23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Розпочато роботу над створенням добровільних пожежних дружин Вінниччини Роздрукувати

10 червня голова обласної Ради Сергій Татусяк провів першу робочу нараду з питання створення у Вінницькій області добровільних пожежних дружин. Участь в обговоренні питання взяли: заступники голови облради Ігор Кревський, Юрій Медведєв, Степан Нешик, начальник Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук зі своїми заступниками, начальник відділу зовнішніх зв’язків і промоції облради Володимир Мережко, голова постійної комісії питань євроінтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов та інші.

Сергій Татусяк зауважив, що досвід Польщі зі створення та функціонування добровільних пожежних дружин вінничани почали вивчати вже давно. Деякі територіальні громади за допомогою управління МНС навіть створили такі місцеві команди – на сьогодні їх 32 діє в області. Практика показує, що вони корисні для сіл і міст, однак є суттєвим навантаженням на місцеві бюджети.

– Сьогодні з’явилася можливість створювати такі дружини за кошти Євросоюзу. Під час останньої поїздки до Мазовецького воєводства Маршалек Адам Струзік не тільки показав нам, як працюють пожежні дружини у них, а й порадив, яким шляхом іти, створюючи такі організації на Вінниччині, – прокоментував голова облради.

Під цим шляхом польські партнери мають на увазі програму ЄС «Східне партнерство», яка охоче виділяє кошти на подібні громадські та самоврядні ініціативи.

Учасники наради домовилися, що фахівці Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій напрацьовують відповідний проект рішення, який депутати облради розглянуть під час наступної сесії. Паралельно представники управління поїдуть до Мазовецького воєводства, оскільки тамтешні партнери обіцяли допомогти з установчими документами та написанням проекту на Євросоюз.

Довідка: Добровільна пожежна дружина у Польщі – громадська організація, метою діяльності якої є проведення заходів, що запобігають пожежам та співробітництво в цій галузі з Державної пожежною службою, органами місцевого самоврядування; участь у рятувальних операціях під час пожеж, екологічних катастроф, ДТП; інформування громадськості про пожежну та екологічну небезпеку та методи захисту тощо.

Історія ДПД Польщі має понад 100 років, але з 1992 року вони об’єднані в Асоціацію добровільних пожежних дружин РП.

 

 

Повернутись Створено: 10 червня 2013 року, 15:51 Переглядів: 875

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація