Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Релігійній громаді села Борисівка повернули храм Роздрукувати

21 липня, в день православного свята Казанської ікони Божої  Матері,  у селі Борисівка Іллінецького району відбулося урочисте передання у власність громаді приміщення Свято-Миколаївського храму Української Православної Церкви.

У травні цього року храму виповнилось 265 років і прихожани разом з настоятелем – протоієреєм Андрієм Берегелею  звернулись до Вінницької облдержадміністрації з проханням відновити  історичну справедливість і повернути храм з власності держави у власність громади.  Досьогодні воно було власністю держави в особі Вінницької ОДА.

- У 1917 році храми були націоналізовані і передані державі, - говорить начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький, -  потім у 1967 році, під час другої хвилі націоналізації культового майна, закрили усі церковні споруди. Для відновлення історичної справедливості приміщення храмів поступово повертають у власність релігійних громад. На сьогоднішній день повернуто більше 80 храмів у Вінницькій області.

На подію до Борисівки приїхали голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький, голова Іллінецької РДА Андрій Лисак, голова Іллінецької районної ради Сергій Загороднюк.

Настоятель церкви, протоієрей Андрій Берегеля, повідомив, що 22 травня цього року  Свято-Миколаївському храму виповнилось 265 років.

- Храм збудований без жодного гвіздка, - каже священик. -  У церкві зберігся п’ятиярусний іконостас ручної роботи, ікони виконані з грузинської міді по яку, у 18-му столітті місцеві  жилеті їздили у Грузію.  Коли храм у 1917-му році  забирали, аби зробити там зерносховище,  то віруючі люди поскладали ікони на підлогу церкви, застелили простирадлом та засипали зерном. Так люди зберегли святині храму. А самого священика, аби вберегти від репресій, сховали у лісі і таємно носили йому  їжу.

Виступаючи зазначали, що це справжнє свято села, жителі якого зберегли храм.

- Наша місія сьогодні відновити історичну справедливість, і справедливість сьогодні торжествує, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник. - Актом передачі у власність вашої громади цієї культової споруди підводиться риска під певною історичною складовою вашого спільного життя на цій території. Дай Бог нам всім миру, злагоди, благополуччя і щоб ми були вірними та надійними дочками та синами України.

Голова райдержадміністрації Андрій Лисак подарував громаді ікону святої блаженної Ксенії Петербурзької. А начальник управління з питань національностей та релігій Вінницької ОДА  Ігор Салецький та настоятель храму священик Андрій Берегеля урочисто підписали акт прийому-передачу споруди. Після цього розпочалась святкова літургія.

На Вінниччині планують повернути у власність релігійних громад 409 культових споруд.

Повернутись Створено: 21 липня 2016 року, 10:43 Переглядів: 2291

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація