13 листопада  о 10.00 в приміщенні Чернівецької районної ради (вул. Святомиколаївська, 103/1) заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк проведе особистий прийом громадян

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

РІШЕННЯ ПРАВЛІННЯ "Про законодавче забезпечення здійснення децентралізації та реформування місцевого самоврядування в контексті конституційної реформи" Роздрукувати

РІШЕННЯ ПРАВЛІННЯ

Від 9 жовтня 2015 р., м. Київ

Про законодавче забезпечення 
здійснення децентралізації та 
реформування місцевого самоврядування
в контексті конституційної реформи

Заслухавши та обговоривши інформацію про законодавче забезпечення здійснення децентралізації та реформування місцевого самоврядування в контексті конституційної реформи, Правління вирішило:

1.  Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України з ініціативою про невідкладне прийняття змін до Конституції України спрямованих на децентралізацію влади (звернення додається).

2.  Запропонувати Голові Верховної Ради України розглянути можливість прийняття зазначеного рішення до Дня місцевого самоврядування, яке відзначається 7 грудня.

3.  Доручити Секретаріату Асоціації надіслати дане рішення Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України.

Президент Асоціації,
голова Харківської обласної ради                                                            Сергій ЧЕРНОВ

Звернення

Української асоціації районних та обласних рад

До Президента України 
До Голови Верховної Ради України 
До Прем’єр-міністра України

Українська асоціація районних та обласних рад неодноразово наголошувала на необхідності децентралізації та реформи місцевого самоврядування, оскільки існуюча система не відповідає потребам Української держави, не забезпечує розвиток демократичних інститутів, гальмує формування громадянського суспільства, не створює умов для регіональної розбудови розвитку територіальних громад, несе загрозу цілісності та суверенітету країни.

Тільки повний комплекс реформ, який забезпечить перехід від пострадянської системи управління до повноцінної європейської моделі, проведений без зволікань, дозволить Україні встати на шлях розвитку та інтеграції, долучити до цих процесів всі регіони нашої держави.

Розпочаті реформи по децентралізації та модернізації місцевого самоврядування на принципах закладених в Європейській хартії місцевого самоврядування мають отримати конституційно-правову основу через внесення змін до Основного закону в частині, що стосується місцевого самоврядування.

Асоціація свого часу надавала ряд пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування, які у більшості враховані та відповідають потребам суспільства і вирішують основні задачі, покладені на нього в контексті реформи місцевого самоврядування.

Однак на обласному та районному рівнях відсутня можливість виконувати передані повноваження в межах чинної Конституції.

На вирішення даного питання спрямовані зміни до Конституції України в частині децентралізації влади, а саме передбачення правових підстав для створення виконавчих органів районних та обласних рад.

Асоціація позитивно оцінює досягнуті результати в тому, що проект змін до Конституції отримав схвальні висновки Венеціанської комісії та Конституційного Суду України, а також прийняття його у першому читанні Верховної Ради України.

Тому Українська асоціація районних та обласних рад наголошує на необхідності якомога швидшого прийняття змін до Конституції України та закликає всі політичні сили припинити спекуляції навколо цієї теми.

Українська асоціація районних та обласних рад висловлює підтримку розпочатим в Україні реформам, спрямованим на децентралізацію влади, передачу повноважень місцевому самоврядуванню.

Повернутись Створено: 25 грудня 2015 року, 14:53 Переглядів: 713

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація