12 листопада, о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Регіони підтримали реформування і децентралізацію влади Роздрукувати

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман презентував 15 травня у форматі селекторної наради напрацьовані зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

У роботі селекторної наради взяли участь представники центральних органів виконавчої влади: Мінрегіону, Мінфіну, Мін'юсту та Держкомтелерадіо, а також голови обласних рад та облдержадміністрацій, керівники регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

У Вінницькій студії Укртелекому були присутні голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, в.о Вінницького міського голови, секретар міськради Сергій Моргунов.

«Ми вважаємо, що владу від території до регіону потрібно обирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз дискутується. Однак ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації, здійснюватимуть контрольні і наглядові функції», - цитує Гройсмана прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За його словами, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які Кабмін прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів - виконавчі комітети районних рад, на рівні громад - залишити виконавчі комітети рад і ради громади.

«Важливо, що децентралізують не тільки повноваження, але й фінансові ресурси. Загальні принципи - збільшення частки другого кошику бюджету до 30%. Йдеться ті кошти, які використовуються на власні повноваження органів місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Попередньо пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково - екологічний податок, єдиний і земельний податки - у повному обсязі. Триває робота над моделюванням інших місцевих податків і зборів. Заощаджені кошти місцевих бюджетів також пропонується залишати на місцях.

Уряд веде роботу і над децентралізацією адміністративних послуг. За словами віце-прем'єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень, до прикладу, реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю тощо, з серйозним контролем державою якості надання цих послуг.

Для прискорення процедури внесення Верховною Радою України змін до Конституції, ВолодимирГройсман запропонував оформити відповідне спільне звернення Уряду, областей, міст, асоціацій до Конституційної комісії.

Детальніше про законодавчі ініціативи щодо децентралізації повноважень і реформи місцевого самоврядування читайте на офіційному сайті Мінрегіону України.

Повернутись Створено: 16 травня 2014 року, 12:17 Переглядів: 910

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація