Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Рішення Роздрукувати

Про основні напрями реформування системи охорони здоров’я в області та завдання органів
місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення ефективного
медичного обслуговування громадян

 

 

УКРАЇНА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

РІШЕННЯ № 51

28 січня 2011 року                            6 скликання

Про основні напрями реформування системи охорони здоров’я в області та завдання органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення ефективного медичного обслуговування громадян


Відповідно до пункту 2 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши інформацію начальника управління охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Діденко Л.О. „Про основні напрями реформування системи охорони здоров’я в області та завдання органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення ефективного медичного обслуговування громадян”, враховуючи клопотання обласної державної адміністрації та висновки постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя, обласна Рада ВИРІШИЛА :

1.Інформацію „Про основні напрями реформування системи охорони здоров’я в області та завдання органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення ефективного медичного обслуговування громадян” взяти до відома (додається).

2. Рекомендувати :

2.1.Органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади :

2.1.1. Забезпечити здійснення заходів з реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій області, визначених Указом Президента України від 21 грудня 2010 року №1154 „Про заходи щодо забезпечення ефективності реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 208 „Деякі питання удосконалення системи охорони здоров’я” та наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 серпня 2010 року № 735 „Про затвердження примірних етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги”.

У визначені терміни

2.1.2. Завершити створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги в Бершадському, Крижопільському, Липовецькому, Могилів-Подільскому, Мурованокуриловецькому, Погребищенскому, Чернівецькому районах області.

До 1 червня 2011 року

2.1.3. Провести ретельний аналіз структури закладів охорони здоров’я відповідних адміністративних територій та їх ресурсного (кадрового, фінансового, матеріально-технічного) забезпечення. Підготувати для затвердження на сесіях відповідних місцевих рад плани оптимізації та реорганізації первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги з врахуванням можливості створення госпітальних округів та багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.

До 1 січня 2012 року.

2.1.4. Надати пропозиції щодо створення в кожному районі філій відділень швидкої медичної допомоги центральних районних лікарень з метою покращення надання невідкладної медичної допомоги населенню в сільській місцевості.

До 1 червня 2011 року

2.1.5. Забезпечити належне фінансування закладів охорони здоров’я з визначенням пріоритету первинної медичної допомоги і профілактичної медицини.
Постійно

2.1.6. Посилити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою свідомого формування у нього потреб у здоровому способі життя.

Постійно

2.2. Управлінню охорони здоров’я та курортів обласної державної адміністрації ( Діденко Л.О.):

2.2.1. Забезпечити своєчасне виконання плану–графіку реформування системи охорони здоров’я Вінницької області на 2010-2015 роки, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України та Вінницькою обласною державною адміністрацією.

2011-2015 роки.

2.2.2. Забезпечити переорієнтацію діяльності закладів охорони здоров’я первинного рівня, в тому числі Центрів первинної медико-санітарної допомоги, на профілактичний напрям роботи з питань здорового способу життя, профілактики захворювань та своєчасного звернення населення, особливо в сільській місцевості, за медичною допомогою.

Постійно

2.2.3. Вжити заходів для покращення надання первинної медичної допомоги на засадах інституту сімейного лікаря.

Постійно

2.2.4. Забезпечити контроль за функціонуванням системи управління якістю медичної допомоги усіх рівнів, роботою контрольно-експертних комісій закладів охорони здоров’я та впровадженням в діяльність закладів охорони здоров’я області медичних стандартів надання допомоги, затверджених Міністерством охорони здоров’я України (уніфікованих клінічних протоколів).

Постійно

2.2.5. Спільно з Головним фінансовим управлінням обласної державної адміністрації (Мушинський О.А.) розрахувати обсяги необхідного фінансування здійснення реформи системи охорони здоров’я області у 2011-2012 роках.

До 1 липня 2011 року

2.2.6. Спільно з місцевими органами виконавчої влади сприяти забезпеченню лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості необхідним обладнанням, апаратурою, санітарним автотранспортом, кадрами медичних працівників.

Постійно

2.2.7. Звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням виділити кошти на придбання службового житла у сільській місцевості для медичних працівників первинної медико-санітарної допомоги.

До 1 березня 2011 року

2.2.8. Підтримати ініціативу Вінницького Національного медичного університету ім. М.І.Пирогова та сприяти створенню в м. Вінниці багатофункціонального медичного центру (університетської клініки).


3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної Ради з питань охорони здоров’я, курортів та здорового способу життя ( Солейко Н.П.).


Голова обласної Ради                                                               С.ТАТУСЯК

Створено: 10 лютого 2011 року, 18:09 Переглядів: 1038

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація