Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Робота над Стратегією-2020 виходить на «фінішну пряму» Роздрукувати

У другій половині вересня Вінницька обласна Рада входить у завершальний етап розробки Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, яка має бути затверджена на черговій сесії обласної Ради. Наразі проект Стратегії планується заслухати на засіданнях постійних комісій обласної Ради, в першу чергу на комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, для якої дане питання є профільним. Також буде проведено низку круглих столів, семінарів за участі науковців, експертів, громадськості, що сприятиме максимально повному врахуванню пропозицій і рекомендацій.

Як зазначає голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія Гетце, члени комісії активно працюють над пропозиціями і доповненнями до проекту Стратегії з тим, щоб на виході можна було отримати збалансований і дієвий документ. 

Головним елементом Стратегії області є те, що підхід до її розробки базується на принципі «знизу-догори». Тобто, спочатку були напрацьовані стратегії міст, сіл, селищ, районів, а потім на їхній основі будувалася стратегія області. Так, із 707 сільських, селищних, міських рад власні стратегії вже прийняли 652, а з 27 районів – 26 відповідно.

Однак, в проекті Стратегії області до 2020 року пропозиції та пріоритети розвитку районів, міст і сіл відображені недостатньо. В зв’язку з цим, члени бюджетної комісії вважають за необхідне включити напрацювання територіальних громад області до заходів обласної Стратегії.

Необхідно відмітити, що потреба в розробці документа стратегічного характеру на довгострокову перспективу саме зараз обумовлена наступним:

- завершенням терміну дії чинної Стратегії (2015 рік);

- зміною соціально-економічних умов порівняно з тими, в яких розроблялась діюча Стратегія. В першу чергу, мова іде про вплив на економіку регіону світової фінансово-економічної кризи 2008-2009 рр., загострення економічної ситуації в Україні у 2013 р.;

- необхідністю врахувати у Стратегії зміни у податковому, бюджетному законодавстві, законодавстві, що регулює здійснення органами влади регуляторної політики;

- необхідністю визначити стратегічні пріоритети для участі у європейських програмах та конкурсах на одержання грантових коштів.

Актуальність розробки Стратегії до 2020 року пов’язана зокрема із тим, що вона синхронізована в часі із Стратегією Європейського Союзу «Європа 2020». Дана Стратегія прийнята в 2010 році та базується на таких принципах: знання та інновації, стала економіка, вища зайнятість та соціальне залучення, збалансоване використання ресурсів. Ці ж принципи можуть і повинні стати основою Стратегії Вінницької області.

Також, з 2014 року в Україні розпочнеться активна фаза Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку», на участь у якій були заявлені і проекти від Вінницької області. Тому, у разі завтвердження Стратегії в поточному році та перемоги проектів області у Програмі ЄС, ми можемо сподіватись на додатковий фінансовий ресурс для реалізації стратегічних задач регіону, зауважила Наталія Гетце.

Варто відзначити, що в проекті Стратегії зроблений детальний аналіз тенденцій соціального-економічного розвитку області за останні 5 років. За результатами проведеного аналізу визначено сильні і слабкі сторони області, а також сприятливі можливості і загрози для її подальшого розвитку.

На думку членів бюджетної комісії, до цього переліку слід додати такий важливий інструмент як залучення приватних інвестицій та грантових коштів у розвиток регіону. Поряд з цим, необхідно активно використовувати механізми державно-приватного партнерства.

Наталія Гетце відмітила, що ми повинні максимально врахувати усі позитивні напрацювання територіальних громад області, експертів, громадськості з тим, щоб остаточний документ став імпульсом для активізації розвитку економіки Вінницького регіону та зростання благополуччя подолян.

Повернутись Створено: 23 вересня 2013 року, 11:34 Переглядів: 861

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація