Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Розвиток територіальних громад Роздрукувати

Вінничани переймали досвід у хмельничан

23 липня відбулася робоча поїздка представників 4-х громад Калинівського та Тиврівського районів Вінницької області до громади с.Гриців Шепетівського району Хмельницької області. Поїздка відбулась в рамках проекту «Сприяння розвитку сільських громад Вінниччини через стратегічне планування та підтримку місцевих ініціатив», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США.

Учасниками візиту стали: голови Іванівської та Черепашинецької сільських рад, активістки новоствореної громадської організації с.Іванів,"Перспективна громада», депутати та активісти с.Корделівка Калинівського р-ну, члени ГО "Селище" Тиврівського р-ну, а також депутат Вінницької облради Світлана Сулімова, керівник та координатор проекту Світлана Ходакова та Тетяна Міхновець, незалежний експерт з питань стратегічного планування Данилін В.І. Всього - 15 осіб.
Мета поїздки передбачала практичне ознайомлення представників сільських громад Вінницького регіону з успішними практиками Грицівської громади щодо стратегії розвитку свого села, розробки та реалізації проектів, спрямованих на підвищення добробуту жителів громади, пошук потенційних донорів, налагодження партнерських взаємостосунків з представниками громади сусіднього регіону.
Зустріч пройшла активно та виявилася цікавою та корисною для обох сторін. Учасники проекту мали можливість всебічно ознайомитися з діяльністю ГО "Асоціація відродження с.Гриців", результатами реалізованих проектів, безпосередньо поспілкуватися в інтерактивному форматі з активістами та лідерами села, поставити актуальні питання. Їх в учасників проекту виникло чимало під час обговорення стратегії подальшого розвитку своїх сіл. Співрозмовники зробили акцент на врахуванні першочергових потреб різних соціальних та вікових груп сільських мешканців Подільського регіону.

Також учасники відвідали офіс ГО "Асоціація відродження с.Гриців", де лідер організації Наталя Гнатюк презентувала діяльність організації та дала вичерпні відповіді на поставлені запитання. Далі були представлені інші соціальні проекти, що мають спрямування на утвердження здорового способу життя серед дітей різних вікових груп (особливо малюків сільського дитсадка), подолання безробіття серед грицівчан через розвиток "зеленого туризму".
Представники Вінницького регіону мали можливість відвідати сільську бібліотеку, яка завдяки успішній реалізації проекту "Бібліоміст" стала інформаційно-культурним осередком для більшості мешканців с.Гриців. Також під час поїздки були відвідані агросадиби, які мають багаторічний успішний досвід в сфері сільського туризму. Представники Вінницької області змогли на власні очі переконатися в перспективності розвитку цієї галузі на селі. Також об’єктами знайомства були реабілітаційний центр для дітей з фізичними вадами і торгівельно-розважальний центр.
Всі учасники проекту протягом поїздки отримали багато корисної інформації та перейняли успішний досвід, який можна в подальшому використовувати при розробці стратегічних планів своїх громад (замість запланованих трьох годин, учасники поїздки витратили 6 годин часу, шукаючи відповіді на все нові й нові запитання). Усі отримали інформаційно-методичні матеріли для практичного використання.
Окрім того сторони вели перемовини щодо подальшої співпраці між двома регіонами − Вінниччиною і Хмельниччиною.
Ця поїздка слугувала для більшості представників вінницьких громад поштовхом для подальших практичних дій щодо розбудови своїх територій, пошуку шляхів активізації населення для підвищення власного добробуту, розвитку волонтерства на селі, а також механізмів впливу громади на прийняття ефективних рішень місцевою владою.

Повернутись Створено: 25 липня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1584

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація