Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Результати партнерства Роздрукувати

У Баланівці поляки готують пожежників

10 липня громада села Баланівка Бершадського району отримала від гміни Моравіца Сьвєнтокшиського воєводства (Польща) комплект пожежного обладнання на суму 42 тис. злотих (140 тис. грн.). В церемонії урочистої передачі подарунка баланівчанам взяв участь їхній земляк, голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк.

Під час відзначення свята Івана Купала Баланівський сільський голова Віталій Казьміревський та вуйт гміни Моравіца Маріан Бурас підписали акт передачі обладнання. Спецкомплект буде використовуватися у роботі добровільної пожежної дружини, яку у Баланівці створено за зразком польських колег.
– У складі делегації з Моравіци прибули 10 пожежних дружинників, які протягом тижня проводитимуть навчання для новоствореної дружини у Баланівці. Це буде і теорія, і практичні заняття – як користуватися новим обладнанням, як діяти не тільки під час пожежі, а й в інших ситуаціях – ураганах, повенях тощо, – розповів сільський голова Віталій Казьміревський.

Загалом Баланівка Бершадського району та Моравіца Сьвєнтокшиського воєводства контактують в рамках угоди про співпрацю з 2003 року. За 8 років сторони реалізували десятки спільних проектів у різних сферах життєдіяльності територіальної громади – від спорту і культури до бізнесу.
– «Хрещеним батьком» співпраці Баланівки і Моравіци є Сергій Татусяк. Цю ініціативу він висловив під час нашої першої зустрічі у Польщі. З тих пір ми разом оздоровлюємо дітей, вивчаємо досвід самоврядування, налагоджуємо контакти наших підприємців, – зауважив вуйт Маріан Бурас.
Добровільна пожежна дружина у Баланівці у складі 35 осіб є першою в районі. Голова Бершадської райради Михайло Бурлака запевнив, що за баланівським зразком у районі буде створено 5-ть таких дружин, які обслуговуватимуть територіальні громади «кущовим» методом.
Обласна рада підтримуватиме створення добровільних пожежних організацій на території всієї області, наголосив Сергій Татусяк.
– По-перше, це вищий рівень оперативних дій під час надзвичайної події, по-друге, це економія бюджетних коштів. Але, хочу наголосити, що усього цього не буде, якщо не буде бажання і ефективної роботи на місцях. Яка б ініціатива не йшла зверху, якщо не буде її сприйняття громадою – не буде реалізації. Баланівська громада сама дійшла до ідеї створення пожежної дружини, побачивши яким чином вона діє у їхнього партнера, в Моравіці, – зазначив Сергій Татусяк.
В рамках тренінгу для баланівських пожежних польські стражники також позмагаються на предмет професійної майстерності із бершадськими вогнеборцями. А вуйт гміни Моравіца Маріан Бурас 15 липня візьме участь у засіданні сесії обласної Ради, де поділиться з депутатами досвідом розвитку очолюваної ним територіальної громади.
 

Повернутись Створено: 11 липня 2011 року, 00:00 Переглядів: 965

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація