23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Релігійній громаді села Борисівка повернули храм Роздрукувати

21 липня, в день православного свята Казанської ікони Божої  Матері,  у селі Борисівка Іллінецького району відбулося урочисте передання у власність громаді приміщення Свято-Миколаївського храму Української Православної Церкви.

У травні цього року храму виповнилось 265 років і прихожани разом з настоятелем – протоієреєм Андрієм Берегелею  звернулись до Вінницької облдержадміністрації з проханням відновити  історичну справедливість і повернути храм з власності держави у власність громади.  Досьогодні воно було власністю держави в особі Вінницької ОДА.

- У 1917 році храми були націоналізовані і передані державі, - говорить начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький, -  потім у 1967 році, під час другої хвилі націоналізації культового майна, закрили усі церковні споруди. Для відновлення історичної справедливості приміщення храмів поступово повертають у власність релігійних громад. На сьогоднішній день повернуто більше 80 храмів у Вінницькій області.

На подію до Борисівки приїхали голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький, голова Іллінецької РДА Андрій Лисак, голова Іллінецької районної ради Сергій Загороднюк.

Настоятель церкви, протоієрей Андрій Берегеля, повідомив, що 22 травня цього року  Свято-Миколаївському храму виповнилось 265 років.

- Храм збудований без жодного гвіздка, - каже священик. -  У церкві зберігся п’ятиярусний іконостас ручної роботи, ікони виконані з грузинської міді по яку, у 18-му столітті місцеві  жилеті їздили у Грузію.  Коли храм у 1917-му році  забирали, аби зробити там зерносховище,  то віруючі люди поскладали ікони на підлогу церкви, застелили простирадлом та засипали зерном. Так люди зберегли святині храму. А самого священика, аби вберегти від репресій, сховали у лісі і таємно носили йому  їжу.

Виступаючи зазначали, що це справжнє свято села, жителі якого зберегли храм.

- Наша місія сьогодні відновити історичну справедливість, і справедливість сьогодні торжествує, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. - Актом передачі у власність вашої громади цієї культової споруди підводиться риска під певною історичною складовою вашого спільного життя на цій території. Дай Бог нам всім миру, злагоди, благополуччя і щоб ми були вірними та надійними дочками та синами України.

Голова райдержадміністрації Андрій Лисак подарував громаді ікону святої блаженної Ксенії Петербурзької. А начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький та настоятель храму священик Андрій Берегеля урочисто підписали акт прийому-передачу споруди. Після цього розпочалась святкова літургія.

На Вінниччині планують повернути у власність релігійних громад 409 культових споруд.

Повернутись Створено: 21 липня 2016 року, 10:43 Переглядів: 2230

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація