Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Розвиток громадянського суспільства Роздрукувати

Шановна Марино Іванівно, шановні колеги!

Від імені Вінницької обласної Ради щиро вітаю рішення Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо створення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

Переконаний, що сильній владі у якості сильного партнера необхідне сильне громадянське суспільство.

В Україні зламано чимало списів довкола стратегії та перспектив державного розвитку. Але сьогодні ми єдині в думці, що лише громадянське суспільство може стати надійною запорукою розбудови дієвої демократичної держави.

Я завжди був прихильником розвитку громадянського суспільства. А тому для мене дуже відповідально брати участь в роботі дорадчого органу, який покликаний стати реальною платформою для налагодження конструктивного діалогу між владою і громадськістю, з метою проведення ефективних реформ в країні, розвитку демократії, захисту громадянських прав і свобод.

Координаційна рада має стати хорошим зворотнім зв’язком широкої громадськості з тими, хто ухвалює рішення; інструментом взаємодії у виробленні підходів до здійснення державної політики з боку представників уряду, наукових кіл та самих інститутів громадянського суспільства.

Тим більш, що проблем у них на сьогодні більш ніж достатньо. Зокрема, громадські організації стикаються з такими перепонами: 
• реєстрація громадської організації триває в 10 разів довше, аніж реєстрація підприємства; 
• органи виконавчої влади мають безмежні можливості відмовити в реєстрації громадської організації;

В підтвердження цим двом тенденціям можу назвати конкретний факт. Ми звернулися до Міністерства юстиції щодо реєстрації єврорегіону «Дністер», який створений рішеннями урядів України і Молдови, обласними радами та адміністраціями двох країн. Але наразі ми не можемо отримати статусу міжнародної організації. Це нонсенс.

• податкове середовище стимулює залежність інститутів громадського суспільства від іноземних донорів; 
• інститути громадянського суспільства дискриміновані у доступі до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.

Схвально, що ці та інші проблеми знайшли механізми вирішення в запропонованій Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, яку Координаційна Рада наразі напрацьовує.

Вважаю, що її положення відповідають потребам розвитку громадянського суспільства. Хотілося б побажати, щоб цей документ став реальним планом дій для влади.

Вінницька обласна Рада спільно з Громадською радою надали свої пропозиції до проекту Стратегії.

Ми відзначили, що документ має містити чіткий план дій. І виправити моменти, де в багатьох пунктах заходів відсутні як виконавці органи місцевого самоврядування.

Крім цього, на нашу думку, необхідно більш широко висвітлити механізм залучення громадських і благодійних організацій до надання соціальних послуг, акцентувати на розвиток співпраці влади та громадськості в царині вирішення соціальних проблем суспільства.

На цьому наголошував на останньому засіданні Ради регіонів Президент України.

Щодо внеску Вінниччини у сферу розвитку громадянського суспільства. Ми одні із перших створили Громадську раду як дорадчий орган при обласній Раді, яка стала експертною радою майже кожного проекту обласної Ради.

2011-й рік відзначився на Вінниччині великою кількістю реалізованих проектів саме громадськими організаціями. Він відрізнявся від попередніх зростанням кількості заходів, які були проведені у співпраці місцевої влади та громади, громадських організацій нашої області, інших регіонів та міжнародних партнерів.

До речі, територіальні громади Вінниччини мають понад 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Європи. Там, як відомо, громадські організації працюють дуже ефективно, тому для нас це актуально.

У листопаді минулого року Вінниччина стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів. Це дає можливість широкому загалу земляків за участю громадських організацій наочно вивчати передовий європейський досвід реформ регіональної влади та вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

27 лютого цього року, ми офіційно закріпили членство Вінницької області у Єврорегіоні «Дністер», куди ввійшла Вінниччина і 6 районів Молдови. Цей формат роботи відкриває області нові перспективи участі у європейських програмах допомоги. Зараз ми формуємо групу людей, які займатимуться безпосередньо цією роботою.

14 лютого на черговій сесії депутати затвердили «Обласну програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області на 2012-2015 роки». Наша програма пройшла експертизу вітчизняними та міжнародними експертами і є прикладом співпраці представників громадських організацій та органів місцевої влади.

В межах її виконання Вінниччина вперше змінила підхід територіальних громад до планування свого соціально-економічного розвитку. Застосовуючи системний підхід, ми почали формувати «Стратегію регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року», розпочавши її обговорення з мешканцями сіл, селищ, міст та громадськими організаціями. На базі цих напрацювань буде сформована стратегія регіонального розвитку районів і на їх основі – області.

Ми підготували методичний посібник «Почути кожного подолянина» і з ним працюємо у кожній територіальній громаді над стратегічними напрямами розвитку.

Для напрацювання Стратегії ми вперше залучили учнівське, студентське самоврядування, молодіжні організації через їхню участь у конкурсі на кращу творчу роботу щодо стратегії розвитку територіальної громади.

14 лютого сесія облради затвердила рішення «Про розроблення стратегій розвитку територіальних громад Вінницької області на період до 2020 року». Для вінничан це рішення стало «дорожньою картою»!

Колеги! Переконаний, що без сильного, самодостатнього місцевого самоврядування Україна не відбудеться як сильна, демократична, правова держава!

І саме від громадськості залежить, наскільки ефективно буде використаний механізм Координаційної ради задля створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства. Скористаймося цим шансом!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:14 Переглядів: 1013

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація