Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Резолюція Міжнародного круглого столу Роздрукувати

РЕЗОЛЮЦІЯ

Міжнародного круглого столу

«Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості»

 

15 травня 2015 року                                                                                      м.Вінниця

Учасники Міжнародного круглого столу «Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості» – представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінницької області, громадських організацій та дипломатичних установ, експерти з України, Молдови, Польщі, Румунії, Швейцарії та Швеції, обговоривши актуальні проблеми децентралізації влади в Україні, зазначають необхідність:

1.   Проведення комплексної децентралізації влади в Україні, метою якої має бути перерозподіл повноважень, функцій та фінансів з центрального на місцевий рівень управління, від органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування. Створення виконавчих комітетів обласних та районних рад.

2.   Чіткого розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності, передачі більшості повноважень і ресурсів на рівень громад – сіл, селищ, міст.

3.  Ліквідації місцевих державних адміністрацій, утворення на рівні областей державних представництв з виключно наглядовими функціями.

4.  Продовження та наповнення конкретним змістом бюджетної та податкової децентралізації, що розпочата в Україні, задля зростання обсягу власних надходжень місцевих бюджетів, зменшення їх дотаційності, підвищення ефективності місцевих податків і зборів, закріплення за місцевими бюджетами не менше як 50 відсотків загальнодержавних податків.

5.   Надання повноважень сільським, селищним радам стосовно розпорядження землями та водними ресурсами за межами населених пунктів та, відповідно, зарахування до  місцевих бюджетів плати за землю і рентної плати за використання таких водних об’єктів.

6.   Розробки та швидкого впровадження під час децентралізації чітких і прозорих механізмів гарантованої державної підтримки добровільно об’єднаних територіальних громад.

7.  Забезпечення ефективної взаємодії органів влади та громадськості в умовах децентралізації, широкого громадського обговорення реформи влади в Україні. Залучення інституцій громадянського суспільства до процесів розробки відповідних нормативних актів, моніторингу  та оцінки ефективності їх виконання.

8.  Залучення міжнародних експертів і фахівців до обговорення процесу децентралізації та його інформаційного супроводу не тільки на національному, а й на регіональному та місцевому рівнях.

9.  Активізації просвітницької та роз’яснювальної роботи щодо децентралізації влади в Україні серед мешканців територіальних громад.

10. Недопущення проведення окремих етапів децентралізації під адміністративним примусом та в жорстких часових обмеженнях, без врахування думки мешканців територіальних громад.

Учасники круглого столу декларують свою готовність до активної і системної співпраці в процесі децентралізації влади з органами влади всіх рівнів та громадськістю. Закликаємо їх до конструктивного діалогу заради впровадження ефективної моделі влади в Україні, формування сильного місцевого самоврядування, забезпечення самодостатнього розвитку кожної територіальної громади.

________________

Створено: 19 травня 2015 року, 16:24 Переглядів: 3820

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація