що жителі громади «спіймали» нашу ідею. Тому ми не відступаємо від просвітницької роботи, від наміру підтягнути пасивні громади до авангарду, – зазначив Сергій Татусяк.
Він запропонував донеччанам самим побувати у громадах та побачити все без прикрас, висловлюючи свої зауваження та критику.
Андрій Федорук зазначив, що Вінницька і Донецька області різні за своїми географічними, екологічними, економічними показниками, але тим цікавіша є співпраця цих двох регіонів.

Очільник донецьких самоврядців також зауважив, що їхні депутати підтримують ідею адміністративно-територіальної реформи в Україні, але, на їхню думку, рядові донеччани не готові до відповідальності за повноваження, які вони отримають в разі реформи.
– Тому робота Донецької обласної ради насамперед направлена на зміну свідомості людей, на те, щоб зробити їх активнішими учасниками життя громади, регіону, – пояснив Андрій Федорук.
Сергій Татусяк зауважив, що у них є багато дотичних питань, які протягом двох діб перебування донеччан на Вінниччині сторони планують обговорити.

Довідка: Угода про співробітництво між Вінницькою і Донецькою обласними радами була підписана 20 травня 2011 року у Вінниці в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід». Договір передбачає співпрацю сторін у соціально-економічній, науково-технічній, культурних сферах, а також розвиток територіальних громад і реформування місцевого самоврядування.

 

Повернутись Створено: 13 грудня 2012 року, 00:00 Переглядів: 866

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація