Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Річниця Єврорегіону "Дністер" Роздрукувати

Виступ Голови Єврорегіону «Дністер» С.Татусяка під час Міжнародного круглого столу «Єврорегіон як позитивний інструмент реалізації політики транскордонного співробітництва»,

28 лютого 2013р.

Шановні колеги! Друзі! Партнери!

Щиро радий представити Вам діяльність Єврорегіону «Дністер» за рік його існування. Для нас цей рік став етапом перших кроків з розвитку об'єднання:
- були виграні і реалізовані перші проекти;
- пророблено значну роботу щодо формування позитивного іміджу Єврорегіону;
- ми познайомилися з багатьма партнерами, які допомагають розвивати нашу структуру зараз.
Створення Єврорегіону «Дністер» було ініційовано в 2004 році. Але зважаючи на різні політичні умови, процес був завершений лише в минулому році. 2 лютого 2012 в м.Києві, під час двосторонньої зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та Прем'єр-міністра Республіки Молдова Влада Філата, відбулося підписання статутних документів організації.
Відповідно до договору, в Єврорегіон «Дністер» від України увійшла Вінницька область, від Республіки Молдова райони: Сорока, Дондушень, Окниця, Резина, Флорешти і Шолданешти. А сьогодні відбулася ще одна знаменна подія – до нас приєднався Дубоссарський район Молдови.
Таким чином, Єврорегіон охоплює частину території центральної України і північного сходу Молдови. Це площа понад 34 тисячі квадратних кілометрів. Населення складає близько 2 мільйонів осіб.
Варто зазначити, що на даному етапі ведуться переговори щодо вступу Каменського і Рибницького районів Придністров'я в Єврорегіон «Дністер». Ці райони відпочатку були біля витоків даного проекту. Ми також запрошували їх взяти участь у сьогоднішньому круглому столі, але, на жаль, вони не змогли прибути.

Далі я хотів би представити Вам, шановні колеги, звіт нашої роботи за минулий рік.
Пріоритетом нашої роботи є налагодження економічної співпраці. Основними сферами економіки наших регіонів є сільське господарство і переробна промисловість, тому ми маємо великий простір для співпраці та обміну досвідом.
26-27 червня минулого року був проведений перший економічний форум в рамках Єврорегіону «Дністер» у м.Сорока (Республіка Молдова). У ньому взяли участь підприємці України і Молдови. Дані заходи дозволяють нашим економічним агентам знайти більше спільних тем для подальшої співпраці в ім'я процвітання наших регіонів.
У жовтні минулого року ми зробили презентацію Єврорегіону «Дністер» у Брюсселі – а саме: у Комітеті регіонів Євросоюзу. В рамках цього заходу українсько-молдовська делегація також була присутня на Конференції з питань східного партнерства. Всім учасникам ми презентували Єврорегіон «Дністер» та інвестиційний потенціал його складових – Вінницької області та районів Молдови.
Там же, за сприяння наших партнерів були організовані зустрічі з представниками різних європейських інституцій, з політиками та експертами, які позитивно оцінили діяльність нашої організації і пообіцяли сприяти в реалізації намічених проектів.
12 жовтня 2012р. в Брюсселі відбулася урочиста презентація офісу Представництва Єврорегіону «Дністер». Його очолив Олександр Мороз – український дипломат з 20-річним стажем роботи. Основна місія представника – забезпечення зв'язків організації з європейськими інститутами і наша участь у програмах ЄС.
За 4 місяці роботи представництво провело десятки зустрічей з метою презентації Єврорегіону та пошуку нових грантів для інфраструктурного розвитку його територій.
Для презентації наших інфраструктурних проектів, Єврорегіон «Дністер» також активно працює з національними урядами, а також неурядовими організаціями, що знаходяться в Молдові та Україні. 
Так, за сприяння Посольства України в Республіці Молдова, ми провели низку зустрічей з представниками міністерств Республіки Молдова, а також з Главою Місії Європейського Союзу в Республіці Молдова Дірком Шубелем.
Мені дуже приємно відзначити той факт, що багато з тих, з ким ми зустрічалися, присутні сьогодні на нашому заході, і більш того, підтримують нас у реалізації пріоритетних проектів.
Єврорегіон «Дністер» є організацією транскордонного співробітництва, тому особливу увагу ми приділяємо питанням функціонування українсько-молдовського кордону. Мені приємно відзначити, що надійним нашим партнером у даному питанні є Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Зараз ми спільно працюємо в рамках проекту «Поліпшення процесу перетину кордону, орієнтованого на громадянське суспільство».
Враховуючи потреби жителів нашого регіону, ми тримаємо під контролем питання функціонування кордону. У цьому питанні активно співпрацюємо з Урядами України та Республіки Молдова.
Низку питань, які залишалися невирішеними протягом останніх десятків років, ми успішно вирішуємо в рамках Єврорегіону за участю всіх зацікавлених сторін.
Для розширення міжнародного співробітництва, 21 листопада 2012 року в м.Ясси (Румунія), ми підписали угоду з нашими друзями – Єврорегіоном «Сірет-Прут-Дністер». Дана угода дозволить Україні і Молдові, які не є членами ЄС, брати участь в якості партнерів у проектах Євросоюзу.
Ми активно працюємо з фондами та організаціями-донорами. У минулому році ми реалізували один мікропроект з Агентством США з міжнародного розвитку. У цьому році даний проект з розробки стратегії розвитку Єврорегіону буде продовжений.
Спільно з партнерами з Міжнародного центру демократичних перетворень (Угорщина) та Інститутом стабільності і розвитку (Чехія), реалізується проект «Технічна допомога Єврорегіону «Дністер», який фінансується Вишеградським фондом.
У цьому році ми також отримали позитивні відповіді від Посольства США в Україні – буде реалізовуватися проект «Волонтерський рух як метод активізації місцевих громад». 
Також за допомогою програми Кусаноне Посольства Японії в Україні буде придбана медична апаратура для Тростянецької і Козятинської районних лікарень Вінницької області.
Я хотів би зазначити, що ця програма також доступна для Молдови. Наш Координаційний центр може і буде сприяти в написанні проектів для лікарень в районах Молдови.
Торік Україна спільно з Польщею приймали чемпіонат з футболу Євро-2012. У зв'язку з цим, ми вирішили не відставати і провели свої змагання серед молоді з футболу та баскетболу «Дністер - 2012».
Активно налагоджується співпраця і в гуманітарній сфері. У рамках Єврорегіону «Дністер» був запущений проект з оздоровлення молдовських дітей в Україні, а українські діти відвідали Республіку Молдова. Всього за літо оздоровилося більше 160 дітей.
У цьому році, крім оздоровлення дітей, ми запланували провести конкурс дитячого малюнка на євроінтеграційну та екологічну тематику. Для переможців конкурсу з Молдови ми організуємо поїздку в Україну, а українські діти відвідають Молдову.
Вперше був проведений міжнародний літературний фестиваль «Русалка Дністрова» під егідою Єврорегіону. Літератори України та Молдови поділилися своїми напрацюваннями, а сам фестиваль учасникам залишив незабутні враження.
Ми визначили чотири найбільш пріоритетних інфраструктурних проекти, реалізація яких в повній мірі виправдає успішність роботи організації. Ми зараз не будемо на них детально зупинятися, а розглянемо проекти в рамках тематичних секцій.
Першим проектом є будівництво мосту в районі «Ямпіль-Косауци». Ви бачите, яким чином здійснюється перехід через річку зараз.
Нам необхідно побудувати і реконструювати систему очисних споруд в населених пунктах уздовж річки Дністер. На слайді ви бачите стан очисних споруд в селі Цекинівка Ямпільського району Вінницької області. Ця станція раніше обслуговувала місто Сорока Республіки Молдова.
Ми працюємо над розвитком Аеропорту «Вінниця», так як він має великий потенціал і зможе обслуговувати, як Вінницький регіон, так і жителів районів Молдови, що межують з Вінницькою областю.
Разом з нашими партнерами з EUBAM, ми працюємо над поліпшенням інфраструктури пунктів пропуску на українсько-молдовському кордоні.

Шановні колеги!
Для Вінницької області та Республіки Молдова створення Єврорегіону «Дністер» стало знаковою і важливою подією. Це дозволить нашим країнам, які не є членами Європейського Союзу, повноправно брати участь у суспільному житті євроспільноти.
Крім того, формат єврорегіону забезпечить реалізацію спільних міжрегіональних інвестиційних проектів, нарощування темпів кооперації та економічної інтеграції між регіонами країн Європи та СНД.
Також я переконаний, що Єврорегіон дасть змогу жителям прикордонних районів Молдови і України більш продуктивно вирішувати екологічні і енергетичні проблеми, освоювати надра, розвивати національні українські і молдовські традиції в місцях проживання українців і молдаван.
На завершення хочу сказати, що ми відкриті до співпраці. Ми завжди раді новим ідеям і можливостям. Ми вітаємо будь-які нові контакти, інвестиції та партнерство.
Бажаю всім активної роботи під час круглого столу, а також приємного проведення часу у Вінницькій області!
Дякую за увагу!

 

Створено: 18 червня 2013 року, 10:57 Переглядів: 1004

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація