Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Рішення №11 Роздрукувати

КООРДИНАЦІЙНА РАДА

з питань місцевого самоврядування

при голові Вінницької обласної Ради

РІШЕННЯ

        21 червня 2017 року                                                                  № 11

Про стан довкілля в області та хід виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки,  затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання  від 18 грудня 2012 року № 418

 

Відповідно до законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року”, заслухавши та обговоривши інформацію „Про стан довкілля в області та хід виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки”, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання  від 18 грудня 2012 року № 418, Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію „Про стан довкілля в області та хід виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання від 18 грудня 2012 року № 418” взяти до відома.

2. Рекомендувати:

2.1  Головам районних рад, головам  районних державних адміністрацій разом з сільськими, селищними, міськими головами:

2.1.1 Заслухати на спільних засіданнях координаційних рад з питань місцевого самоврядування при головах районних рад та колегій районних державних адміністрацій питання про стан довкілля та реалізацію заходів місцевих екологічних програм.

До 01 жовтня 2017 року

2.1.2 Щорічно передбачати у видатковій частині місцевих бюджетів кошти на реалізацію природоохоронних заходів.

Щорічно при формуванні бюджетів

2.2  Керівникам органів  місцевого самоврядування, місцевих  органів виконавчої влади:

2.2.1 Проводити щомісячні „Дні чистоти” у всіх населених пунктах області.

Щомісяця

2.2.2 Залучати жителів територіальних громад, трудові колективи підприємств, організацій, установ, приватних підприємців, екологічні організації до виконання заходів з санітарного очищення населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, впорядкування прибережних та придорожніх смуг  тощо.

Постійно

2.2.3 Завершити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та укладання відповідних угод на вивіз побутових відходів, привести у належний санітарний стан сміттєзвалища населених пунктів області, відновити та перенести в натуру їх межі, створити захисні лісові насадження, визначити земельні ділянки сміттєзвалищ, які потребують рекультивації.

До 01 грудня  2017 року

2.2.4 Після завершення запланованих на 2017 рік робіт з перезатарення непридатних пестицидів, що є власністю територіальних громад, надати до Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації інформацію про фактичну вагу перезатарених пестицидів в розрізі територіальних громад.

До 01 грудня  2017 року

2.2.5 Укласти угоди з Вінницьким обласним спеціалізованим лісогосподарським підприємством “Віноблагроліс” та Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства на проведення:

- санітарно-оздоровчих заходів і ремонтних робіт в ландшафтних та садово-паркових зонах;

- заліснення захисних зон навколо сміттєзвалищ у межах і за межами  населених пунктів та проведення рекультивації земель, які були зайняті сміттєзвалищами;

- заліснення визначених ділянок водоохоронних зон у межах  населених пунктів, балок, крутосхилів, кар’єрів тощо.

Липень – вересень  поточного року

2.3. Сільським, селищним, міським радам:

2.3.1 Забезпечити виконання вимог Закону України „Про відходи” в частині  укладання договорів на збір та вивіз побутових відходів на полігони складування та вжити максимальних заходів для організації роздільного збору твердих побутових відходів.

Постійно

2.3.2. Розпочати роздільне сортування твердих побутових відходів в бюджетних установах.

З 01 липня  2017 року

2.3.3 Розвивати матеріальну-технічну базу комунальних підприємств, з якими укладені договори на вивіз побутових відходів та забезпечити придбання необхідної  кількості контейнерів для сміття. 

Постійно

2.3.4 Взяти під особистий контроль санітарний стан полігонів твердих побутових відходів та організованих сміттєзвалищ. Провести інвентаризацію стихійних сміттєзвалищ та вжити заходів щодо їх ліквідації.

Постійно

2.3.5 Активізувати роботу адміністративних комісій щодо притягнення до адміністративної відповідальності порушників  правил благоустрою населених пунктів та правил поводження з твердими побутовими відходами.

Постійно

2.3.6 Спільно з Департаментом житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації здійснювати заходи  для впровадження систем роздільного сортування сміття на діючих полігонах твердих побутових відходів.

Постійно

2.3.7 Підтримувати у належному санітарному стані зони санітарної охорони джерел централізованого та децентралізованого водопостачання.

Постійно

2.3.8   Надати  Державній екологічній інспекції у Вінницькій області детальну інформацію щодо суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво деревного вугілля,  для подальшого включення до плану перевірок на предмет відповідності їх діяльності чинному законодавству.

До 01 жовтня 2017 року

2.4 Вінницькому обласному спеціалізованому лісогосподарському підприємству “Віноблагроліс” здійснювати моніторинг реального стану лісових насаджень та систематично проводити заходи щодо відтворення лісів та лісосмуг колишніх сільськогосподарських формувань.

Постійно

2.5 Службі автомобільних доріг у Вінницькій області налагодити систему збору та вивезення сміття вздовж  придорожніх смуг автомобільних доріг області.

Постійно

2.6  Державній екологічній інспекції у Вінницькій області:

2.6.1 Рекомендувати включити до плану перевірок перелік суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво деревного вугілля.

До 01 жовтня  2017 року

2.6.2 Спільно з управлінням державного нагляду та дотримання санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендувати здійснювати моніторинг якості стічних та зворотних вод.

Постійно

2.7. Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування забезпечити проведення навчальних заходів для відповідальних осіб з грантової діяльності у територіальних громадах області з питань участі в грантових програмах та залучення позабюджетних коштів, спрямованих на покращення стану довкілля та охорону навколишнього природного середовища.

До 01 грудня  2017 року

2.8 Департаменту освіти і науки облдержадміністрації проводити в закладах освіти області широку інформаційно-просвітницьку роботу з проблем довкілля, охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів.

Постійно

2.9 Представникам засобів масової інформації висвітлювати участь територіальних громад, колективів підприємств, організацій, установ, приватних підприємців, учнівської та студентської молоді у Всеукраїнській акції „За чисте довкілля” та двомісячнику благоустрою населених пунктів області.

Постійно

3. Депутатам обласної Ради звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з клопотанням про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення (в декілька разів) розмірів штрафів за порушення правил благоустрою та забруднення навколишнього природного середовища як для юридичних так і фізичних осіб.

До 01 листопада 2017 року

4. Про хід виконання цього рішення інформувати обласну Раду в зазначені терміни

5. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Голова обласної Ради                                                                          А. ОЛІЙНИК

 

 

Створено: 22 червня 2017 року, 17:59

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація