Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Результати євроінтеграції Роздрукувати

Вінниччина – перша область, офіційно представлена в Євросоюзі

Вінницька область стала першим українським регіоном, який відкрив своє офіційне Представництво у Брюсселі – «столиці» Європейського Союзу. Подія відбулася в рамках програми презентації Вінниччини та Єврорегіону «Дністер» у Комітеті регіонів ЄС 11-12 жовтня.

З цією метою до Бельгії їздила 25-особова делегація у складі представників Вінницької області та Республіки Молдова на чолі з головою обласної Ради, головою Ради Єврорегіону «Дністер» Сергієм Татусяком. У поїздці, зокрема, взяли участь: з молдовського боку – віце-голова Ради Єврорегіону «Дністер», голова Сорокського району Республіки Молдова Віктор Сеу, голова Дондушенського району Анастасій Павлов, голова Шолданештського району Александр Реліцкі, голова Окницького району Іон Томай, заступник голови Флорештського району Віталій Унгуряну; з вінницького – директор Координаційного Центру Єврорегіону «Дністер» Володимир Мережко, голова постійної комісії обласної Ради з питань євроінтеграції міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету Наталія Гетце, голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва Тимофій Гіренко, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор департаменту освіти Вінницької міської Ради Володимир Буняк, член постійної комісії обласної Ради з питань розвитку демократії, гласності, свободи слова, інформаційного простору Сергій Смотрич та інші.
Також у Брюсселі до нашої делегації приєдналися партнери – представник європейських організацій ICDT/ISD Шандор Кьолеш та радник з питань стратегії, планування і управління якістю місії EUBAM в Україні Жан Ван Акер.
Сучасне законодавство України не передбачає механізмів представлення наших областей і міст у Євросоюзі, хоча й не забороняє цього робити. А от, наприклад, сусідня Польща ще до вступу в унію відкривала в Брюсселі офіси своїх воєводств, міст, повітів (районів) і навіть гмін (сіл).
– Ми стали першими в Україні, хто захотів таке зробити і знайшли шляхи реалізації цього амбітного задуму, – зауважив голова обласної Ради С.Татусяк.

 

Голова розповідає, що підготовча робота щодо відкриття представництва в Брюсселі тривала рік. Обласна Рада, Координаційний Центр Єврорегіону «Дністер» шукали можливості та юридичні механізми здійснення цього проекту. Особливу допомогу у цій справі надали польські колеги, як-от Маршалек Великопольського воєводства, член Комітету регіонів ЄС Марек Возняк.
12 жовтня Сергій Татусяк урочисто презентував вінницькій делегації та брюссельським колегам офіс Представництва Єврорегіону «Дністер» та Вінницької області, а також представив його очільника. Ним став Олександр Мороз – український дипломат з 20-річним стажем роботи, в тому числі у країнах Євросоюзу. Основна місія представника – забезпечення зв’язку Вінницької області та Єврорегіону «Дністер» з європейськими інституціями та участь у програмах ЄС.
– Наші європейські колеги були вражені нашою наполегливістю. Адже ніхто не очікував, що окремий український регіон самостійно, без державної підтримки, зможе добитися свого представлення у Євросоюзі, – прокоментував успіх Вінниччини С.Татусяк.
Він додав, що протягом двох місяців офіс працюватиме у тестовому режимі, а його представник – на громадських засадах.

 

Повернутись Створено: 16 жовтня 2012 року, 00:00 Переглядів: 991

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація