Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • На підтримку сил оборони з обласного бюджету Вінниччини спрямують понад 75 млн грн

    На засіданні 46 сесії обласної Ради депутати заслухали інформацію про виконання протокольного доручення 43 сесії від 25 серпня 2023 року. У ньому йшлося про першочергове спрямування коштів обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, зокрема тих, що дислокуються на території Вінницької області та виконують завдання в зоні ....

  • Відбулася 46 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    24 листопада Вячеслав Соколовий провів чергову 46 сесію Вінницької обласної Ради. На початку сесійного засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією. Першим питанням депутати заслухали інформацію про хід виконання Обласної цільової програми соціального захис ....

  • Посилення співпраці та партнерства: делегація Вінниччини перебуває у Свєнтокшиському воєводстві

    19-22 листопада з робочою поїздкою у Польщі перебуває делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим. У Кельце відбулася зустріч із маршалеком Анджеєм Бентковскі, головою крайової ради Аркадіушем Бонком та членом воєводської ради Томашем Ямкою. У складі делегації від Вінниччини – депутат обласної Ради, радник гол ....

Рішення №8 Роздрукувати

КООРДИНАЦІЙНА РАДА

з питань місцевого самоврядування

при голові Вінницької обласної Ради

РІШЕННЯ

28 вересня  2016 року                                                                            № 8

Про завдання місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури та хід виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження у Вінницькій області на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання 18 грудня 2012 року № 414

         Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши та обговоривши інформацію „Про завдання місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури та хід виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження у Вінницькій області на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної ради 6 скликання 18 грудня 2012 року № 414”, Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради ВИРІШИЛА:

1. Інформацію „Про завдання місцевих органів влади щодо збереження сільських закладів культури та хід виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження у Вінницькій області на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 6 скликання 18 грудня 2012 року №414” взяти до відома.

2. Рекомендувати:

2.1. Головам районних рад, головам  районних державних адміністрацій разом з сільськими, селищними, міськими головами:

2.1.1 Заслухати на спільних засіданнях координаційних рад з питань місцевого самоврядування та колегій районних державних адміністрацій питання про хід виконання відповідних місцевих програм розвитку галузі культури.

2.1.2 Застосовувати програмно-цільовий метод матеріально-технічного забезпечення галузі культури та щорічно передбачати у видатковій частині районних, сільських, селищних та міських бюджетів кошти на реалізацію заходів, передбачених місцевими програмами  розвитку галузі культури та духовного відродження.

2.1.3 Розширювати джерела  фінансування сільських закладів культури шляхом стимулювання їх позабюджетного фінансування та налагодження співпраці між закладами культури і бізнесом.

 2.1.4 З врахуванням процесів децентралізації влади та об’єднання територіальних громад області, розробити та затвердити місцеві заходи щодо:

- підтримки та максимального збереження базової мережі закладів культури області, зміцнення і модернізації їх матеріально-технічної бази;

- оптимізації мережі закладів культури для  раціонального та ефективного використання їх матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів,  створення культурних округів;

- створення базових центрів надання адміністративних, інформаційних, культурних, інших послуг громадянам в приміщеннях закладів соціально-культурної сфери об’єднаних  територіальних громад;

- забезпечення культурно-мистецького обслуговування сільських населених пунктів, що не мають стаціонарних закладів культури;

- розширення переліку послуг з організації дозвілля населення з використанням новітніх технологій;

-  побудови нової моделі надання послуг музеями та бібліотеками, створення на базі бібліотек центрів з обслуговування громадян, основним завданням яких є задоволення потреб громадян у публічній інформації, забезпечення їх доступу до державних та регіональних електронних інформаційних ресурсів.

2.1.5 Ініціювати та активізувати розробку грантових проектів, з метою реалізації соціально значущих творчих ініціатив та поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів культури області. Налагоджувати  співпрацю з місцевими громадськими організаціями та сприяти їх залученню до грантової діяльності.

2.1.6 Покращити якість  написання проектів для участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад в частині модернізації і розвитку закладів культури.

2.2. Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації спільно з сільськими, селищними, міськими радами:

2.2.1 Активізувати роботу щодо приведення у відповідність до потреб територіальних громад мережі закладів культури області.

2.2.2 Вивчити можливість створення інноваційних культурно–дозвіллєвих центрів та їх матеріально-технічного переоснащення (доукомплектування) відповідно до нових напрямів діяльності.

2.2.3 Провести моніторинг культурно - дозвіллєвих запитів відвідувачів закладів культури через анкетування та соціологічні дослідження, а також організувати громадські слухання в територіальних громадах області з питань розбудови галузі культури.

2.2.4 Здійснити заходи щодо вироблення і впровадження варіаційних мережевих бібліотечних систем, в тому числі, відновлення централізованих бібліотечних систем, як найбільш життєздатної моделі для забезпечення взаємодії органів влади і громадян.

2.2.5 Розширювати перелік платних послуг, які заклади культури спроможні надавати населенню.

2.2.6 Створювати умови для відродження осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел.

2.2.7 Активізувати процес комп’ютеризації закладів культури області, підключення їх до мережі Інтернет та створення місць доступу до світових інформаційних ресурсів.

2.2.8 Популяризувати участь бібліотек області в реалізації програми Глобальні Бібліотеки „Бібліоміст – Україна” (в рамках партнерської роботи IREX і Міністерства культури України) та проектів-переможців конкурсу Української бібліотечної асоціації   „Бібліотека – громада: відкритий простір” за фінансової підтримки Фонду „Монсанто”.

2.2.9 Сприяти поширенню та запровадженню кращих практик діяльності сільських закладів культури області.

3.  Про хід виконання рішення  інформувати обласну Раду в зазначені строки.

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Голова обласної Ради                                                                   А. ОЛІЙНИК

Створено: 4 жовтня 2016 року, 14:32

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація