7 грудня о 13:00 в приміщенні обласної Ради ( 2-й поверх, сесійна зала) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

 • Вячеслав Соколовий: «Шаргородська районна лікарня має стати опорною»

  Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у першій сесії Шаргородської міської ради 8 скликання, яка відбулась 2 грудня. Він привітав новообраних депутатів і міського голову Володимира Барецького з початком роботи, а також депутатку міської ради Катерину Кедик з обранням на посаду секретаря міської ради. Вячеслав Петрович за ....

 • Обласна Рада створила сім постійних комісій

  Впродовж роботи першої сесії обласної Ради депутати розглянули та прийняли 65 голосами питання про утворення та склад постійних комісій. Постійні комісії є органами Ради та обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії Ради діють відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту та н ....

 • Вячеслава Соколового обрано головою обласної Ради 8 скликання

  Під час засідання першої сесії обласної Ради 8 скликання до бюлетеня для таємного голосування з виборів голови обласної Ради були включені кандидатури від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Вячеслав Соколовий та від політичної партії «Європейська солідарність» Андрій Гижко. За результатами таємного голосув ....

Рішення Роздрукувати

УКРАЇНА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА  РАДА

РІШЕННЯ № 894

                   17 грудня  2019 р.                                                                                41 сесія  7 скликання

 

 

Про внесення змін та доповнень до рішення 13 сесії обласної Ради

7 скликання від 20 грудня 2016 року № 251

«Про  Обласний конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»


        Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм та з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, обласна Рада ВИРІШИЛА:

 

            1. Внести зміни до рішення 13 сесії обласної Ради 7 скликання  від 20 грудня 2016 року № 251 «Про  Обласний конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», а саме:

           1.1 Викласти назву Обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у новій редакції «Кращі практики місцевого самоврядування».

            2. Внести зміни до Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки, а саме:

         2.1  Пункт 1.1.6 викласти у такій редакції «Проведення Обласного конкурсу журналістських робіт «Кращі практики місцевого самоврядування».

         2.2 Пункт 2.1.7 викласти у такій редакції «Проведення книжкового ярмарку».

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм (Мазур Г.Ф.) та постійну комісію обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації (Редько Т.В.)

 

 

Голова обласної Ради                                         А. ОЛІЙНИК

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Обласний конкурс журналістських робіт «Кращі практики місцевого самоврядування»

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Обласний конкурс журналістських робіт «Кращі практики місцевого самоврядування»  (далі – Конкурс)  проводиться в рамках виконання «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки», затвердженої рішенням 36 сесії 7 скликання від
04 грудня 2018 року № 720 задля сприяння демократичним змінам в Україні та в області через підвищення обізнаності і прихильності населення до реформи місцевого самоврядування.

Мета Конкурсу

Підвищити обізнаність населення Вінницької області про переваги і здобутки  реформи місцевого самоврядування , а також про кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку територіальних громад через матеріали, розміщені у друкованих та електронних засобах масової інформації (далі – ЗМІ).

Завдання Конкурсу

 • Збільшення кількості та якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо переваг та здобутків реформи місцевого самоврядування та підвищення інтересу представників ЗМІ до висвітлення інформації про кращі практики та результати вдосконалення системи місцевого самоврядування в громадах області.
 • Поширення позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування, а також кращих практик територіальних громад та органів місцевого самоврядування області, спрямованих на підвищення ефективності діяльності місцевих органів   влади, розбудову спроможності громад та збільшення добробуту населення.
 • Привернення уваги населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

 

ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

 

Тематика Конкурсу

     На Конкурс приймаються роботи (далі – конкурсні роботи) з тематики щодо реформування місцевого самоврядування, які висвітлюють різні аспекти процесу реформування,  в тому числі:

 • мету, цілі та завдання реформи, національний та зарубіжний досвід з цього питання;
 • процес добровільного об‘єднання територіальних громад;
 • співпрацю територіальних громад;
 • залучення додаткових ресурсів до реалізації завдань реформи, розвитку громад і підвищення якості надання послуг населенню;
 • ресурсну підтримку місцевого і регіонального розвитку;
 • кращі практики органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, їхню відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

 Вимоги до конкурсних робіт

           Подані конкурсні роботи повинні відповідати наступним основним вимогам та критеріям:

 • фахово висвітлювати тематику, коректно застосовуючи необхідну термінологію;
 • містити актуальну інформацію, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування територіальних громад;
 • автори конкурсних  робіт мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо);
 • інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи цільову аудиторію.

 Учасники Конкурсу і номінації

          Учасниками Конкурсу є автори конкурсних робіт, розміщених у друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайнмедіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної), а також журналісти-фрілансери, матеріали яких були опубліковані або транслювалися у офіційних ЗМІ, та які отримали підтвердження щодо реєстрації своїх аплікаційних конкурсних заявок.

         Конкурс проводиться та його переможці визначаються в 3-х номінаціях:  «Краща онлайн-публікація», «Краща стаття», «Кращий радіо- або відеоматеріал». Конкурсні матеріали оцінюються в межах номінацій, відповідно до типу ЗМІ: онлайн-медіа, друковані видання, теле- та радіо компанії.

          Учасник Конкурсу гарантує власне авторство та дотримання авторських прав на конкурсні роботи, що надіслані до Конкурсної ради.

Номінації та розміри грошових премій (грн.)

 

Краща онлайн-публікація, грн.

Краща стаття, грн.

Кращий радіо-

або відеоматеріал, грн.

І місце

10000

10000

10000

ІІ місце

6000

6000

6000

ІІ місце

6000

6000

6000

ІІІ місце

3000

3000

3000

ІІІ місце

3000

3000

3000

ІІІ місце

3000

3000

3000

 

Терміни проведення Конкурсу

               Конкурс проводиться щороку. Дата початку Конкурсу – день публікації на офіційному сайті обласної Ради  оголошення про нього.  Конкурсні роботи приймаються до 1 квітня поточного року (включно).

               Конкурсні роботи мають бути опублікованими вперше в регіональних ЗМІ у період з 1 квітня попереднього року по 1 квітня поточного року.

               З 1 квітня до 1 травня поточного року конкурсні заявки (у вигляді заповненої гуглформи), з доданими до них конкурсними роботами, розглядаються Конкурсною радою, яка проводить їхнє оцінювання та вносить пропозиції обласній Раді щодо переможців.

Призовий фонд та фінансування Конкурсу

           Конкурс (його преміальний фонд та заходи) фінансується з обласного бюджету.

Серед поданих конкурсних робіт, в кожній з трьох номінацій, Конкурсною радою визначається по 6 переможців (I, ІІ і III премія). Кількість призових місць – 18. Проте, у разі ухвалення відповідних рішень Конкурсною радою, кількість призових місць може бути збільшена. Переможці конкурсу отримують грошові премії у розмірі, відповідно до категорії премії.

Конкурсна рада також може своїм рішенням визначати низку робіт, автори яких отримують заохочувальні відзнаки. Заохочувальні відзнаки та супутні Конкурсу заходи можуть також фінансуватися з інших джерел, відповідно до чинного законодавства.  

Умови участі у Конкурсі

            Для участі в Конкурсі необхідно до 1 квітня поточного року:

           – надіслати свої конкурсні роботи на адресу konkurs.rada@gmail.com у вигляді посилання на цю роботу, яка попередньо завантажується автором на файлообмінні хмарні сервіси, або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud та має знаходитися там у вільному доступі до моменту оголошення переможців Конкурсу;

         – заповнити  коротку аплікаційну форму на офіційному сайті обласної Ради в розділі «Конкурси» за посиланням https://vinrada.gov.ua/zayavka-4.htm – прізвище, ім’я, по-батькові журналіста, назва ЗМІ, дата оприлюднення матеріалу, контактний телефон (з кодом) та e-mail.  

          Кожний учасник може подати на Конкурс до трьох робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

          Перелік документів, які необхідно завантажити учасникам Конкурсу на файлообмінні хмарні сервіси або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud перед заповненням конкурсних заявок:

 1. Для учасників номінації «Краща онлайн-публікація»:
 • текст статті в форматі .doc з посиланням (лінком) на першу публікацію матеріалу в онлайн виданні та зазначенням дати першої публікації;
 • скріншот екрану публікації у форматі .jpeg., що містить повний текст та дату публікації.

Технічні вимоги:

 • кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.
 • загальний обсяг файлу має не перевищувати 10 Мб.

 

 1. Для учасників номінації «Краща стаття»:
 • текст статті в форматі .doc з позначенням реквізитів (назви, номера та дати) друкованого ЗМІ, де він був вперше опублікований;
 • скановане зображення статті в верстці друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з його реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf

 Технічні вимоги:

 • кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 10 Мб.

 

 1. Для учасників номінації «Кращий радіо- та відеоматеріал»:

Радіоматеріал:

 • аудіозапис в форматі .mp3, .wma студійної якості;
 • довідка з радіокомпанії із підтвердженням дати виходу радіоматеріалу у ЗМІ.

За бажанням - текстове розшифрування радіоматеріалу в форматі .doc.

Технічні вимоги:

 • хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 20 хв.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 40 Мб.

 

Відеоматеріал:

 • відеозапис в форматі .mp4, .avi студійної якості;
 • довідка з телекомпанії із підтвердженням дати виходу відеоматеріалу у ЗМІ.

За бажанням - текстове розшифрування відеоматеріалу в форматі .doc.

Технічні вимоги:

 • хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 45 хв.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 700 Мб.

 

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ КОНКУРСУ

Процедура оцінювання конкурсних робіт

Оцінювання конкурсних робіт та визначення переможців проводиться Конкурсною радою, до складу якої входять фахові  експерти  у сфері медіа та місцевого самоврядування. Конкурсна рада утворюється у складі співголів Конкурсної ради, секретаря та членів Конкурсної ради. Склад Конкурсної ради затверджується сесією обласної Ради.

Процедура оцінювання конкурсних робіт передбачає попередній відбір, який здійснюється за формальними ознаками під час реєстрації конкурсної заявки учасника Конкурсу та безпосередньо процедуру оцінювання змісту конкурсних робіт у два етапи. 

Кожна робота, що міститься в конкурсній заявці, попередньо перевіряється на відповідність вимогам та критеріям до конкурсних робіт. Всі конкурсних робіт, що пройшли попередній відбір, будуть оцінюватись за шкалою, затвердженою Конкурсною радою.

Рішення Конкурсної ради приймається на засіданні відкритим голосуванням простою  більшістю голосів. У разі однакової кількості  голосів - голос головуючого на засіданні є вирішальним.

Рішення Конкурсної ради оформлюється протоколом, який підписують усі присутні на засідання члени Конкурсної ради.

Результати Конкурсу затверджуються розпорядженням голови обласної Ради.

ІV. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ

Церемонія нагородження переможців Конкурсу приурочується до Дня журналіста і проходить в урочистому порядку.

Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та грошовими преміями за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки», затвердженої рішенням 36 сесії 7 скликання від
04 грудня 2018 року № 720.

Відзначення учасників додатковими призами та преміями проводиться у спосіб, не заборонений чинним законодавством України.

 

­­­­­­­­­­С К Л А Д

Конкурсної ради з проведення Обласного конкурсу журналістських робіт

«Кращі практики місцевого самоврядування» 

 

Заступник  голови обласної Ради (відповідно до посадових повноважень), співголова Конкурсної ради

Перший заступник голови облдержадміністрації, співголова Конкурсної ради (за згодою)

Начальник інформаційно-аналітичного управління виконавчого апарату обласної Ради, секретар Конкурсної ради

Члени Конкурсної ради

Голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Голова постійної комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва

Голова громадської організації «Інститут соціальних досліджень і соціального аналізу» (за згодою)

Голова Громадської ради при обласній Раді  (за згодою)

Директор Вінницького відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" (за згодою)

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (за згодою)

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації (за згодою)

Завідувач кафедри журналістики Донецького національного університету ім. Василя Стуса (за згодою)

Завідувач кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю  Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (за згодою)

Заступник голови постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Керівник проектів Вінницької обласної громадської організації «Вінницький прес-клуб» (за згодою)

Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування (за згодою)

Представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області (за згодою)

Секретар постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Член постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Член постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

 

 

Заступник голови обласної Ради                                           І. ХМІЛЬ

Створено: 9 січня 2020 року, 11:56 Переглядів: 2752

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація