Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Річний звіт депутата обласної Ради Володимира Барцьося за 2017 рік Роздрукувати

Володимир Барцьось був обраний депутатом до Вінницької обласної Ради на місцевих виборах в 2015 році по багатомандатному виборчому округу №72 у м. Вінниці (мікрорайон Слов’янка). Позафракційний та позапартійний.

Діяльність в обласній Раді

Член постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини, а також президії обласної Ради. 

Керівник міжфракційного депутатського об’єднання «Національна пам’ять», головна мета якого об’єднання зусиль депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання в питаннях сприяння національно-патріотичному вихованню дітей та молоді Вінниччини, збереження й розвитку національної пам’яті, історичної та культурної спадщини української нації.

Член Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій облдержадміністрації і міжфракційного депутатського об’єднання «Антикорупційний рух» в обласній Раді.

Відвідав усі пленарні засідання чергових і позачергових сесій, профільної постійної комісії обласної ради протягом 2017 року, на яких регулярно публічно виступав з низкою депутатських пропозицій.

Підготував один проект рішення обласної Ради і два депутатських запити.

Підготував і направив 84 депутатські звернення і листи з різних питань життєдіяльності територіальної громади міста і області.

Протягом звітного року систематично співпрацював з Громадською радою при Вінницькій обласній Раді.

Робота в межах виборчого округу

Здійснював регулярний особистий прийом громадян – мешканців виборчого округу з різних питань двічі на місяць (перша і третя п’ятниця  кожного місяця) і проводив регулярні зустрічі з виборцями.

Протягом року тісно взаємодіяв з органами самоорганізації населення, зокрема, з вуличним комітетом мікрорайону Слов’янка з метою вирішення поточних питань, наприкінці року звітував перед комітетом і виборцями про свою депутатську діяльність.

Виділив матеріальну грошову допомогу з депутатського фонду 86 громадянам на загальну суму 70 232 грн, переважна більшість з яких – це жителі м. Вінниці;

Національно-патріотичне виховання дітей і молоді

Одним із найважливіших і пріоритетних завдань в своїй діяльності депутат Володимир Барцьось визначив саме цей напрям. Без системного і комплексного національно-патріотичного виховання та фізично-спортивної, військової підготовки дітей і молоді, особливо в сучасних умовах оборони української держави і нації від російського агресора, неможливо відстояти територіальну цілісність і суверенність України. Держава, яка прагне стати могутньою і заможною, розвинутою серед країн світу, має опікуватися підростаючим поколінням на усіх етапах його становлення і розвитку. Тільки з національно свідомою, всебічно підготовленою і розвинутою українською молоддю українська держава стане могутньою і квітучою.

Депутат Володимир Барцьось ініціював розробку, взяв участь в підготовці та ухваленні Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, яка уже другий рік втілюється в життя і реалізовується низка заходів на обласному і місцевому рівнях. У 2017 році в межах цієї програми було виділено більше 1 млн грн з обласного бюджету, окремі заходи співфінансувались з районних і місцевих бюджетів.

Підготував і направив депутатські звернення щодо внесення актуальних змін до Обласної програми, розробки і ухвалення районних програм національно-патріотичного виховання дітей і молоді, зокрема Літинської, Тростянецької, Тиврівської. В зазначених районах ухвалено відповідні програми та виділено кошти на їх реалізацію.

Ініціював щорічне проведення Всеукраїнського фестивалю «Батозька битва» в с. Четвертинівка Тростянецького району в честь перемоги українського козацького війська в битві під Батогом, яка відбулася 1-2 червня (за новим стилем) 1652 року в ході Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. У 2017 році за підтримки депутата Володимира Барцьося проведено перший фестиваль, який зібрав кілька тисяч учасників та гостей не лише з області, а з України. Це єдиний подібного роду фестиваль історико-патріотичного спрямування в області, який має відповідне змістовне наповнення.

Ініціював щорічне проведення у с. Мукулинці Літинського району дитячо-юнацького спортивно-патріотичного табору «Героїв УПА» з метою вишколу молоді й вшанування бійців Української Повстанської Армії групи УПА-«Південь» та командира групи, полковника Омеляна Грабця-«Батька». На початку червня в с. Микулинці Літинського району за підтримки депутата Володимира Барцьося пройшов перший дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА».

Був ініціатором і співорганізатором масової ходи і молодіжного віче у Вінниці під гаслом «Герої не вмирають». Участь в акції взяли понад тисячу вінничан, в переважній більшості - це студентська молодь, молодіжні, волонтерські, військово-патріотичні організації. Головна мета акції – консолідація української молоді навколо вшанування чину Героїв Небесної Сотні, здійсненого у 2014 році під час подій на Майдані у Києві.

Ініціював і організував виготовлення та встановлення в смт Дашів Іллінецького району меморіальної дошки-барельєфа видатному уродженцю селища, діячу ОУН(Б), підполковнику-політвиховнику УПА, члену УГВР, Лицарю Срібного Хреста Йосипу Позичанюку. В селищі було проведено просвітницьку зустріч з місцевою молоддю, присвячену 75-й річниці створення Української Повстанської Армії та вшануванню Йосипа Позичанюка. Вперше на офіційному рівні в області було вшановано цього видатного діяча українського визвольного руху періоду Другої Світової війни.

Надав організаційну підтримку в проведенні на хуторі Хоми поблизу с. Ворошилівка Тиврівського району традиційного, дитячо-юнацького патріотичного, козацького табору «Хоминська Січ».

Ініціював проведення у смт Літин першого районного фестивалю військово-патріотичної пісні на честь видатних уродженців Літинщини, військових діячів УНР, керівників українського антибільшовицького визвольного руху на Вінниччині у 1917-1920 років: генерала Якова Гандзюка, полковників і повстанських отаманів Якова Гальчевського і Якова Шепеля. Фестиваль присвячений відзначенню 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

Виступив співорганізатором громадянської кампанії «Збудуємо перший у світі пам'ятник Івану Богуну», в межах якої у 2017 році відбулася низка заходів інформаційно-просвітницького спрямування. Мета кампанії – популяризувати ідею спорудження у м. Вінниці першого пам’ятника визначному українському полководцю, державному діячу, наказному гетьману, полковнику Вінницькому і Кальницькому Івану Богуну, підготувати організаційні кроки для її втілення в життя.

Надав організаційну допомогу у встановленні в селі Уладівка Літинського району меморіальної дошки військовим діячам Української Народної Республіки, повстанським отаманам Вінниччини, уродженцям Літинщини - Якову «Орлу» Гальчевському, Якову Шепелю та Ониську Грабарчуку-Рубаці. Дошку встановлено на будівлі Уладівської школи І-ІІІ ступенів.

Вперше на Вінниччині ініціював вшанування в Погребищенському районі пам’яті уродженця с. Старостинці, видатного військового діяча, полковника УНР, повстанського отамана, генерала-хорунжого УПА Івана Трейка. У закладах культури і освіти Погребищенського району було проведено історико-просвітницькі заходи, присвячені життєвому і бойовому шляху І. Трейка. А Старостинецька сільська рада у відповідь на депутатське звернення Володимира Барцьося ухвалила рішення про  встановлення у селі меморіальної дошки Івану Трейку. Відкриття дошки заплановано у 2018 році.

Протягом року сприяв розвитку українських козацьких бойових мистецтв на Вінниччині. З ініціативи Володимира Барцьося до Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки внесено низку пунктів з метою розвитку зазначеного напряму.

Надав організаційну допомогу у відрядженні на Всеукраїнський навчально-вишкільний семінар з бойового гопака в м. Нетішин Хмельницької області трьох представників із числа молоді Літинського району за рахунок коштів обласного бюджету.

Захист прав і свобод громадян

Ініціював на основі резолюції молодіжного віче в честь Героїв Небесної Сотні у Вінниці і вніс на розгляд сесії обласної Ради звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Генерального Прокурора України Юрія Луценка. Серед вимог звернення: проведення всебічного, об’єктивного і справедливого розслідування вбивства Героїв Небесної Сотні та інших злочинів, вчинених під час Революції Гідності, притягнення до кримінальної відповідальності замовників, організаторів, виконавців і співучасників, усіх причетних до вчинення злочинів проти активістів Майдану в період Революції Гідності 2013-2014 років, зокрема, на Вінниччині, звільнення із лав Національної поліції України усіх колишніх працівників злочинного угрупування «Беркут», прокурорів і суддів, які фальсифікували справи і ухвалювали неправомірні рішення щодо активістів Майдану, завершення повної люстрації усіх посадовців, причетних до злочинів і переслідувань проти учасників Революції Гідності у 2013-2014 роках.

Підтримав ініціативу громади за скликання 16 позачергової сесії обласної Ради і виступив за розгляд проекту рішення про засудження силового розгону правоохоронцями учасників торгівельної блокади ДНР-ЛНР і припинення торгівлі з окупованими територіями Луганської і Донецької областей.

На черговій сесії Вінницької обласної Ради публічно виступив за припинення політичних репресій проти активіста вінницького Майдану, українського патріота, рухівця Михайла Сіранчука, проти якого було сфальсифіковано справу за подіями 6 грудня 2014 року.

Виступив на засіданні профільної постійної комісії із чіткою позицією на захист сімейних цінностей та традиційного шлюбу, українських традиційних моральних засад і принципів, необхідності заборони пропаганди ЛГБТ серед дітей і молоді особливо.

Виступив на черговій сесії обласної Ради проти виділення 9,8 га землі в Шаргородському районі в Йосафатовій долині Українській Православній Церкві Московського патріархату.

Соціальна справедливість

Вніс депутатську пропозицію, яка була підтримана обласною Радою щодо збільшення вдвічі мінімального розміру одноразової матеріальної допомоги з обласного бюджету на 2017 рік для родин загиблих учасників та пораненим учасникам бойових дій на сході України. Сім'ям загиблих українських військовослужбовців (з 30 до 60 тис грн) та бійцям, які отримали поранення під час участі в бойових діях на сході України (з 10 до 20 тис грн). Протягом 2017 року сім'ям загиблих вінничан було виплачено з обласного бюджету 960 тис грн, а громадянам, які отримали поранення, контузії, травми, каліцтва – 820 тис. грн.

На засіданні президії обласної Ради виступив за скликання позачергової сесії облради щодо розгляду питання введення щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання, вніс пропозиції включити до проекту звернення пункти про ліквідацію олігархічних монополій у сфері газопостачання для українських громадян, націоналізацію облгазів і обленерго й зниження за рахунок цього тарифів для населення, зарахування прибутків від їх діяльності до українського бюджету, повне усунення з газового і енергетичного ринку України російського капіталу.

Спільно з благодійними і волонтерськими організаціями «Дитяча мрія» з м. Липовця і Благодійним фондом «Волонтерський тил» надав благодійну допомогу Дашівському спеціалізованому будинку-інтернату Іллінецького району. Вихованці закладу отримали продукти харчування і солодощі, а також подарунки – патріотичні книжечки про історію України для дев’ятьох іменинників школи.

Підготував і направив депутатське звернення щодо сприяння у забезпеченні меблями Широкогребельського ЗНВК «Школа-дитячий садок» І-ІІІ ст. Козятинського району.

Збереження і популяризація національної пам'яті та історичної спадщини краю

Виступив одним з ініціаторів скликання 26 позачергової сесії обласної Ради і ухвалення проекту рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до депутатів Вінницької міської ради та Вінницького міського голови С.Моргунова стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні». У зверненні йшлося про необхідність збереження на зазначеній площі погруддя Тарасові Шевченку, яке стало символом вінницького Майдану, а також проведення громадських слухань і відкритого конкурсу на спорудження об’єднавчого монумента на честь борців за волю України різних епох поруч із скульптурою Т. Шевченка.

Ініціював громадське обговорення проблеми збереження пам’ятки архітектури та містобудування національного значення «Башта та мур» комплексу «Домініканського монастиря», більше відомої як вінницькі «Мури», виділення коштів на невідкладні протиаварійні, консерваційні та реставраційні роботи на пам’ятці. Цей комплекс єдиний збережений об’єкт європейської фортифікаційної забудови в центральній Україні і унікальний для Вінниччини. Загальний кошторис проекту робіт - 4 млн. 114 тис грн. Вінницька обласна Рада на позачерговій 15 сесії виділила 2 млн. 75 тис на проект здійснення невідкладних протиаварійних і консерваційних робіт на пам'ятці, решту виділила Вінницька міська рада на умовах співфінансування. На сьогодні завершено першу чергу робіт з підсилення конструкції та реставрації пам’ятки національного значення «Башта та мур» - частини комплексу оборонних і монастирських споруд XVII століття «Мури». Крім того, обласна Рада вже у 2018 році додатково виділила на «Мури» 2 млн. 437 тис грн.

З ініціативи депутата Володимира Барцьося Вінницька обласна Рада ухвалила рішення про виділення 1 млн грн на проект добудови дороги протяжністю 2,2 км у Тиврівському районі від с. Черемошне до могили національного Героя України, Брацлавського полковника, соратника гетьмана Богдана Хмельницького Данила Нечая. Це пам'ятка історії України національного значення, одне із небагатьох в Україні поховань козацьких вождів, яке збереглося до наших днів. Наразі тривають роботи з добудови дороги та підготовка до благоустрою пам’ятки.

Ініціював розгляд на профільній постійній комісії обласної Ради питання про збереження  будинку всесвітньо відомого українського композитора Миколи Леонтовича у с. Шершні Тиврівського району. Комісія підтримала пропозиції. На сьогодні будинок взятий на баланс Шершнівською сільською радою, продовжуються заходи задля його збереження.

Вніс депутатські пропозиції до Обласної програми розвитку культури та збереження духовної спадщини на 2018-2022 роки щодо щорічного проведення у с. Шершні фестивалю  «Шершні Леонтовича» на честь вшанування М.Леонтовича, збереження української національної ідентичності в умовах світового культурного простору. Зазначені пропозиції підтримані обласною Радою.

Ініціював зміни і доповнення до Обласної програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки, в частині підтримки і туристичного розвитку історичних місць с. Четвертинівка Тростянецького району, пов'язаних з Батозькою перемогою українського козацького війська, а також історичних місць с. Черемошного і Красного Тиврівського району.

На розгляд профільної постійної комісії обласної ради внесено питання збереження та розвитку історико-культурної спадщини с. Четвертинівка Тростянецького району та вжиття заходів зі створення історико-культурного заповідника на честь «Батозької битви».

Підготував і направив низку депутатських звернень:

про присвоєння Мигалівецькій ЗОШ І-ІІ ступенів Барського району імені Анатолія Гарматюка – видатного українського письменника-гумориста;

щодо виділення коштів у 2017 році на видання книги доктора історичних наук, професора Анатолія Давидюка «Лікарська гекатомба. Репресоване покоління» – про сталінські репресії на Поділлі. Книгу видано у 2018 році;

про сприяння у побудові повстанської землянки з метою вшанування борців за незалежність України в урочищі «Кипорів Яр» біля с. Уладівка Літинського району, про підтримку команди українських військовослужбовців «Дика качка».

 

Зв’язок: e-mail: volodumur.bartsos@gmail.com

тел. (093) 424 39 05, (050) 156 88 95

https://www.facebook.com/vova.bartsos

www.vinrada.gov.ua 

Адреса приймальні: м. Вінниця, вул. Данила Галицького, 60, 1 поверх (кабінет комітету ,,Слов’янка”). Години прийому: 16.00 – 18.00, перша і третя  п’ятниця щомісяця.

Повернутись Створено: 15 травня 2018 року, 11:59 Переглядів: 813

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація