Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Регіони підтримали реформування і децентралізацію влади Роздрукувати

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман презентував 15 травня у форматі селекторної наради напрацьовані зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

У роботі селекторної наради взяли участь представники центральних органів виконавчої влади: Мінрегіону, Мінфіну, Мін'юсту та Держкомтелерадіо, а також голови обласних рад та облдержадміністрацій, керівники регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

У Вінницькій студії Укртелекому були присутні голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, в.о Вінницького міського голови, секретар міськради Сергій Моргунов.

«Ми вважаємо, що владу від території до регіону потрібно обирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз дискутується. Однак ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації, здійснюватимуть контрольні і наглядові функції», - цитує Гройсмана прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За його словами, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які Кабмін прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів - виконавчі комітети районних рад, на рівні громад - залишити виконавчі комітети рад і ради громади.

«Важливо, що децентралізують не тільки повноваження, але й фінансові ресурси. Загальні принципи - збільшення частки другого кошику бюджету до 30%. Йдеться ті кошти, які використовуються на власні повноваження органів місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Попередньо пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково - екологічний податок, єдиний і земельний податки - у повному обсязі. Триває робота над моделюванням інших місцевих податків і зборів. Заощаджені кошти місцевих бюджетів також пропонується залишати на місцях.

Уряд веде роботу і над децентралізацією адміністративних послуг. За словами віце-прем'єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень, до прикладу, реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю тощо, з серйозним контролем державою якості надання цих послуг.

Для прискорення процедури внесення Верховною Радою України змін до Конституції, ВолодимирГройсман запропонував оформити відповідне спільне звернення Уряду, областей, міст, асоціацій до Конституційної комісії.

Детальніше про законодавчі ініціативи щодо децентралізації повноважень і реформи місцевого самоврядування читайте на офіційному сайті Мінрегіону України.

Повернутись Створено: 16 травня 2014 року, 12:17 Переглядів: 977

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація