Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Розроблено план дій попередження надзвичайних ситуацій на Дністрі Роздрукувати

Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області розробило проект Плану дій своєчасного реагування на надзвичайні ситуації в басейні річки Дністер. Цей документ двосторонній – розрахований на українські та молдовські служби цивільної оборони.

З метою обговорення проекту Плану, а також питань щодо попередження небезпеки повеней на Дністрі в 2013-2014 роках, 26 квітня відбулася робоча зустріч представників відповідних служб Вінницької області та Республіки Молдова. Оскільки це тема, яка безпосередньо стосується території Єврорегіону «Дністер», його Координаційний центр взяв питання під свій патронат і виступив організатором даної зустрічі.

На ній були присутні: з молдовської сторони – начальник Служби цивільного захисту і надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова Михайло Харабажіу, начальник штабу Служби цивільного захисту і надзвичайних ситуацій МВС РМ Геннадій Барбу; з української – заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Роман Аксельрод, начальник Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук, начальник Держуправління охорони навколишнього середовища у Вінницькій області Володимир Крисько, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Сергій Вовченко, керівник обласного центру гідрометеорології Марія Кощавка і директор Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» Володимир Мережко.

Роман Аксельрод відзначив важливість співпраці служб сусідніх держав, які відповідають за безпеку громадян і територій своїх країн.

– Вінниччина є прикордонною областю. І якщо тут трапляться які-небудь надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру – вони торкнуться одночасно двох держав. Тому ми (українці і молдавани) приречені вирішувати ці питання разом, – сказав заступник голови облдержадміністрації.

Його молдовський колега Михайло Харабажіу підкреслив, що уряд його країни приділяє особливу увагу безпеці на кордоні з Україною, особливо тієї її частини, яка проходить по річці Дністер.

– Торік ми працювали в цьому напрямі в Чернівецькій області. Сьогодні приїхали до вас і привезли свої пропозиції з приводу співпраці наших служб, – сказав пан Харабажіу.

Аргументуючи важливість транскордонного співробітництва служб цивільного захисту, Руслан Шевчук згадав останню надзвичайну ситуацію державного рівня, яка сталася в Україні. Це сильна повінь в 2008 році на річках Дністер, Прут та Сірет, яка охопила 6 областей, в тому числі і Вінницьку. В результаті лиха постраждав 31 населений пункт 3-х районів і були порушені умови нормальної життєдіяльності понад 71 тисячі вінничан. Сума збитку склала 100 млн. грн.

На сьогодні Україна і Молдова співпрацюють в рамках угоди між урядами про спільне запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Саме в рамках цієї угоди Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області розробило свій регіональний План дій своєчасного реагування на надзвичайні ситуації в басейні річки Дністер. Проект документа був запропонований молдовській стороні, яка прийняла його з умовою вивчення змісту експертами та доповнення своїми пропозиціями. Для цього можливо знадобляться ще кілька двосторонніх робочих зустрічей, які передуватимуть остаточному підписанню Плану.

 

Повернутись Створено: 29 квітня 2013 року, 11:22 Переглядів: 1133

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація