23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Регіони підтримали реформування і децентралізацію влади Роздрукувати

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман презентував 15 травня у форматі селекторної наради напрацьовані зміни до Конституції України, а також основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.

У роботі селекторної наради взяли участь представники центральних органів виконавчої влади: Мінрегіону, Мінфіну, Мін'юсту та Держкомтелерадіо, а також голови обласних рад та облдержадміністрацій, керівники регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

У Вінницькій студії Укртелекому були присутні голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, в.о Вінницького міського голови, секретар міськради Сергій Моргунов.

«Ми вважаємо, що владу від території до регіону потрібно обирати, а не призначати з Києва, а що стосується альтернативи державним адміністраціям, то це питання зараз дискутується. Однак ті органи, які замінять місцеві державні адміністрації, здійснюватимуть контрольні і наглядові функції», - цитує Гройсмана прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За його словами, схвалена в квітні урядом Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади містить базові принципи, які Кабмін прийняв як політичне рішення. Зокрема, пропонується на рівні регіонів створити виконавчі комітети обласних рад, на рівні районів - виконавчі комітети районних рад, на рівні громад - залишити виконавчі комітети рад і ради громади.

«Важливо, що децентралізують не тільки повноваження, але й фінансові ресурси. Загальні принципи - збільшення частки другого кошику бюджету до 30%. Йдеться ті кошти, які використовуються на власні повноваження органів місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Попередньо пропонується залишати на місцях до 25% податку на доходи фізичних осіб, від 10 до 25% податку на прибуток підприємств, частково - екологічний податок, єдиний і земельний податки - у повному обсязі. Триває робота над моделюванням інших місцевих податків і зборів. Заощаджені кошти місцевих бюджетів також пропонується залишати на місцях.

Уряд веде роботу і над децентралізацією адміністративних послуг. За словами віце-прем'єра, більше 60 функцій з надання адмінпослуг пропонується передати на місцевий рівень, до прикладу, реєстрація майна, бізнесу, дозвільні функції, функції держархбудконтролю тощо, з серйозним контролем державою якості надання цих послуг.

Для прискорення процедури внесення Верховною Радою України змін до Конституції, ВолодимирГройсман запропонував оформити відповідне спільне звернення Уряду, областей, міст, асоціацій до Конституційної комісії.

Детальніше про законодавчі ініціативи щодо децентралізації повноважень і реформи місцевого самоврядування читайте на офіційному сайті Мінрегіону України.

Повернутись Створено: 16 травня 2014 року, 12:17 Переглядів: 893

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація