Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Цьогорічні проєкти розвитку територіальних громад подаватимуться також до міжнародних програм

    Про особливості проведення та оформлення проєктних заявок для 17 обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад сьогодні, 13 лютого, обговорили з громадами Вінницької області. Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування за дорученням обласної Ради, спільно з облдержадміністрацією та експертами Асоціації провели онлайн-с ....

Робота в громадах Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Калинівський район – зразок ефективної роботи територіальних громад»

6 вересня голова обласної Ради Сергій Татусяк провів нараду із сільськими головами Калинівського району. Тема зустрічі стосувалася Стратегії розвитку територіальних громада до 2020 року. Сільські голови ділилися досвідом напрацювань своїх громад. З-поміж 28 сільських рад найактивнішими було названо Іванівську, Комунарівську, Заливанщинську, Черепашинецьку.

Так, Іванівський сільський голова Віктор Онофрійчук зауважив, що громада села зажила по-новому зі створенням громадської організації «Громадська ініціатива». За допомогою її активістів Іванів виграв конкурси проектів DESPRO та обласної Ради. Завдяки фінансуванню з фонду останнього, громада відродила багаторічну традицію, але забуту останнім часом, – виставку-фестиваль «Янівський базар».
– Відродити цю культурно-історичну спадщину вирішили самі мешканці громади. Вони визначили пріоритет: село, завдяки своїй багатій історії та природним ресурсам, має розвиватися туристично. Цей напрямок як головний ми також вписали у стратегію розвитку нашої громади, – розповів Віктор Онофрійчук.
Комунарівський сільський голова Галина Фурман підтримує позицію свого колеги, що сучасна сільська громада може повноцінно розвиватися тільки завдяки позабюджетним надходженням.
– Цього року ми написали 8 проектів на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, 4 проекти – на всеукраїнський. Раніше виграли проект DESPRO і проклали 12,5 км водогону. Зараз чекаємо комп’ютерів та Інтернет по програмі «Бібліоміст», в якій ми брали участь ще з 4-ма громадами, – поінформувала Галина Фурман.

Голова Калинівської райдержадміністрації Василь Поліщук, який був присутній на нараді разом з головою районної ради Юрієм Браніцьким, назвав сільських голів Калинівщини елітою району.
– Є такі голови, що не вилазять з мого кабінету – добиваються вирішення питань. Їх хочеться не тільки похвалити за активність, а й максимально допомогти. Їх хочеться «на руках носити», – емоційно, але щиро, говорить про колег Василь Поліщук.
Голова облради Сергій Татусяк зазначив, що висока оцінка діяльності Калинівського району – це загальний спільний висновок обласної Ради, облдержадміністрації та її профільних управлінь.
– Калинівський район – це зразок ефективної роботи територіальних громад, в тому числі і щодо напрацювання на сьогоднішній день стратегії розвитку-2020. Якби всі райони області так ефективно працювали, ми б вже були на іншій стадії нашої роботи, – зауважив С.Татусяк.
Також голова облради поінформував колег про результати загальнообласної роботи над Стратегією-2020. Він закликав на останньому етапі її напрацювання на рівні сільських громад, перед затвердженням на сесіях, обов’яково залучити освітян та студентів, які навчаються у Вінницьких вишах і колегіально напрацювали свої пропозиції щодо формування документа.

 

 

Повернутись Створено: 6 вересня 2012 року, 00:00 Переглядів: 963

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація