12 листопада, о 14.00 в приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Розпочато роботу над створенням добровільних пожежних дружин Вінниччини Роздрукувати

10 червня голова обласної Ради Сергій Татусяк провів першу робочу нараду з питання створення у Вінницькій області добровільних пожежних дружин. Участь в обговоренні питання взяли: заступники голови облради Ігор Кревський, Юрій Медведєв, Степан Нешик, начальник Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук зі своїми заступниками, начальник відділу зовнішніх зв’язків і промоції облради Володимир Мережко, голова постійної комісії питань євроінтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Олексій Гаврилов та інші.

Сергій Татусяк зауважив, що досвід Польщі зі створення та функціонування добровільних пожежних дружин вінничани почали вивчати вже давно. Деякі територіальні громади за допомогою управління МНС навіть створили такі місцеві команди – на сьогодні їх 32 діє в області. Практика показує, що вони корисні для сіл і міст, однак є суттєвим навантаженням на місцеві бюджети.

– Сьогодні з’явилася можливість створювати такі дружини за кошти Євросоюзу. Під час останньої поїздки до Мазовецького воєводства Маршалек Адам Струзік не тільки показав нам, як працюють пожежні дружини у них, а й порадив, яким шляхом іти, створюючи такі організації на Вінниччині, – прокоментував голова облради.

Під цим шляхом польські партнери мають на увазі програму ЄС «Східне партнерство», яка охоче виділяє кошти на подібні громадські та самоврядні ініціативи.

Учасники наради домовилися, що фахівці Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій напрацьовують відповідний проект рішення, який депутати облради розглянуть під час наступної сесії. Паралельно представники управління поїдуть до Мазовецького воєводства, оскільки тамтешні партнери обіцяли допомогти з установчими документами та написанням проекту на Євросоюз.

Довідка: Добровільна пожежна дружина у Польщі – громадська організація, метою діяльності якої є проведення заходів, що запобігають пожежам та співробітництво в цій галузі з Державної пожежною службою, органами місцевого самоврядування; участь у рятувальних операціях під час пожеж, екологічних катастроф, ДТП; інформування громадськості про пожежну та екологічну небезпеку та методи захисту тощо.

Історія ДПД Польщі має понад 100 років, але з 1992 року вони об’єднані в Асоціацію добровільних пожежних дружин РП.

 

 

Повернутись Створено: 10 червня 2013 року, 15:51 Переглядів: 900

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація